Veidai

2019.02.14 11:27

Lenkijos „Eurovizijoje“ – jau Lietuvos atrankoje skambėjusi Valerijos Iljinaitės daina

DELFI.lt 2019.02.14 11:27

Užkietėję „Eurovizijos“ gerbėjai gerokai nustebo išgirdę, kad neseniai nacionalinėje atrankoje skambėjusi Valerijos Iljinaitės daina „Scars are beautiful“ pristatoma tame pačiame projekte Lenkijoje, kurią atliks dainininkė Lidia Kopania. Sutampa ne tik kūrinių pavadinimai, bet ir pats skambesys, pagrindinė žinutė, o skiriasi tik jų aranžuotė ir dainų žodžiai. Pasirodo, kad šis nemalonus sutapimas „Eurovizijos“ atrankų dalyvei Valerijai yra žinomas, tačiau gana neseniai.

L. Kopania, kuri „Eurovizijoje“ Lenkijai atstovavo jau 2009 m. Maskvoje, šiemet projekte dalyvauja su beveik tokia pačia daina, kuri jau skambėjo Lietuvos nacionalinėje konkurso atrankoje. jastrzabpost.pl rašoma, kad daina „Scars are beautiful“ buvo sukurta jai specialiai ir skelbiama, kad Lidia yra didžiausia Lenkijos viltis ir reali pretendentė važiuoti į didžiąją „Euroviziją“.

LRT pateiktose nacionalinės „Eurovizijos“ atrankų taisyklėse rašoma, kad autorius, užpildęs konkurso paraišką bei pateikęs dainą, turi visiškai atsakyti už dainos autorystę bei garantuoja, kad daina nėra pateikta kitos šalies „Eurovizijos“ konkursinėje programoje. Kadangi minėtoji daina, kurią kūrė švedų kompozitorės Ylva ir Linda Persson pirmiausiai skambėjo Lietuvoje, taisyklės mūsų šalyje nebuvo pažeistos. Manoma, kad problemų dėl tos pačios dainos atlikimo „Eurovizijos“ atrankoje gali turėti lenkė L. Kopania.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Tai, kad daina „Scars are beautiful“ gali skambėti ir Lenkijos nacionalinėje atrankoje V. Iljinaitė vadina absurdu ir mano, kad tai turėtų būti laikoma taisyklių pažeidimu. „Autorės man dainą pasiūlė dar vasarą. Vėliau aš pakeičiau aranžuotę, nes ta, kuri buvo siųsta anksčiau, man pasirodė netinkama, o pati daina nesudominanti. Mano dainos kūrėjai pasirašė sutartį su LRT. Vėliau iš nacionalinio transliuotojo prodiuserių sužinojau, kad su ta pačia daina bus pasirodoma Lenkijoje. Nors dainos tekstas pakeistas ir skiriasi aranžuotė, tai – mano daina“, – apmaudo DELFI neslėpė Valerija.

Dainininkės manymu, L. Kopaniai gresia diskvalifikacija. Valerija kartu su savo vadybininku jau kreipėsi į Lenkijoje organizuojamą konkursą, prašydami pašalinti Lidios dainą, nusiunčiant pažeidimą įrodančius dokumentus su dainos autorių parašais sutartyje su LRT. V. Iljinaitė neslepia, kad ši situacija nemaloniai privertė jaustis ne tik ją, bet ir visą prie jos kūrinio ir vaido klipo dirbusią komandą.

DELFI pažymi, kad anksčiau tokio įvykio nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose nėra pasitaikę. „Eurovizijos“ atrankose besikovusi V. Iljinaitė į projekto pusfinalius nepateko. Projekto finalas nuskambės vasario 23 d.

L. Kopanios daina:

V. Iljinaitės daina: