Veidai

2019.02.17 11:54

Po antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio paaiškėjo visi finalo dalyviai

Tiesiogiai iš LRT didžiosios studijos šeštadienio vakarą vyko antrasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis. Jame – 12 dalyvių antrą kartą atliko savo kūrinius žiūrovams ir komisijai. Transliacijos pabaigoje paaiškėjo, kurie 4 dalyviai keliauja į konkurso finalą.

Šįvakar komisijos kėdes vėl užėmė neįprastai daug narių – muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, operos solistė ir vokalo mokytoja Sigutė Stonytė, kompozitorius Deivydas Zvonkus, AGATA Tarybos narys Vytautas Bikus ir dainininkė Ieva Narkutė.

Pirmieji pusfinalio scenoje pasirodė grupė „Original copy“, kurie atliko dainą „Power Of Sounds” (m. ir ž. aut. I. Ščerbinskaitė).

S. Stonytė gyrė grupės vokalinius sugėbėjimus: „Man labai patiko kolektyvas, nepaprastai aukšto lygio pasirodymas, nes neturiu priekaištų dėl ansamblio, vienas kitą jaučiate, gerai intonuojate.“

Jai pritarė ir V. Bikus: „Mes ne tik žiūrime atranką, bet ir koncertą, džiugu, kai jį atidaro toks energingas kūrinys. Mes kartais nepasakome visos tiesios apie dalyvių intonavimą, bet šį kartą jūsų vokalai skamba kaip studijinis įrašas. Tai kvintetas, kurį paprastai sudėtinga suderinti, kad skambėtų, bet jūs puikiai susitvarkėte.“

E. Genio/LRT nuotr.

Antra – romantišką baladę „Learn From Your Love“ (m. ir ž. aut. A. Timgren ir A. Mullarkey) atlikusi Živilė Gedvilaitė. Šį kartą ji scenoje buvo ne viena – scenoje įvairius akrobatinius triukus atliko šokėjas.

I. Norkutei užkliuvo atlikėjos tarimas: „Man truputėlį teko įsitempti, kad suprasčiau, ką sakote anglų kalba, o tai apsunkina klausymą. Girdėti, kad dainuojate ne gimtąja. Man trūko aiškumo, apie ką šokis ir koks santykis jūsų, kaip viskas vystosi – ką jis šokiu pasiekia. Atrodo, kad daina turi ingredientus kurių neva reikėtų, bet tuo pačiu, kad gal jau ne kartą šią dainą girdėjome.“

„Suprantu, kodėl pasirodymas toks, nes praėjusią atranką pastebėjau, kad Živilė mažai juda ir jai pasakiau. Ji išsprendė tai kitaip ir įdomiai. Bet kartais atrodė, kad tas vaikinas apie jus pamiršęs, dalyvauja varžybose. Jei eitumėte į finalą, tai reikėtų kažkaip apžaisti, su choreografija reikėtų padirbti. Daina turi įsimintiną priedainį, dėl to esate čia ir esate to verta. Dėl dainos nekibsiu, bet pasirodymą dar galima apgalvoti“, – sakė R. Zilnys

Trečias pasirodė legendinės lietuvių muzikos grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis Šarūnas Mačiulis, kuris atliko savo kūrybos dainą „Traukinys“. D. Zvonkus atkreipė dėmesį į tai, kad šiek tiek pakoreguotas dainos tekstas – pakeisti kai kurių žodžių linksniai, anksčiau sukėlę įvairias interpretacijas.

„Visi suprantame, kad muzika – skonio reikalas, skambesys irgi. Man nuoširdžiai ši daina yra pradžiamokslis jauniems autoriams , kaip reikia parašyti hitą. Dar priedainis neatėjo, bet jau žinome, kaip jis baigsis. Pati daina parašyta labai gerai, galiu tik pasidžiaugti“, – sakė V. Bikus.

Ketvirta į sceną žengė dainininkė Paola Hart, kuri sudainavo dramatišką kūrinį „I'll Be Alright” (m. aut. Saxtone, ž. aut. Paola Hart), įkvėptą skaudžių asmeninių patirčių.

Komisija atlikėjai buvo itin griežta. „Net pirmi garsai, pirmas intervalas nešvarus. Man bendras pasirodymas buvo kratinys, veidas nieko nesako, garsas nešvarus, nors kai kurie garsai labai gražus, bet niekur neina. Labiausiai užkliuvo, kad ištisai buvo nešvaru“, – sakė S. Stonytė.

„Tikrai nebūčiau toks griežtas, man tikrai buvo vietų, kur buvo gražu, tikrai graži pasirodymo idėja gali išsirutulioti. Daina patinka, bet tiesa, kad pirmame etape gražiau sudainavote. Gal pritrūko jėgos, klausantis atrodo, kad nesusitvarkėte su kūriniu. Gaila, nes daina man graži“, – komentavo R. Zilnys.

Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad atlikėjos pasirodymui sutrukdė techniniai nesklandumai, todėl pasirodymą ji dar turės pakartoti.

Penktas „Eurovizijos“ pusfinalio scenoje – didelio žiūrovų palaikymo sulaukęs Alen Chicco su daina „Your Cure“ (m. aut. F. Venckus ir T. Alenčikas, ž. aut. T. Alenčikas). Praėjusį kartą komisijos diskusijas dėl scenoje neįgaliojo vėžimėlyje choreografiją atlikusio šokėjo sukėlęs atlikėjas šįkart priėmė kitokį sprendimą – šoko su mergina.

I. Narkutei patiko atlikėjo sprendimas pakeisti pasirodymą: „Labai laukiau šio pasirodymo, man buvo smalsu, ką pakeisite. Džiaugiuosi, kad įvyko pokyčiai, labai patinka įvaizdis, choreografija, tai jūsų dainą išryškina. Man labai norėjosi judėti kartu. Man labai patiko.“

„Norėčiau paantrinti, man praeitas kartas pasirodė ant ribos. Tas sceninis dalykas atitraukdavo dėmesį nuo dainos, nes ji gera. Priedainis labai geras, bet jo reikia ilgai laukti, norisi, kad ateitų greičiau. Muzika madinga, viskas gerai, bet greičiau norisi šokti“, – pritarė V. Bikus.

„Mano komplimentai dainos aranžuotojui ir atlikėjui, kuris puikiai susitvarkė su sudėtingu kūriniu. Galiu sakyti bravo“, – komentavo D. Zvonkus.

E. Genio/LRT nuotr.

Šeštoji antrajame pusfinalyje – Aldegunda, kuri sudainavo kūrinį „I want your love“  (m. ir ž. aut. G. Asačiovaitė-Main). Jai pritarė dvi šokėjos, kurios, pritardamos dainos tekstui, pasibučiavo.

„Kalbant apie „Euroviziją“, dažnai neprisimename dainų, bet prisimename asociacijas. Panašu, kad daina ją turi, bet tai nėra labai originalu, bet atkreipia dėmesį. Manau, kad svarbu turėti kažką išskirtinio“, – sakė V. Bikus.

„Sveikinu ir dėkoju už energingą pozityvumą. Gražus balsas, linkėčiau drąsiau pereiti į viršutinį registrą, mažiau komforto zonos. Siūlyčiau patobulinti anglų kalbą“, – patarė S. Stonytė.

Septintuoju numeriu pasirodė Soliaris&Foreign Souls, kurie atliko dainą „Song of my life“ (m. aut. V. Alechnovicius ir A. Daunys, ž. aut. A. Minalga ir A. Bagdzevičius). Šįkart atlikėjas su grupe taip pat atliko choreografiją, kurią papildė akrobatiniai triukai.

D. Zvonkui labiausiai patiko keli pasirodymo aspektai. „Man labai patiko salto ir reperis. Jei būtų mano valia, dėčiau repo daugiau ir tai balsų padėtų pelnyti. Gražu ir tvarkinga, bet ar pakankamai ryšku – nemanau“, – sakė jis.

„Labai gražiai dera pagrindinis solistas ir grupė. Papildote vieni kitus ir buvo malonu klausyti. Buvo balansas, kurį ne visada lengva rasti“, – sakė I. Narkutė.

Aštunta į „Eurovizijos“ sceną dar kartą žengė žiūrovų numylėtinė Monika Marija, kuri atliko dainą „Criminal“ (m. ir ž. aut. B. Janson, M. M. Paulauskaitė, Th. Karlsson ir M. Moin). Su dviem kūriniais atrankoje dalyvaujanti dainininkė šią savaitę pranešė, kad vis dėlto norėtų toliau pasirodyti tik su kūriniu „Light On“, kuris po pirmojo pusfinalio pateko į finalą. Atlikėja prašė žiūrovų šiandien už dainą „Criminal“ nebalsuoti.

„Klausiausi su džiaugsmu, ypatingas atvejis, kai nuostabus balsas susilieja su kūrinio dramaturgija. Jūsų atlikimas nepaprastai vientisas, organiškas, gaila, kad už kūrinį negalima balsuoti. Kai padainuojate paskutinę natą, galvą kelkite į viršų, o akis – į dangų“, – susižavėjimo neslėpė S. Stonytė.

„Viena Monikos daina pateko į finalą ir ji galvoja, kad su ja nori dalyvauti labiau ir nereikėtų pačiai su savimi rungtis. Situacija absurdiška. Komisija negali nebalsuoti. Jūsų daina mano geriausiųjų ketvirtuke. Balsuokime, kaip mums atrodo, o paskui pažiūrėsime. Atlikote dainą su dideliu jausmu ir sušildėte net mano sušalusią širdį“, – sakė R. Zilnys.

Devinti – grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, kurie atliko nuotaikingą dainą „Mažulė“ (m. ir ž. aut. M. Enčius). Grupės nariai vėl visus linksmino energinga choreografija.

„Šią dainą girdėjau daugiau kartų, nei tik „Eurovizijoje“. Nepaisant to, kiek girdėjau, vis tiek galvoju, kad ta mažulė – tai aš. Tai mane nuginkluoja ir džiugina. Lyrikų tautai kartais reikia pajudėti klubais ir kempinėmis“, – džiaugėsi I. Narkutė.

D. Zvonkus nedaugžodžiavo, tačiau pasirodymas jam taip pat patiko: „Kostiumai, dainos tekstas, choreografija – 12 balų. Ši daina turėtų eiti toliau.“

Dešimtas į sceną žengė vienu konkurso lyderių laikomas dainininkas Jurijus, kuris vėl atliko dainą „Run With The Lions“ (m. ir ž. aut. A.Hicklin, E. Lumiere ir P. Loriano). Kaip ir praėjusį kartą, šiandien atlikėjas scenoje vėl buvo vienas.

S. Stonytei pasirodymas patiko: „Patiko, įdomus balsas ir kūrinys vežantis, bet turint ambiciją atlikti ir natūraliu balsu, ir falcetu, reiktų tai daryti užtikrinčiau, tvirčiau. Suprantu, kad nervai ima, bet viską darote gerai, harmonijos kažkur nuneša, tai norėtųsi, kad labiau įsijaustumėte.“

V. Bikus Jurijų laiko vienu iš lyderių. „Prasukau galvoje visas dainas ir atlikėjus. Pradžioje buvau išsigandęs, kad jų tiek daug ir didelei daliai iš jų į „Euroviziją“ niekaip. Iš tiesų čia renkamės iš kokių 5–7 dainų ir to gana. Jurijaus daina viena iš jų – ji potencialiai gali važiuoti į Izraelį. Man rodos, galima pridėti daugiau energijos“, – sakė jis.

Vienuoliktuoju numeriu pasirodė grupė „MaNNazz“, kurie atliko dainą apie pasaulio tausojimą „Blind Bird“ (m. aut. K. Kielaitė – Sienkievič ir D. Zalieckas, ž. aut. K. Kielaitė – Sienkievič).

D. Zvonkui nepatiko sceniniai sprendimai: „Ši daina visiškai kitokia ir galima pavadinti atrankos alternatyva. Skamba puikiai, meniškai, išieškotai ir įdomiai. Tačiau scenografija nuvylė, nes tai televizijos konkursas, reikia išieškoti.“

„Man patinka konceptualumas ir kitoniškumas, tik nežinau, kur balansas, kiek jo reikia ir kur ta riba. Man tokia nuojauta, kad pasirodymas už ribos ir idėjos pliūpsnis stiprus, nežinau ar tai atlaikoma“, – pritarė I. Narkutė.

Paskutiniai – dvylikti – pasirodė Jurgis DID&Erica Jennings, kurie atliko kūrinį „Sing!” (m. ir ž. aut. J. Didžiulis ir E. Jennings) ir juo kvietė kartu dainuoti visą publiką ir žiūrovus prie televizijos ekranų.

„Visi dainavome, šokome ir trypėme. Kai manęs klausia, kaip rašau dainas, sakau, kad svarbu melodija ir tekstas, nes tai žmonės dainuoja. Pagrindinis dalykas, darantis dainą gera yra emocija – klausytojas turi apsiverkti, džiaugtis arba šokti. Dažnai daina sukalta gerai, bet gal emocijos pritrūksta. Bet ši daina turi energiją – jie kviečia į vakarėlį ir į jį ateičiau“, – sakė V. Bikus.

„Man labai patinka daina ir vakarėlis, jaučiuosi pakviesta. Panašu, kad vakarėlis ne tik energingas, bet ir klasiškas – labai smagu“, – pritarė I. Narkutė.

„Eurovizijos“ žiūrovams taip pat koncertavo Vaidas Baumila ir Jokūbas Bareikis – jie atliko kūrinį „Laukite mūsų“ iš miuziklo „Lituanica“ (m. aut. G. Venislovas, ž. aut. M. Bialobžeskis). Per balsavimo pertrauką taip pat pasirodė praėjusių metų „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavę Gabrielius Vagelis ir Kotryna Juodzevičiūtė. Jie sudainavo dainą „Dalis manęs“ (m.ir ž. aut. G. Vagelis).

Po visų pasirodymų komisijos balų lentelė atrodė taip:

12 balų – Jurijus

10 balų – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir Monika Marija

7 balai – Jurgis DID&Erica Jennings

6 balai – Alen Chicco

5 balai – „MaNNazz“

4 balai – Soliaris&ForeignSouls

3 balai – „Original Copy“

2 balai – Paola Hart

1 balas – Aldegunda

0 balų – Šarūnas Mačiulis ir Živilė Gedvilaitė

Žiūrovų balsai pasiskirstė taip (pavertus euroviziniais balais):

12 balų – Jurijus

10 balų – Jurgis DID&Erica Jennings

8 balai – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

7 balai – Monika Marija

6 balai – Alen Chicoo

5 balai – Šarūnas Mačiulis

4 balai – Aldegunda

3 balai – „MaNNazz“

2 balai – Soliaris&ForeignSouls

1 balas – „Original copy“

0 balų – Paola Hart ir Živilė Gedvilaitė

Bendra komisijos ir žiūrovų lentelė:

12 balų – Jurijus

10 balų – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

8 balai – Monika Marija

7 balai – Jurgis DID&Erica Jennings

6 balai – Alen Chicoo

5 balai – „MaNNazz“

4 balai – Soliaris&ForeignSouls

3 balai – Aldegunda

2 balai – Šarūnas Mačiulis

1 balas – „Original copy“

0 balų – Paola Hart ir Živilė Gedvilaitė

Susumavus komisijos ir žiūrovų balus paaiškėjo, kad į „Eurovizijos“ finalą patenka Monika Marija, Jurijus, Jurgis DID&Erica Jennings ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

LRT.lt primena, kad į finalą pirmajame pusfinalyje pateko Monika Marija, Justina Budaitė-Juna, Jurgis Brūzga ir Henry&Tommy Modric. Atrankos finalas įvyks vasario 23 dieną.