Veidai

2019.02.27 18:50

Ukrainai vis sunkiau rasti naują atstovą „Eurovizijai“: teks pasitraukti iš konkurso?

LRT.lt 2019.02.27 18:50

Ukraina rizikuoja pasitraukimu iš 2019-ųjų „Eurovizijos“ konkurso, kuomet dar keli atrankos dalyviai nesutiko atstovauti šaliai šių metų konkurse. Taip atsitiko po Ukrainoje atranką laimėjusios atlikėjos Maruv sprendimo atsisakyti dalyvauti „Eurovizijoje“ dėl jai pateiktų griežtų reikalavimų atšaukti koncertus Rusijoje, rašo BBC.

Ukrainoje „Eurovizijos“ atranką organizuojantis transliuotojas UA:PBC kreipėsi į konkurso antrosios ir trečiosios vietos nugalėtojus, tačiau jie taip pat atsisakė atstovauti šaliai Izraelyje gegužę vyksiančioje „Eurovizijoje“.

Su BBC kalbėjęs „Eurovizijos“ ekspertas Paulas Jordanas sakė, kad Ukraina su atlikėjos Maruv pasirodymu potencialiai galėjo laimėti didįjį konkursą, o dabar rizikuoja jame nedalyvauti visai.

„Kol kas niekas per daug nekalba apie kitų šalių išrinktas dainas, tačiau žmonėms labai patiko ukrainiečių pasirinkimas. Jis buvo provokuojantis. Manau, kad tai buvo puikus šansas pasiekti gerus rezultatus“, – sakė P. Jordanas.

Nesutarimai tarp teisėtai atranką nugalėjusios atlikėjos Maruv ir Ukrainos transliuotojo kilo dėl to, kad dainininkė pasijuto įtraukta į politinius nesutarimus, nors „Eurovizijoje“ bet koks politizavimas laikomas taisyklių pažeidimu. Dar pačioje atrankoje Maruv buvo paklausta, kurios šalies dalimi ji laiko Krymą – Ukrainos ar Rusijos. Atsakydama į klausimą Maruv sakė, kad Krymą neabejotinai laiko Ukrainos dalimi.

Maruv. REUTERS/Scanpix nuotr.

Surinkusi daugiausiai publikos palaikymo, Maruv laimėjo atranką ir sutartį su UA:PBC turėjo pasirašyti per vieną parą. Vienas iš sutarties punktų dainininkei draudė iki „Eurovizijos“ koncertuoti Rusijoje, kuri 2014 metais aneksavo Krymą.

Atlikėja buvo pasiryžusi koncertus atšaukti, tačiau suabejojo, ar netaps politinės propagandos įrankiu. Savo viešame pranešime, kuriame paskelbė nedalyvausianti „Eurovizijoje“, atlikėja rašė, kad ji yra muzikantė, o ne įrankis politizavimui.

Po Maruv sprendimo UA:PBC kreipėsi į antrąja vietą atrankoje užėmusią grupę „Freedom Jazz“ ir trečiosios vietos nugalėtojus „Kazka“, tačiau abi grupės atsisakė užimti Maruv vietą dėl jai transliuotojo pateiktų reikalavimų.

Pranešama, kad konkurso organizatoriai taip pat bandys Ukrainai atstovauti siūlyti ketvirtąją vietą užėmusiai grupei „Brunettes Shoot Blondes“, tačiau panašu, kad pastaroji tokios galimybės taip pat atsisakys.

UA:PBC atstovų teigimu, tokia situacija – krizė, kurioje sunku rasti tinkamus atsakymus. Iki paraiškų pateikimo norint dalyvauti „Eurovizijoje“ termino pabaigos šalims liko mažiau nei dvi savaitės – tiek laiko Ukraina turi surasti naują atsovą konkursui.