Veidai

2015.09.08 13:45

Olandų policijai padės žiurkės

Olandų policija nusprendė pasinaudoti unikalia žiurkių uosle. Pasirodo jos labai gerai užuodžia paraką ir tai padeda tirti nusikaltimus, kurių metu buvo panaudotas šaunamasis ginklas.

Olandų policija nusprendė pasinaudoti unikalia žiurkių uosle. Pasirodo jos labai gerai užuodžia paraką ir tai padeda tirti nusikaltimus, kurių metu buvo panaudotas šaunamasis ginklas.

Roterdamo policijos tyrimų centras dabar turi itin originalų padalinį. Šios žiurkės yra išmokytos užuosti paraką, o tiksliau jo pėdsakus. Jei užuodžia teisingai gauna po žemės riešutą ir sprendžiant iš to, kad jos atrodo neblogai įmitusios, matyt joms tai gerai sekasi, net geriau už policijos šunis.

„Palyginti su šunimis –juos reikia ilgiau mokyti, nes šuo turi būti išmokytas paklusti komandoms lauke. Žiurkėms to nereikia, kvapo pavyzdys joms pateikiamas narve, todėl nereikia mokyti jų paklusnumo. Žiurkę galima išmokyti per 10 dienų. Net jei jos gyvena dvejus ar trejus metus tai jų darbas efektyvesnis“, – sakė policijos žiurkių trenerė Monika Hamerslag.

 Olandų policijos specialistai nustatė, kad žiurkės yra labai patikimos  – jos teisingai užuodžia menkiausius parako pėdsakus ne mažiau kaip 95 kartus iš šimto. Ir svarbiausia jos tai padaro iškart, o neretai policijos pareigūnams tai labai aktualu. .   

„Pavyzdžiui, šaunamojo ginklo panaudojimo atveju, kai mes turime daug įtariamųjų. Jei kas nors iššovė, ar stovėjo šalia, iššovus ginklui parako dulkės nusėda ant jų rankų ir veidų. Šių pėdsakų paieška užima laiko. Tai reikia daryti laboratorijoje. Jei žiurkės gali atrinkti pagrindinius įtariamuosius, mes iškart galime susikoncentruoti į tyrimui  vertus pavyzdžius ir tai gerokai padidina efektyvumą“, – teigė policijos inovacijų skyriaus vadovas Markas Wiebesas.

 Olandų policininkai pripažįsta, kad žiurkių uoslė nėra daiktinis įrodymas – tai greičiau taktinė informacija, bet turint omenyje, kad su paraku ir šaunamaisiais ginklais dažniausiai yra susiję patys sunkiausi nusikaltimai ir žiurkės tikrai pagreitina  tyrimą.