Veidai

2019.02.18 21:30

Atstovus „Eurovizijai“ išsirinko dar trys šalys: bandys nustebinti modernumu ir įspūdingu balsu

LRT.lt2019.02.18 21:30

Kiek mažiau nei už trijų mėnesių Tel Avive, Izraelyje įvyks „Eurovizijos“ dainų konkursas, o savo dainas jam pristato vis daugiau šalių. Atstovus praėjusį savaitgalį išsirinko ir dar trys valstybės – Slovėnija, Kroatija ir Rumunija.

Šeštadienį Slovėnijoje, Liublianoje įvyko nacionalinės atrankos finalas „EMA“. Jame konkuravo dešimt dainų, tačiau pergalė atiteko elektroninės muzikos duetui Zalai Kralj ir Gašperui Šantlui, kurie atliko dainą „Sebi“. Slovėnijai toks pasirinkimas – modernus ir šiuolaikiškas.

Galutinis balsas Slovėnijoje atiteko žiūrovams, kurie savo balsus galėjo atiduoti telefonu. Paaiškėjo, kad Zala Kralj ir Gašperas Šantlas surinko net 72,89 proc. visų balsų, todėl buvo paskelbti nugalėtojais.

Slovėnijos pasirinkimas:

Savaitgalį atstovę „Eurovizijai“ išsirinko ir Rumunija, kurioje pergalę nacionalinė atrankoje išplėšė atlikėja Ester Peony. Konkurse ji atliks dainą „On a Sunday“. Atrankos finale dainavo dvylika dalyvių, o už juos balsavo šeši komisijos nariai ir žiūrovai, tačiau žiūrovų balsas sudarė tik septintadalį bendro rezultato.

Tiesa, Rumunijos publika savo balsus atidavė kitai dalyvei, o nugalėtoja Ester Peony žiūrovų nuomone liko tik trečia.

Rumunijos pasirinkimas:

Šeštadienį sprendimą priėmė ir Kroatija – nacionalinė atrankoje „Dora“ pasirodė 16 dalyvių, tačiau pergalė atiteko tik vienam – Rokui Blaževićiui, atlikusiam baladę „The Dream“. Atlikėjas visus nustebino įspūdingu vokalu, o dainą iliustravo pasipuošęs baltais angelo sparnais.

Kroatijos pasirinkimas:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.