Veidai

2019.02.27 18:58

Skandalingos istorijos kulminacija: Ukraina traukiasi iš šių metų „Eurovizijos“

LRT.lt, BNS 2019.02.27 18:58

Ukrainoje kilusi skandalinga istorija dėl „Eurovizijos“ nugalėtojos Maruv koncertų Rusijoje pasiekė kulminaciją – šalis apskritai traukiasi iš šių metų dainų konkurso finalo Izraelyje.  

Kaip skelbia Ukrainos naujienų agentūra UNIAN, nacionalinis transliuotojas nusprendė dėti tašką didžiules diskusijas ir ginčą sukėlusioje skandalingoje istorijoje ir apskritai nedalyvauti šių metų konkurse.

Kiek anksčiau Ukrainos vyriausybė paskelbė, kad keis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos taisykles, atranką laimėjusiai dainininkei Maruv atsisakius dalyvauti šiame tarptautiniame konkurse.

Kaip pranešė vienas naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, tokią iniciatyvą pristatęs vicepremjeras Viačeslavas Kirilenka pabrėžė, jog būtina uždrausti dalyvauti atrankoje Rusijoje gastroliuojantiems artistams.

„Visų pirma būtina pakeisti dainų konkurso „Eurovizija“ atrankos taisykles. Antra – prašyti Aukščiausiosios Rados priimti įstatymo projektą dėl ukrainiečių atlikėjų gastrolių ir koncertų veiklos valstybėje agresoriuje ypatybių“, – sakė V. Kirilenka.

Praėjusią savaitę Ukrainos nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjo 27 metų dainininkė Ana Korsun, naudojanti sceninį vardą Maruv, bet netrukus sulaukė kritikos dėl Rusijoje rengiamų koncertų.

Nacionalinis transliuotojas perspėjo nugalėtoją, kad ji turi rinktis tarp teisės atstovauti savo šaliai ir koncertų Rusijoje ir sekmadienį pasiūlė jai pasirašyti sutartį, laikinai draudžiančią gastroliuoti toje šalyje.

Pati Maruv pirmadienį pareiškė, kad dėl jai paskelbto ultimatumo „jaučia spaudimą“. Pasak jos, konkurso organizatoriai „bando pavogti mūsų pergalę iš mūsų“. Ji sakė, kad sutiktų atšaukti koncertus Rusijoje, bet nerimavo dėl griežtų jai siūlomos sutarties sąlygų.

„Aš – Ukrainos pilietė, moku mokesčius ir nuoširdžiai myliu Ukrainą. Bet nesu pasirengusi skelbti lozungų, paversti savo buvimo konkurse mūsų politikų reklamos akcija. Aš – muzikantė, o ne lazda politinėje arenoje“, – pabrėžė atlikėja, žlugus deryboms su nacionaliniu transliuotoju.

Vėliau antrą vietą atrankoje užėmusi grupė „Freedom-jazz Girls Band“ atsisakė toliau dalyvauti konkurse, trečiadienį tokį pat sprendimą priėmė trečią vietą iškovojusi grupė „Kazka“, galimybę vykti į Tel Avivą atmetė ir ketvirtos vietos laimėtoja grupė „Brunettes Shoot Blondes“.

„Eurovizijos“ scena jau ne pirmą kartą tampa sąskaitų tarp šalių suvedimo arena.

2017 metais „Eurovizijos“ konkursą organizavusi Ukraina neleido atvykti į jos teritoriją Rusijos atlikėjai Julijai Samoilovai pasipiktinusi, kad ši dainininkė koncertavo Kryme po to, kai pusiasalį 2014 metais aneksavo Rusija.