Veidai

2019.02.24 12:19

„Eurovizijos“ atrankos nugalėtojas Jurijus dėkojo mamai ir žadėjo išlikti kuklus

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.02.24 12:19

Lietuva išsirinko savo atstovą „Eurovizijoje“ –  Izraelyje skambės Jurijaus daina „Run With the Lions“. Emocijų neslepiantis Jurijus išliko kuklus ir pažadėjo nenuvilti už jį balsavusių: „Nuo šiol dirbsiu dar daugiau ir intensyviau, o didžiojoje „Eurovizijoje“ pamatysite gerokai patobulintą pasirodymą.“ Jis neslepia – finalo jaudulį nuslopinti padėjo ir salėje buvusios mamos palaikymas.

Jurijus portalui LRT.lt sako nacionalinės atrankos finalo nežiūrėjęs – nenorėjo sukelti papildomos įtampos ir stengėsi susikaupti pasirodymui. Nors jis ir nematė, kas visos laidos metu dėjosi žiūrovų balsavimo lentelėje, jis patikina, kad paskutinėmis akimirkomis tikrai tikėjosi aršios kovos, kai iki paskutinės sekundės neaišku, kas iškovos galimybę atstovauti savo šaliai. Jis netikėjo, kad žiūrovai ir komisija šįkart bus tokie vieningi ir aukščiausius balus skirs būtent jam.

Dar finalo metu jis džiaugėsi, kad studijoje – jo mama bei atskleidžia, kad porą kartų žvilgtelėjo į ją norėdamas nusiraminti. 

Net ir iškovojęs pergalę Jurijus išliko kuklus, nors prisipažino, kad giliai širdyje jau seniai tikėjo, kad ši daina gali laimėti. Jurijus tikisi, kad ir Izraelyje pavyks išlikti ramiu bei susikaupusiu. „Tikiuosi, kad tokia pati sėkmė mane aplankys ir Tel Avive“, – džiaugėsi Jurijus. 

E. Blaževič/LRT nuotr. 

Kol kas atlikėjas sunkiai renka žodžius ir dar nesupranta, kas įvyko, tačiau užtikrina, kad tai, ką matė LRT žiūrovai – tikrai dar ne galutinis variantas ir atsipalaiduoti jis tikrai nežada: „Dirbsiu dar daugiau, dar intensyviau, o atsipūsiu grįžęs iš Izraelio.“

Tiesa, dar Jurijus yra pažadėjęs, kad jei laimės nacionalinę atranką, padarys 49 atsispaudimus. Savo pažadų jis laužyti neketina – atranką laimėti kur kas sunkiau, dabar tie atsispaudimai neatrodo toks sunkus darbas.

Dar prieš generalinę repeticiją Jurijus džiaugėsi suliaukiantis daugybės gerbėjų laiškų ir žinučių. Ir net jei po pergalės jį užlūs krūvos sveikinimų, jis pažadėjo atsakyti visiems – atlikėjo misija bendrauti su klausytoju.

Pirmoji su pergale Jurijų pasveikino mama Svetlana. Ji pažadėjo, kad vyks į Tel Avivą kartu su sūnumi, jei šis tik pakvies. Motina nė neabejojo sūnaus pergale.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Svetlana Veklenko, sėdėdama salėje pastebėjo, kad Jurijus scenoje jaudinosi: „Galbūt žiūrovams studijoje nesimatė, bet jį pažįsti 28-erius metus, tad galiu pasakyti, kad tikrai jaudinosi.“

S. Veklenko pasakoja, kad Jurijaus muzikalumas pasireiškė dar mokykloje, kai jis išvyko į piligriminę kelionę. Tada jis pradėjo giedoti bažnyčios chore.