Veidai

2019.02.24 15:45

Knygų mugėje apsilankęs Jurijus: apie tai, kas laukia didžiojoje „Eurovizijoje“ ir užplūdusį gerbėjų dėmesį

„Visi norime būti įvertinti, o aš esu įvertintas visos Lietuvos – tai didžiausia garbė. Nesuvokiu, kas gali būti geriau“, – sako Knygų mugės Muzikos salėje apsilankęs vakar nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laimėtoju tapęs dainininkas Jurijus. Jis gegužę vyksiančiame dainų konkurse Tel Avive atstovaus Lietuvai ir atliks kūrinį „Run With The Lions“. Atlikėjas tikina, kad jau dabar tenka atsakinėti į daugybę gerbėjų žinučių.

„Kai nulipau nuo scenos, jaučiau, kad padariau daugiau nei galiu. Gal pasirodymas nebuvo tobulas, bet visada yra kur tobulėti. Nulipęs nuo scenos, leidau sau patikėti tuo. Neklausiau tų, kurie sakė, kad galiu laimėti, neleidau sau tikėti ir tai padėjo stumti save į priekį ir nesusireikšminti“, – kaip visuomet kukliai sako Jurijus.

Jis tikina, kad daina „Run With The Lions“ šiuo metu yra gražiausias kūrinys, kokį jam teko dainuoti: „Įsimylėjau jį iš karto. Aš neprisidėjau prie kūrybinio proceso, bet retas atvejis, kad atlikėjas ir jo daina sueina nors yra iš skirtingų pasaulių. Gaunasi, kad daina tiesiog stebuklingai tiko mano švelniam vokalui.“

Paklaustas, kaip įsivaizduoja pasirodymą Tel Avive, Jurijus tikina, kad pasirodymas kardinaliai nesikeis.

„Kad ir kaip norėčiau ant scenos pasiimti šokėją ir aprengti liūto kostiumu, bet pasirodymas čia buvo iš esmės toks, koks ir bus Tel Avive. Kiekvieną detalę peržvelgsime, pamatysime, kas ne iki galo išpildyta. Visas žinutes peržvelgėme, nes žmonės geriau mato iš šono. Esu už minimalizmą, man patinka rodyti vokalą ir jausmą, nesislėpti už šokėjų, man patinka jaustis nuogam ant scenos“, – sako nugalėtojas.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Po vakarykštės pergalės jis sako jau sulaukęs daugybės gerbėjų žinučių. „Esu paprastas vaikas iš Klaipėdos. Dabar mano Facebook ir Instagram laikas nuo laiko nulūžta – kvietimų draugauti daugiau nei skaičių Facebook skalėje. Stengsiuosi į viską atsakyti, kad ir kiek užtruks. Sulaukiu daug žinučių ir iš merginų. Merginos dabar neturiu, intensyviai neieškau, bet ką gali žinoti“, – šypsosi jis.

„Eurovizijos“ atrankos nugalėtojas neslepia, kad šios dienos – laimingiausios gyvenime: „Neateina į galvą diena, kada buvau laimingesnis. Mano mama džiaugėsi labiau nei aš, ir aš džiaugiuosi, kad ji pamatė, kad jos vaikas liko įvertintas. Visi norime būti įvertinti, o aš esu įvertintas visos Lietuvos – tai didžiausia garbė. Nesuvokiu, kas gali būti geriau.“

Dabar, sako Jurijus, prasidėjo darbų maratonas. „Darbuosiuos, dėsiu visas pastangas, nes man tai prioritetas. Taip pat sportuosiu, nes tai man padeda susikaupti ir pasiruošti“, – sakė Jurijus.

Be to, nors ir laukia daugybė su „Eurovizija“ susijusių darbų, atlikėjas žada nemesti ir kasdienio darbo – jis dirba IT specialistu.

„Vadovas supratingas, sakė, kad nori, kad man pasisektų. Darbo mesti neketinu, noriu viską suderinti, nes ofisinis darbas palaiko balansą, neleidžia pasikelti. Ten niekam neįdomu, ką laimėjau. Vyrai bendradarbiai tik patrauks per dantį, kad aš dabar žvaigždė, ir pamirš“, – juokiasi Jurijus.

Už tai, kad sugeba išlikti kuklus, Jurijus dar kartą dėkojo mamai: „Visi turime apie save gerą nuomonę, kartais net per gerą. Bet žmonės iš šalies tave geriau įvertins, nei tu pats. Aš toks kuklus dėl auklėjimo, už tai dėkoju mamai. Tai man net pergalės atveju neleidžia susireikšminti. Kiekvieną dieną reikia stengtis pelnyti naują pergalę.“