Veidai

2019.02.15 18:09

Naujo projekto vedėju tapęs A. Mamontovas: kenkiame sau dalydami tautą į dalis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.15 18:09

Žinomą dainininką Andrių Mamontovą gerbėjai gali išvysti kiek kitokiame amplua – jis tapo vienu iš naujo LRT PLIUS projekto „Misija – Pasaulio Lietuva“ vedėjų. „Turime griauti sienas tarp mūsų – esame viena tauta, nesvarbu, kad gyvename skirtingose vietose“, – sako jis.

Kadaise A. Mamontovas studijavo žurnalistiką, tad projektą vadina puikia proga prisiminti seniau įgytas žinias. „Tačiau pašnekovus kalbinu ne kaip žurnalistas, o žmogiškai, taip, kaip kalbuosi su žmonėmis be kamerų. Man įdomu pamatyti, kaip žmonės gyvena ir surasti, kas žmones jungia. Mano dainos apie tai, kas bendra mums visiems“, – patikina atlikėjas.

A. Mamontovas daug keliauja ir koncertuoja užsienyje, tad su lietuvių bendruomenių užsienyje nariais jam teko nemažai bendrauti. Jis sakosi norintis, išgirstus pokalbius ir tas nuotaikas perteikti gyvenantiems Lietuvoje.

E. Genio/LRT nuotr.

„Kenkiame sau padalydami tautą į skirtingas dalis – vis tiek esame viena tauta. Nesvarbu, kad gyvename skirtingose vietose. Statome sienas ir jomis atsitveriame, esame linkę vieni į kitus žvelgti su tam tikru išankstiniu nusistatymu, nors tai neteisinga. Mūsų tikslas – atrasti, kas mus jungia ir tas sienas nuversti“, – įsitikinęs A. Mamontovas.

Jam antrina ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė. Jai apmaudu, kad emigracija brėžia savotišką ribą tarp žmonių, kurie pasilieka ir kurie išvyksta.

„Tikslas – užsienyje gyvenančius lietuvius priartinti prie Lietuvos. Dvasiškai. Mums, gyvenantiems ne Lietuvoje, svarbu žinoti, kad esame svarbūs ir laukiami tėvynėje. Norime parodyti, kad esame tokie patys, mums rūpi tie patys dalykai. Tarkime, Jungtinė Karalystė dabar gyvena „Brexito“ nuotaikomis, nerimu, tad kiekviena žinia iš Lietuvos mums dabar itin svarbi“, – pasakoja D. Asanavičiūtė.

2019-ieji paskelbti pasaulio lietuvių metais, LRT PLIUS rodys dokumentinį filmų ciklą „Misija – Pasaulio Lietuva“. Pirmoji laida jau vasario 16 d. 17 val. 55 min. per LRT PLIUS.

Išsamiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt