Veidai

2019.02.28 12:58

Neramumai Švedijos „Eurovizijos“ atrankoje: nacionalinis transliuotojas ėmėsi tirti patyčių skandalą

LRT.lt2019.02.28 12:58

Švedijos nacionalinis transliuotojas ėmėsi tirti patyčių atvejį „Eurovizijos“ atrankoje „Melodifestivalen“, rašo švedų žiniasklaida. Skandalo centre atsidūrė ilgametis „Eurovizijos“ darbuotojas, šiais metais „Melodifestivalen“ prodiuseriu tapęs Henricas von Zweigbergkas. Jis apkaltintas patyčiomis ir grasinimais kitam atrankos darbuotojui, kuris buvo priverstas mesti darbą ir kreipėsi psichologinės pagalbos.

H. von Zweigbergkas kasmet didžiojoje „Eurovizijoje“ dirba vyresniuoju scenos vadovu – vadovauja dalyvių repeticijoms, yra puikiai atpažįstamas konkurso darbuotojas. Jis kasmet taip pat darbuojasi ir gimtojoje Švedijoje – organizuoja švedų „Eurovizijos“ atranką ir iki šiol pasižymėjo puikia reputacija.

Į švedų žiniasklaidą kreipėsi pats buvęs televizijos darbuotojas, kuris sakė neapsikentės pastovių patyčių ir žeminimo iš jam vadovavusio H. von Zweigbergko. Įpusėjus Švedijos „Eurovizijos“ atrankai darbuotojas buvo priverstas išeiti iš darbo ir kreipėsi psichologinės pagalbos.

Švedijos nacionalinio transliuotojo SVT personalo skyrius ėmėsi tirti kilusio skandalo, kuris vyksta didžiausios Švedijos televizijos programos užkulisiuose.

„Jis visuomet iš manęs juokdavosi per susirinkimus, matant ir girdint kitiems. Dažniausiai tai buvo juokeliai apie homoseksualumą arba tai, kokie baisūs mano drabužiai“, – laiške švedų žiniasklaidai sakė patyčias patyręs darbuotojas.

Tokius juokelius buvęs „Melodifestivalen“ darbuotojas sakė girdintis nuo pat pirmo jo ir H. von Zweigbergko susitikimo praėjusių metų rudenį. Laiške jis taip pat priduria, kad dėl tokio vadovo elgesio kalbėjosi ir su juo, ir su „Melodifestivalen“ projektų vadove Anette Helenius, tačiau jiems abiems patyčios pasirodė juokingos.

Švedų žiniasklaidai susisiekus su pačiu H. von Zweigbergku, šis savo kaltę neigė – sakė nežinojęs, kad jo humoras gali kažką įžeisti.

„Labai nemalonu, kad tokį ilgą laiką jis manė, kad iš jo šaipausi. Jis man apie tai neuvo užsiminęs ar prašęs nebejuokauti, todėl elgiausi įprastai. Jei jis man būtų kažką pasakęs, būčiau apgalvojęs jo žodžius“, – sakė „Melodifestivalen“ prodiuseris.

Tačiau patyčiomis savo elgesio jis nevadino: „Tikrai atsiprašau, jei jis taip jautėsi. Gaila, kad su manimi nepasikalbėjo, nors sako, kad kalbėjosi. Tai netiesa.“

Nukentėjusiojo laiške taip pat minima A. Helenius sakė, kad „Melodifestivalen“ organizatoriams itin svarbi draugiška darbo aplinka.

„Nuolatos dirbame, kad užtikrintume tinkamą darbo atmosferą, tam vykdome dirbtuves. Kaip vadybininkė negaliu aptarinėti su personalu susijusių problemų. Atvejį tirs pats SVT personalo skyrius“, – oficialiame laiške rašė ji.

„Melodifestivalen“ pirmą kartą Švedijoje surengtas 1958 metais, o nuo 2000-ųjų – tai populiariausias televizijos projektas šalyje, nuolat aptarinėjamas žiniasklaidoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt