Veidai

2019.02.09 20:08

„Eurovizijos“ pusfinalyje – dalyvių viltys ir jaudulys: pamatykite užkulisių kadrus

Viktorija Juškauskaitė, Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.02.09 20:08

Šeštadienio rytą prie LRT didžiosios studijos prasidėjo šurmulys – čia ruošiamasi šįvakar vyksiančiai nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio tiesioginei transliacijai. Po repeticijų pusfinalio dalyviai sukasi užkulisiuose, kur portalui LRT.lt sutiko atskleisti daugiau detalių apie būsimus pasirodymus ir lūkesčius. „Pirmajame etape tikrai labai jaudinausi, bet dabar jauduliui nebėra vietos“, – sako šiandien pasirodysianti dainininkė Justina Budaitė-Junà.

Lukas Bartaška portalui LRT.lt pasakoja, kad emocijos kol kas puikios – nesitikėjo pakliūti į pusfinalį, tačiau dabar jaučia azartą.

„Ruošiausi tikrai ilgai, tačiau vieną savaitę sirgau. Bet labai stengiausi, ieškojau, kas scenoje pagrotų kontrabosu. Man smagu, visas procesas paliko gerą įspūdį. Emocijos dabar geros – daug geresnės, nei tikėjausi, nes negalvojau, kad pateksiu į pusfinalį“, – kalba atlikėjas.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvis pripažįsta norintis keliauti toliau: „Dabar apėmė azartas – norėčiau patekti ir į finalą, nes įdėjau nemažai pastangų. Žmonės, kurie man padeda, taip pat įdėjo daug vilčių. Kažkaip norisi, kad tai pasiteisintų. Pasirodymas keisis vizualiai, pati daina daug nesikeis. Labai lauku žiūrovų palaikymo.“

Pernai nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje jėgas bandžiusi Paula atskleidžia, kad pasiilgo eurovizinės scenos ir atmosferos.

„Labai smagu, nes visų labai pasiilgau. Jau susitikau su praėjusiais metais dirbusiais pritariančiaisiais vokalistais, operatoriais. Juos pamatyti smagu, užplūsta geri prisiminimai. Vaikščiodama šiais koridoriais jaučiu nostalgija, nes visas „Eurovizijos“ laikotarpis man kaip dovana“, – portalui LRT.lt sako ji.

Pasak atlikėjos, šiandien ji rami, nes nereikia su niekuo konkuruoti: „Nejaučiu streso, nes nereikia galvoti, ar iškrisiu, kaip mane įvertins. Šiandien tiesiog darysiu tai, ką myliu labiausiai. Labai smagu ir dėl to, kad  šiandien pristatau naują dainą, kurią pirmą kartą atliksiu gyvai ir dar tokioje scenoje, kuri padėjo mano visos karjeros pagrindą.“

Paula pripažįsta, kad „Eurovizija“ įnešė naujų vėjų į jos karjerą: „Manau, kad sėkmė priklauso nuo to, kaip pasirodysi, bet tai puiki platforma būti pastebėtam ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Po konkurso bendrauju ir su užsienio prodiuseriais, su kuriais iki šiol kuriame dainas. Tai puiki galimybė pranešti apie save.“

Atlikėja tikina, kad nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviai turėtų mėgautis šiomis akimirkomis ir negalvoti apie konkurenciją.

„Manau, kad svarbiausia – leisti sau pasidžiaugti tuo, ką darai ir mažiau į viską žiūrėti kaip į konkurenciją, o tiesiog pabūti akimirkoje, jausti sceną, pasidžiaugti ja ir tuo, kad turi galimybę būti vienas iš tų, kuris į ją lipa. Juk esi pusfinalyje – žmonės tavimi jau patikėjo, jau balsavo. Dabar reikia parodyti viską, ką gali geriausio ir pasidžiaugti ir smagiai praleisti laiką“, – linki dainininkė Paula.

Justina Budaitė-Junà po repeticijos pusfinalio pasirodymui tikisi, kad pavyks gerai pasirodyti, nes nemažai dalykų jau patobulino.

„Po repeticijos man labai gera, nes tai, ką ruošiame ant scenos, puikiai persiskaito. Žinoma, yra visokių niuansų, kuriuos dar reikia patobulinti. Be to, yra dalykų, kuriuos dabar turiu susidėlioti galvoje – tiek dėl vokalo, tiek dėl judesio. Manau, kad gerai pasirodysime“, – portalui LRT.lt sako atlikėja.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Pasak nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvės, dabar jauduliui nebėra vietos: „Tiesiog turiu susidėlioti akcentus, esu susikaupusi, žinau, ko negaliu sau leisti daryti. Tiek kvėpavimo prasme, tiek šokio, turiu būti stabili – bandau stabilizuoti kūną ir neleisti pagauti jauduliui. Tačiau, žinoma, yra tam tikra įtampa, bet tai natūralu.“

Jurgis Brūzga prieš repeticiją pripažino, kad jaučiasi gerai ir viliasi patekti į finalą: „Lūkesčiai patys didžiausi ir įvairiausi. Iš tiesų, tikrai norime patekti į finalą, o po to vėl tobulinsime pasirodymą ir darysime jį dar geresnį.“

Jau anksčiau portalui LRT.lt atlikėjas minėjo, kad nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje pasirodys ne vienas. Prieš repeticiją J. Brūzga išduoda dar keletą detalių.

„Pusfinalyje pasirodysiu su šokėjais. Paruošėme choreografiją, iki dabar man skauda kojas, užpakalį, nes ilgai dirbome ir repetavome. Ant scenos pastatysime sofą, kuri paįvairins pasirodymą, taip pat būsiu apsirengęs žibantį švarką, kuris suteiks efektą. Visa kita – pamatysite“, – pasakoja jis.

Anot nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvio, jaudulio didžiulio tikrai nėra – labai laukia šio vakaro pasirodymo.

„Jei pateksime į finalą, kaip ir minėjau, tikrai darysime pasirodymą dar geresnį, tačiau sunku pasakyti dabar, kai dar nematėme. Kai išvysime pusfinalio pasirodymą, tada jau žinosime, ką keisti“, – tikina atlikėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt