Veidai

2019.02.20 14:00

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pristato eurovizinės dainos vaizdo klipą: skiria kiekvienai „mažulei“

LRT.lt 2019.02.20 14:00

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ išpakuoja staigmeną muzikos klausytojams Lietuvoje ir „Eurovizijos“ gerbėjams visoje Europoje. Likus vos kelioms dienoms iki pasirodymo šeštadienį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finale grupė dalinasi savo dainos „Mažulė“ vaizdo klipu, rašoma pranešime žiniasklaidai.  

Kad staigmena būtų kaip reikiant, šio vaizdo klipo filmavimui grupė įsigijo automobilį, užsidarė garaže, kur savomis rankomis perdarė jį į kabrioletą, išmontavo dujų įrangą, perdažė, papuošė. „Į savo vyrišką kolektyvą priėmėm naują narį ir jos vardas Mažulė“, – šypsosi muzikantai.

„Mažulės yra labai gerai. Jos ne tik nuveža iš vieno taško į kitą, bet ir apsaugo, kai lyja lietus ar būna dargana, groja mėgstamą muziką, yra tarsi antrieji mūsų namai“, – sako grupės vokalistas ir dainos autorius Martynas Enčius. „Internetas tvirtina, kad visoje Europoje yra beveik 300 milijonų mažulių, ši daina skirta kiekvienai iš jų.“

Muzikantai įsitikinę, kad meilė savo automobiliui, rūpestis juo yra universalus jausmas, kuris peržengia valstybių sienas ir kontinentus. Lietuviškai dainuojanti grupė per savo karjerą ne kartą sėkmingai rengė solinius koncertus ar pasirodė festivaliuose kaimyninėse šalyse, Balkanuose, Kinijoje. Už savo pasirodymą festivalyje „Silk Road“ Kinijoje „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ yra laimėję bronzos apdovanojimą.

Stop kadras

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje daug dėmesio sulaukusi „Mažulė“ pelnė ne tik žiūrovų, bet ir komisijos simpatijas. Komisijos nariai prognozavo, kad „Mažulė“ gali tapti net didesniu hitu už kultinį grupės kūrinį „Į Venesuelą“, o muzikantų šokio judesius vadino lietuviškuoju „Gangnam Style“.

Nacionaliniame „Eurovizijos“ finale šį šeštadienį tai bus vienintelis kūrinys lietuvių kalba. Paskutinį kartą lietuviškai skambanti daina – Aistės Smilgevičiūtės „Strazdas“ – Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavo lygiai prieš dvidešimt metų, 1999 -aisiais, taip pat Tel Avive.

Muzikos klausytojų pamėgtą „Mažulę“ jau galima rasti visose skaitmeninėse muzikos platformose, o nuo šiandien šis kūrinys turi ir oficialų vaizdo klipą. Jau tampa tradicija, kad „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ vaizdo klipai tampa įvykiu Lietuvos muzikos pasaulyje. Pastaraisiais metais grupė su savo vaizdo klipais laimėjo M.A.M.A., „KlipVid“, „Kažkas atsitiko“ apdovanojimus.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ yra vienintelė grupė Lietuvoje, kuri su dviem skirtingomis to paties albumo dainomis (iš 2017 metų albumo „Problematika“) skirtingais metais laimėjo M.A.M.A. apdovanojimus toje pačioje nominacijoje. Taip nutiko su dainos „Indai“ vaizdo klipu pernai ir „Daug dienų“ vaizdo klipu šiemet.

Įvertinkite vaizdo klipą: