Naujienų srautas

Veidai2019.03.02 16:31

Jurgita Jurkutė-Širvaitė: darbas – tik maža dalis gyvenimo, kurį noriu gyventi

„Modelių pasaulyje nekaltos vakarienės gali baigtis ne taip kaip nori, o bohemiškoje aplinkoje nesunku paslysti, pasiduoti silpnybėms. Veikiausiai mane visada gelbėjo tvirtas charakteris ir vidinis stuburas. Nors buvo visko –  aš irgi žmogus“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Gimę tą pačią dieną“ sako žinoma aktorė ir šiandien pradedamo rodyti projekto „Dvi kartos“ vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė.  

Žinoma moteris sako, kad nuo vaikystės rodė tvirtą charakterį ir mėgo išsiskirti, tačiau tapti modeliu buvo ne jos mintis. Kai jai buvo penkiolika, mama laikraštyje pamatė skelbimą apie Plungėje vykstančią modelių atranką.

„Buvau ką tik grįžusi su tėčiu iš Kauno, kur nusipirkau naujus sportinius batelius. Kaip tik siuvausi baltas plačias kelnes, nes tada buvo labai madinga, ruošiausi važiuoti su pusbroliais prie ežero. Tačiau mama primygtiniai prašė nueiti į atkanką. Mane atrinko. Tą pačią vasarą dalyvavau konkurse „Ford Supermodel Lietuva“ ir jį laimėjau“, – prisimena J. Jurkutė-Širvaitė.

„Ford supermodel Lietuva“ laimėtoja gavo ne tik plungiškių dėmesio, bet ir prizą – siūlymą dalyvauti konkurse Puerto Rike. Tad per žiemos atostogas dailioji Plungės žvaigždutė išsiruošia į svaiginančią pirmąją kelionę. Penkių žvaigždučių viešbutis, baseinas vidury žiemos ir nedidukas mobilusis telefonas, kurį parsivežė – prie to plungiškė nebuvo pratusi. Taip prasidėjo modelio karjera, kelionės po pasaulį, madų demonstravimai.

Mados mėgėjams nematoma modelių darbo pusė – ne pati šviesiausia. Iš pirmo žvilgsnio nekaltos vakarienės prabangiose vilose su turtingais verslininkais gali baigtis ne visai taip, kaip norėtųsi. Tačiau Jurgita ir čia pademonstravo tvirtą charakterį.

„Būdavo, mus veža kokios vakarienės. Staiga atsiduriame labai prabangiame itališkame name, ten turbūt gyvena turtingi žmonės. Man būdavo įdomu su jais bendrauti, tačiau jie greitai suprasdavo, kad su manimi kitą dieną jachta paplaukioti neišeis“, – pasakoja ji.

Baigusi mokyklą mergina nutarė pasirinkti gyvenimo universitetą – keliones ir darbus: „Iš pradžių nusprendžiau niekur nestoti. Dirbau modeliu ir keliavau po pasaulį. Po to viskas susidėliojo, įstojau į Vilniaus universitetą, pasirinkau socialinio darbo studijas.“

Studijuodama Jurgita sužinojo, kad organizuojamas konkursas „Mis Lietuva“. Mergina slapčia troško tapti televizijos žvaigžde, tad nedvejodama užpildė anketą – maža ką, gal kas pastebės ir pavyks įsisukti į televizijos pasaulį. Taip Jurgita išrenkama „Mis Lietuva“. Gležnus pečius užgula atsakomybė – teks vykti į „Mis Pasaulis“ rinkimus ir tarp visos planetos gražiausiųjų atstovauti Lietuvai.

Kinijoje dar iki finalinio renginio vykusiame paplūdimio gražuolių konkurse iš 106 dalyvių Jurgita pateko į penketuką, tačiau grožio industrijoje svarbu ne vien išvaizda. Jurgita tikrai ne iš tų merginų, kurios nuolankiai vakarieniaus su turtuoliais, jei jaučia, kad vakarienė – įtartina. Taip jau susiklosto, kad pagrindiniuose rinkimuose Jurgita pasirodymą baigia prieš pat pusfinalį. „Ir čia koją pakišo mano charakteris“, – sako ji.

Grįžusi iš konkurso ir sustabdžiusi socialinio darbo studijas, ji pradėjo vaidinti viename lietuvių seriale ir nutarė mokytis aktorystės bei įstojo į Muzikos ir teatro akademiją. „Man atrodė, kad aš užimu kažkurio profesionalo vietą ir neturiu teisės dirbti be išsilavinimo. Man buvo įdomu, vedė smalsumas“, – savo poelgio priežastis vardija moteris.

Po metų studijų Jurgitos kursui ima vadovauti legendinis šviesaus atminimo režisierius Eimuntas Nekrošius. Pirmasis susitikimas jo įkurtame teatre „Meno forte“ Jurgitai įsiminė visam gyvenimui.

„Šalia Nekrošiaus mane apimdavo jaudulys, bet kartu režisierius nešė didelę ramybę. Toks didelis žmogus, didelis savo energetika, kuris gebėdavo pasakyti labai teisingus žodžius tinkamu metu. Man jis primindavo mano tėtį. Gal dėl to, kad žemaitis, gal dėl to, kad tylus“, – apie šviesaus atminimo mokytoją kalba J. Jurkutė-Širvaitė.

