Veidai

2019.02.25 17:45

Nacionalinės atrankos nugalėtojas Jurijus: pailsėsiu, kai laimėsime „Euroviziją“

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.02.25 17:45

„Kai paskelbė, kad laimėjau ir stovėjau scenoje apsivyniojęs vėliavą, nenorėjau jos niekaip paleisti. Tada dainuodamas nesupratau, kas įvyko“, – portalui LRT.lt sako šeštadienį nacionalinę „Eurovizijos“ atranką laimėjęs dainininkas Jurijus. Gegužės mėnesį Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse Izraelyje atstovausiantis atlikėjas sako, kad dabar prasidėjo kelis mėnesius truksiantis darbų maratonas, o apie poilsį kol kas negalvoja, nes svarbiausia – dar viena pergalė. 

– Kaip dabar jautiesi?

– Jaučiuosi taip pat, kaip prieš finalą – pasiruošęs ir labai nekantrauju pasirodyti, noriu kuo greičiau ten nukeliauti. Noriu, kad visa Europa kartu su Lietuva bėgtų su liūtais.

– Kokios emocijos buvo išgirdus savo vardą? Ar tikėjaisi tokio rezultato?

– Tą dieną norėjau laimėti, kelias laidas prieš tai nieko nesitikėjau. Net ir finalo dieną nieko nesitikėjau, bet norėjau nugalėti – visi to norėjome. Visi, kurie dalyvavo finale, buvo verti pergalės – pasirodymai buvo stiprūs. Bet kai išgirdau savo vardą, iš pradžių nesupratau, kas įvyko.

Emocijos buvo įdomios – norėjosi ir džiaugtis, ir pykti, nieko nesupratau. Bet dabar viskas šiek tiek atslūgo ir blaivia galva supratau, kas įvyko ir atsirado nekantrumas.

Kai paskelbė, kad laimėjau ir stovėjau scenoje apsivyniojęs vėliavą, nenorėjau jos niekaip paleisti. Tada dainuodamas nesupratau, kas įvyko ir galvojau, kad tai tiesiog dar vienas mano pasirodymas ir man leidžia dar kartą sudainuoti dainą. Tik po kelių akimirkų supratau, kas atsitiko ir kad man pavyko po tiek repeticijų pagaliau išplėšti pergalę, dėl kurios taip smarkiai dirbome.

E. Blaževič/LRT nuotr.

– Dabar tavo dienotvarkė labai įtempta – rasi laiko poilsiui?

– Poilsio dabar nereikia – atleisti vadeles dabar būtų ganėtinai kvaila. Gal pailsėsime, kai laimėsime „Euroviziją“. Tam yra noras, užsidegimas, nes dabar laiko ir vietos nepasitikėjimui nebėra. Dabar reikia degančia širdimi ir tvirtu noru keliauti į didžiąją „Euroviziją“.

– Sulaukei daug gerbėjų dėmesio. Ar tau svarbus toks įvertinimas?

– Pagaliau po tiek metų gavau tokį įvertinimą tokioje didelėje skalėje. Gavau tūkstančius žinučių, į kurias ne visada speju atrašyti, bet labai stengiuosi. Visada stengiuosi bendrauti su tais, kurie mane palaiko. Esu beprotiškai už tai dėkingas.

Visi norime palaikymo – ir dainininkai, ir žurnalistai, ir sportininkai, nes be palaikymo tampame silpnesni. Ypač ten, kur vienas atstovauji šaliai, to palaikymo beprotiškai reikia. Žmonių palaikymas verčia stumtis į priekį ir pasirodyti kaip įmanoma geriau, kad nenuviltum nei vieno, kuris už tave serga, atidavė balsą, eikvojo laiką žiūrėdamas ir klausydamas.

Galbūt tavo muzika kažką palietė, pakeitė klausytojo gyvenimą. Niekada nežinosi, nes muzika – nuostabus dalykas, ji paliečia visų širdis ir kartais apverčia gyvenimus.

– Bet tave labiausiai palaiko mama?

– Mano didžiausia gerbėja – mama. Ji mane pažįsta jau 28 mano gyvenimo metus. Ši moteris žino, iš ko aš padarytas, nes ji pati mane tokį sulipdė. Mama mane palaikė nuo pat pirmos minutės.

– Gal jau esate priėmę kokių sprendimų dėl Tel Avivo?

– Tikrai scenoje būsiu vienas, nes esu už minimalizmą. Labai norėčiau pritariančiasias vokalistes statyti ant scenos, nes jos yra nuostabios. Pergale džiaugiuosi kartu su jomis, nes jos ne ką mažesnė pasirodymo dalis. Jų balsas – stiprybė, o jos pačios suteikia besąlygišką palaikymą, kuris mane nustebino. Bet pats jaučiu, kad nesinori apkrauti scenos, o palikti minimalistinį vaizdą, kas suteiks šilumos ir artumo.

– Ar teko lankytis Izraelyje? Mėgsti keliauti?

– Izraelyje būti neteko, bet visada norėjau ten nukeliauti. Tai nuostabi šalis, labai turtinga istorija ir kultūra. Puikesnės progos turbūt nebus – vykti ten kaip Lietuvos atstovui. Man beprotiškai patinka keliauti, bet pastaruoju metu tam tiesiog nelabai buvo laiko. Bet dabar darbas susimaišys su hobiu – kas galėtų būti geriau? Visi norime daryti tai, ką širdyje megstame ir mylime. Geresnės progos jau nebus, nebent pavyktų laimėti antrą kartą, bet aš ne Montvydas.

– „Eurovizijoje“ svarbi ne tik daina, bet ir komunikacija – sutinki su tuo?

– Reikia atsiminti, kad esi savo šalies atstovas – kaip save pateiksi, tai žmonės galvos apie tavo šalį. Turi nepriekaiškingai kalbėti ir visada būti pasitempęs. Tai irgi atlikėjo darbas. Juk žmonės žiūrės į tave ir galvos apie tavo šalį.

E. Genio/LRT nuotr.

– Po tavo laimėjimo pasipylė ne tik sveikinimai, bet ir pikti komentarai. Buvai tam pasiruošęs?

– Neigiamoms reakcijoms pasiruošęs nebuvau, bet suprantu ir visiškai pateisinu žmones, kurie reiškia savo nuomonę internete. Kol kas į akis niekas nieko nesako. Kiekvienas žmogus turi savo nuomonę ir aš priimu visas.

Daugiau apie pergalę ir ateities planus – specialiame LRT.lt Jurijaus interviu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.