Veidai

2019.02.26 21:50

„Dvi kartos“ dalyviai simpatijas užkariauti siekia ir savomis dainomis, ir klausydami tėvų patarimų

Kas svarbiau – jaunatviškas maksimalizmas ar patirtis scenoje? Veikiausiai į šį klausimą bando atsakyti ir naujojo muzikinio projekto „Dvi kartos“ dalyviai. Kai vieni sako, kad vis dėlto stengiasi kliautis labiau patyrusių partnerių patarimais, kiti atskleidžia labiau paisantys jaunesnių kolegų norų.

Dainininkas Vaidas Baumila projekte „Dvi kartos“ dalyvauja su dešimtmete Sofija Vasilevskyte, puikiai pažįstama televizijos žiūrovams. Ji – projekto „Du balsai – viena širdis“ nugalėtoja bei „Lietuvos balsas. Vaikai“ finalininkė. „Tituluotesnė už mane“, – šypsosi Vaidas.

Šįkart duetas atliko V. Baumilos ir Monique kūrinį „Dviese“. „Galiu patikinti, kad kaip ir pirmąjį kartą, dainą išrinko Sofija. Jai labai patinka šis kūrinys“, – sako Vaidas ir džiaugiasi, kad scenos partnerė nestokoja idėjų bei drąsiai reiškia savo nuomonę. Tačiau ginčų nebūna – abiejų partnerių muzikinis skonis panašus.

E. Genio/LRT nuotr.

„Ir man, ir Sofijai patinka panaši muzika, mėgstame šiuolaikinį miuziklą. Galbūt kitam kartui pasirinksime ką nors, ką būtų galima vadinti mano laikų muzika, tik veikiausiai, kad tarp mūsų kartų nebeliko tokios didelės atskirties, kokia pavyzdžiui, būdavo tarp mano ir mano tėvų kartos klausomos muzikos“, – sako V. Baumila.

Panašiai mano ir kita projekto dalyvė atlikėja Liepa Mondeikaitė-Norkevičienė. Ji pastebi, kad jaunoji karta šiandien klausosi legendinių Lietuvos bei užsienio atlikėjų ir ne mažiau nei vyresnė karta žavisi, pavyzdžiui, „The Beatles“, „Queen“ ar „Nirvana“. Galbūt anksčiau, kai vinilines plokšteles gauti būdavo sudėtingiau, o muzika nebuvo taip lengvai prieinama kaip šiandien, galėdavome aiškiau pasakyti, kas yra tėvų, o kas jaunimo muzika, svarsto žinoma moteris.

„Manau, kad mano projekto partnerės Alanos ir mano karta jau klausosi tos pačios muzikos ir atskirties nebeliko. Pati užaugau su moderniąja popkultūra, be to, kaip atlikėja nemažai domiuosi įvairiomis muzikos tendencijomis, tad klausausi ir to, kas yra populiaru šiandien ir ko galbūt klausosi šių dienų paaugliai“, – sako atlikėja.

Veikiausiai todėl projekto „Dvi kartos“ duetas Liepa ir Alana lengvai randa bendrą kalbą bei nesunkiai išsirenka kūrinius, kurie patiktų joms abiem. „Žinoma, kol kas stengiuosi atsižvelgti į Alanos norus, tačiau mūsų duetas labai demokratiškas. Padiskutuojame ir surandame kompromisą. Vis dėlto scenoje reikia gyventi ir pajausti kiekvieną natą, tad kūrinys turi būti artimas ir miela dainuoti.

Svarbiausia, kad sutariame ir galime viena kitą papildyti. Todėl man labai gera dainuoti su Alana, o dar smagiau, kai mūsų pastangos atsiperka ir pavyksta prisibelsti į komisijos narių širdis. Tikimės, kad mūsų pasirodymai pradžiugins ir žiūrovus“, – šypsosi Liepa.

Kad tėvai ir vaikai mėgsta klausytis panašios muzikos patikina ir dar vienas projekto „Dvi kartos“ dalyvis Nojus Arbačiauskas duetu dainuojantis su savo tėčiu – žinomu aktoriumi bei bardu Giedriumi Arbačiausku.

„Klausausi ne tik šiuolaikinės muzikos, bet ir muzikos, kurios būdamas mano metų klausėsi tėtis. Tarkime, kai kurios grupių „The Beatles“ ar „Queen“ dainos patinka abiem“, – tvirtina Nojus.

Jis sakosi pamilęs ir tėčio atliekamą bardų muziką, nes šios skambesys pasitikdavo jį po pamokų sugrįžusį namo. Kadangi tėvai dažnai koncertuoja ir kartu, namuose jie drauge ruošdavosi, repetuodavo.

„Tas akimirkas prisimenu labai šiltai. Man patikdavo įsitaisius jaukiai ant lovos stebėti, kaip jie repetuoja ir kaip vyksta kūrybos procesas. Kai kurių dainų žodžius ir pats moku mintinai, o bardų muzika man išties graži“, – sako projekto dalyvis ir džiaugiasi galimybe duetu dainuoti su tėčiu.

Vaikinui tai puiki galimybė daugiau pabendrauti su tėvu ir pasisemti jo patirties bei žinių. Kartais jų muzikiniai skoniai vis dėlto išsiskiria, tačiau vaikinas džiaugiasi, kad su kiekviena repeticija susitarti daug lengviau.

„Kartais mūsų nuomonės nesutampa ne dėl skirtingos skonio, o tiesiog todėl, kad tėtis geriau išmano, ko reikia televizijai. Dainuoti kartu mums yra labai smagu, tad tikiuosi, kad vienas kitą papildome ir mano pasiūlymai bei tėčio patirtis padeda sukurti puikius bendrus pasirodymus“, – pasakoja Nojus.

Projekte „Dvi kartos“ taip pat dalyvauja Nijolė Pareigytė ir Aleksandras Ivanauskas-Fara, Vaida Genytė ir Dainotas Varnas, Akvilė Kisielienė iš grupės „Queens of Roses“ ir Česlovas Gabalis, Karina Krysko-Skambinė ir Steponas Januška, Valrija Iljinaitė ir Aistė Pilvelytė. Laidą veda charizmatiškieji aktoriai Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Giedrius Savickas.

„Dvi kartos“ LRT TELEVIZIJOS žiūrovus džiugins kiekvieną šeštadienį. Pirmoji laida bus rodoma kovo 2 dieną 21 val. Tai – visiškai naujas muzikinis televizijos projektas, kurio dalyviai – duetai, sudaryti iš skirtingų kartų atlikėjų. Nors jiems teks varžytis tarpusavyje, tačiau ne mažiau smagių netikėtumų galima laukti ir duetų nariams mėginant susipažinti su jiems mažiau pažįstamos kartos muzika.