E. Nekrošius pasitikėjo Jurgita ir pasiūlė jai svarbų vaidmenį spektaklyje „Idiotas“: dubliuoti motinystės atostogų išėjusią pagrindinę Anastasijos Filipovnos vaidmens atlikėją Elžbietą Latėnaitę.

„Buvo labai daug streso, bet akivaizdu, kad jis manimi tikėjo ir pasitikėjo. Kiekvienam žmogui labai svarbu autoritetai. Iš pradžių tėvai, draugai, mokytojai, po to gyvenime atsiranda kitokie autoritetai. Tai, ką jie tau pasako, kokios situacijos susiklosto, tai labai svarbu, nes tai yra tavo asmenybės dalis.

Jau po visų premjerų Kazanėje, Meksikoje grįžome į Lietuvą. Po čia vykusio spektaklio priėjo prie manęs Nekrošius ir sako: seniai mačiau Europoje taip vaidinančią aktorę, tau būtinai reikia vaidinti, šiandien tu verta šitų gėlių. Išgirsti iš jo komplimentą – retas atvejis. Per jį pažinau teatrą. Kitokio teatro nepažįstu“, – sako žinoma aktorė.

Jurgita visada sugebėjo suderinti skirtingus žanrus – teatro pasaulį ir televiziją. Studijuodama aktorystę kartu su aktoriumi Vytautu Šapranausku vedė ir populiarų televizijos šokių projektą. Ji sako, kad būtent iš jo išmoko dirbti eteryje: „Vytautas buvo labai išrankus žmonėms, jis kažkaip dėliojo: talentingas – durnas. Man su Vytu visą laiką buvo gera, nes išmokau improvizuoti tiesioginiame eteryje.“

Netrukus žinoma moteris sukūrė šeimą – susituokė su verslininku Ryčiu Širvaičiu, toliau vaidino ir vedė televizijos laidas. Bohemiškoje aplinkoje nesunku paslysti, pasiduoti alkoholiui ar kitoms silpnybėms. Jurgitos gyvenime būta visko, tačiau galutinį tašką padeda 2013 m. Lietuvą sukrėtusi Vytauto Šapranausko netektis.

„Tikrai viską išbandžiau. Savo bačką išgėriau, kaip aš mėgstu pasijuokti. Paskutinę cigaretę surūkiau Vyto laidotuvių dieną tame pačiame kambarėlyje, kuriame jis ir rūkydavo LRT, jo vietoje. Viskas tuo baigėsi, – atvira ji. – Aš irgi esu žmogus, bet man padėjo šeima ir suvokimas, kad scena yra darbas. Tai yra labai maža viso mano gyvenimo dalis, kurį aš noriu gyventi. Labai myliu savo darbą, bet labai myliu save, savo kūną, esu dėkinga, kad man šitame gyvenime teko šitas kūnas. Noriu jį gerbti, turėti energijos gyvenimui.“

Jurgita įgavo energijos ne tik gyventi, bet ir kalbėti, kad padėtų kitiems. 2016 m. Vilniuje vyko patirčių dalijimosi konferencija „TEDx“. Tarp pranešėjų – ir Jurgita. Atvirame pranešime ji dalijosi, kaip jaučiasi žmogus, kai savo noru iš gyvenimo pasitraukia artimasis – praėjo 5 m. nuo jos tėčio mirties.

„Kai išėjo V. Šapranauskas, supratau, kad viskas. Turėsiu kažkur, kažkokia forma paleisti į sceną. Ir paleidau, įprasminau savo patirtis. Tas įprasminimas, kaip ir psichologai sako, leidžia ne tik kitam pasveikti, gyti, rasti atsakymus, bet ir sveikti tau pačiam. Tik labai svarbu, kad kai tu tuo dalijiesi, pats būtum gerokai sveikas. Mano kelias buvo ilgas. Ir sveikatos problemos, ir ieškojimai, ir alternatyvios medicinos, ir psichoterapeutų kabinetai. Vienintelis dalykas – mano charakteris ir stuburas“, – įsitikinusi pašnekovė. Šiandien ji – Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorė.

Aktorė, televizijos laidų ir renginių vedėja – netrukus LRT eteryje prasidės naujas, jos ir aktoriaus Giedriaus Savicko diriguojamas projektas „Dvi kartos“, o kiek vėliau pasirodys ir kino filmas „Tobulas pasimatymas“. Be to, Jurgita – jau beveik dvejų metų dukrelės Kornelijos mama.

„Viena bičiulė žiūrėjo „Du balsai – viena širdis“ ir man parašė žinutę: scena tau labai tinka, o vaiko gimimas tau pridavė išdidumo, bet gero. Aš galvoju, kad man, kaip moteriai, tai suteikė dar didesnio pasitikėjimo savimi, dar stipresnį vidinį stuburą, nes dabar kovoju ne tik už save, bet ir savo vaiką.

Kai žiūriu į nuotraukas, kur esame trise, matau du gudrius ir viena tokią, kurią nors prie žaizdos dėk. Labai džiaugiuosi, kad šiek tiek to gudrumo iš Kornelijos, nes ją kasdien matau, galiu pasimokyti ir to gudrumo gerąja prasme, energijos, gyvybės“, – šypsosi J. Jurkutė-Širvaitė.

Parengė Eimantė Juršėnaitė. 

Išsamiau – laidos  „Gimę tą pačią dieną“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi