Veidai

2019.03.04 11:37

Kitoks Islandijos pasirinkimas: „Eurovizijoje“ atstovaus ekstravagantiški keistuoliai

LRT.lt2019.03.04 11:37

Šeštadienį Islandijoje įvyko nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas, kuriame pergalė atiteko nuo pat pradžių favoritais laikytai grupei „Hatari“. Tiesa, kai kuriems toks pasirinkimas gali atrodyti keistas – grupės dainoje netrūksta pykčio ir net įniršio, o ne ką mažiau stebina ir ekstravagantiškas įvaizdis.

Islandijos atrankos finale rungėsi penkios dainos, už kurias balsavo tarptautinė komisija ir televizijos žiūrovai. Suskaičiavus jų balsus paaiškėjo, kurie du kūriniai patenka į superfinalą. Vėliau iš dviejų geriausiųjų rinkosi tik islandų publika, kurių sprendimu pergalė atiteko grupei „Hatari“, atlikusiems dainą „Hatrið mun sigra“.

Grupė Islandijoje žinoma dėl daugelio dalykų – ir aprangos, kurioje vyrauja grandinės, oda, lateksas, spygliai bei kaukės, ir paties muzikos stiliaus. „Hatari“ muzika – tamsi, joje telpa ne tik garsai, bet ir įniršis, pyktis. Dažniausiai jų dainose girdimi techno, dubstep, punk ir gotinės muzikos stiliai.

Islandijos atstovų pasirodymas, kurį jau gegužės mėnesį išvys „Eurovizijos“ žiūrovai – provokuojantis ir keistas. Tačiau patys islandai mano, kad tai bus šansas pirmą kartą nuo 2014 metų patekti į konkurso finalą ar net laimėti.

Dainoje „Hatrið mun sigra“ grupė dainuoja apie tamsiąją visuomenės pusę – kapitalizmo demonus, nusivylimą vartotojiškumu ir visuomenės pretenzijomis, apokalipsę ir kitas neteisybes. „Norime atskleisti ir sunaikinti kasdienę rutiną, nes ji yra apgaulė“, – islandų žiniasklaidai sakė „Hatari“ nariai.

Įvertinkite Islandijos pasirinkimą:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt