Veidai

2019.03.03 18:38

Toliau renkami atstovai į „Euroviziją“: paaiškėjo, kuris legendinio Darude kūrinys skambės „Eurovizijos“ scenoje

LRT.lt2019.03.03 18:38

Suomija ir Portugalija išsirinko joms atstovausiančius atlikėjus ir kūrinius. Tiesa, tiek atlikėjai, tiek pačios atrankos abiejose šalyse vyko visiškai skirtingai. Suomija jau anksčiau buvo nusprendusi, kad jai atstovaus garsus didžėjus ir prodiuseris Darude, o Portugalija iš karto rinko atlikėją su juo atsineštu kūriniu. Teisę atstovauti Portugalijai iškovojo neseniai karjerą pradėjęs atlikėjas Conanas Osiris.

Kaip skelbiama oficialioje „Eurovizijos“ svetainėje, Darude Suomijos žiūrovams ir komisijai pateikė tris dainas: „Release Me“, „Superman“ ir „Look Away“. Būtent su pastarąja atlikėjas ir keliaus į Eurovizijos didžiąją sceną.

Kartu su Darude į Tel Avivą vyks ir dainininkas Sebastianas Rejmanas. Kartu atlikdami kūrinį „Look Away“ jie pasirodys pirmajame pusfinalyje gegužės 14-ąją.

„Tai didelis ir įvairiapusis iššūkis. Kai manęs paprašė atstovauti Suomijai, iš pradžių jaučiausi išsigandęs, bet negalėjau savo šaliai pasakyti „ne“! Didelė garbė būti šios neįtikėtinos patirties dalimi. Mano lūkesčiai – vien tik pozityvūs“, – apie pasirodymą didžiojoje scenoje kalbėjo Darude.

Galutiniai Suomijos žiūrovų ir komisijos vertinimai:

„Look Away“ 96 + 148 = 244

„Superman“ 74 + 73 = 147;

„Release Me“ 70 + 19 = 89.

Darude vertinamas kaip vienas sėkmingiausių Suomijos šių laikų atlikėjų. Kurti jis pradėjo dar 1995 m. Pasaulinio pripažino sulaukė 1999 m. išleidęs kūrinį „Sandstorm“

Praėjusiais metais „Eurovizijos“ atlikėjus ir gerbėjus pasitikusi Portugalija taip pat jau išsirinko savo atstovą – pirmajame pusfinalyje su Portugalijos vėliava pasirodys Conanas Osiris. Jis 51-ojoje Portugalijos atrankoje surinko daugiausia komisijos ir žiūrovų balsų.

Galutiniame finale po dviejų pusfinalių Portugalijos nacionalinės atrankos scenoje susirungė net aštuoni kūriniai.

Galutiniai Portugalijos komisijos ir žiūrovų vertinimai:

Conan Osíris - Telemóveis 12 + 12 = 24;

NBC - Igual a ti 10 + 8 = 18;

Matay - Perfeito 7 + 10 = 17;

Madrepaz - Mundo a mudar 7+6=13;

Surma - Pugna 8 + 4 = 12;

Calema - A dois 4 + 7 = 11;

Mariana Bragada - Mar doce 3 + 5 = 8;

Ana Cláudia - Inércia 5 + 3 = 8.

Conanas Osiris – sceninis Tiago Mirandos vardas. Atlikėjas savo debiutinį albumą išleido 2016 m. Jis ne tik yra savo dainų tekstų autorius, kompozitorius, bet ir prodiuseris.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt