Veidai

2019.02.08 19:13

Į „Eurovizijos“ pusfinalį J. Budaitė- Junà žengia drąsiai: šį etapą prisiminsiu visą gyvenimą

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.02.08 19:13

„Jau seniai galvojau dalyvauti, bet vis nerasdavau tinkamo kūrinio. Nusprendžiau, kad neisiu vien tam, kad dalyvaučiau“, – portalui LRT.lt sako „Eurovizijos“ atrankos dalyvė Justina Budaitė- Junà. Antrojoje atrankoje komisijos nuomone lydere tapusi dainininkė šį šeštadienį į sceną lips dar labiau pasitikėdama savimi – ruošia įspūdingą choreografiją, o patarimų jai negaili ir vienas dainos autorių Donatas Montvydas.

– Kaip prisimeni savo pirmuosius žingsnius scenoje?

– Dainavau visą savo gyvenimą, bet to nedariau profesionaliai. Nuo 9-nerių pradėjau lankyti pamokas pas savo vokalo mokytoją, tada prasidėjo kelias link to, kur esu dabar.

Mažeikiuose nuėjau į būrelį, kuriam vadovavo mano mylima vadovė Eleonora Kirkilienė. Labai susidraugavome, iki dabar bendraujame. Ji mane pastebėjo kaip gabų vaiką ir pradėjau solistės karjerą – dalyvavau konkursuose, o tada – „Lietuvos balse“. Dabar aš Vilniuje ir Lietuvos balse.

– Nuo mažens neturėjai scenos baimės? Žiūrint į tave atrodo, kad esi drąsi ir nebijai dainuoti publikai.

– Esu toks žmogus, kuris labai daug ir nuolat nervinasi. Mano galvoje – labai daug minčių. Negalėčiau pasakyti, kad turiu scenos baimę, nes tai kenktų ir pasirodymui, ir vokalui. Pradedant man buvo tikrai baisu lipti į sceną. Konkurso dieną drebėdavau, negalėjau apie nieką kitą mąstyti. Dabar taip nėra, bet visada turiu daug minčių – net ir dėl rytojaus. Bet su laiku, kai turi pasitikėjimą savimi ir vidinę ramybę, vis tiek išlaikai būvį, kuris nekenkia.

– Televizijoje išgarsėjai šešiolikos, buvai pripažinta geriausiu Lietuvos balsu. Kaip susidorojai su užklupusiu dėmesiu?

– Visada buvau žmogus, kuris yra įsikibęs į savo draugus ir šeimą. Tiek savo mieste, tiek Vilniuje esu gana uždaras žmogus – turiu tik artimą ratą. Dėl to viešumas, didesnis žinomumas manęs nepaveikia. Daugiau įtakos turėjo tai, kad atsirado naujos pažintys, su kuriomis mezgu ryšius iki dabar. Esu dėl to projektui dėkinga.

E. Blaževič/LRT nuotr.

– Koks jausmas, pirmą kartą lipant į „Eurovizijos“ sceną?

– Iš tiesų jau seniai galvojau dalyvauti „Eurovizijoje“, bet vis nerasdavau tinkamo kūrinio. Nusprendžiau, kad neisiu vien tam, kad dalyvaučiau. Nesakau, kad dabar einu laimėti. Einu todėl, kad jaučiu dainą ir tikiu, kad galiu palikti gerą atsiminimą žmonėms ir tam, kad nepriklausomai nuo rezultato, galėčiau klausytoją prisijaukinti.  Leidžiant muziką ar darant kitus projektus noriu, kad mane prisimintų, sektų mano karjerą.

Šiais metais nusprendžiau dalyvauti, nes turiu dainą, kuri man tinka ir patinka. „Euroviziją“ vertinu teigiamai. Iš pradžių atrodė, kad grįžti į kažkokį projektą – įtampa, nervai. Bet kažkaip labai malonu, nes dirbame su komanda. Visą šią savaitę repetuojame ir man taip gera, kad susidraugavome su šokėjais. Man tai etapas, kurį prisiminsiu visą gyvenimą ir šią emociją nešiuosi su savimi.

– Tavo dainos autoriai – Donatas Montvydas, du kartus Lietuvai atstovavęs „Eurovizijoje“ ir muzikos prodiuseris Gytis Valickas. Apie ką ši daina?

– Daina neša labai teigiamą žinutę. Nors ir kalbu apie moters stiprybę, bet ją galima pritaikyti bet kuriam žmogui, nepaisant jo lyties ar amžiaus. Dainuoju apie moterį, nes pati esu moteris ir mano moteriškai filosofijai pritinka ši mintis dainoje. Kūrinys apie tai, kad tavo stiprybė, pasitikėjimas savimi ir laisvė niekada neturi priklausyti nuo kito žmogaus.

Tuo labiau, jei kalbame apie santykius – jei santykiai kažkiek kenkia, turi būti su savimi, žinoti, ko nori ir būti nepriklausomas – būti stipri asmenybė.

– Galbūt Donatas prieš pasirodymą ir po jo davė tau pastabų ir patarimų?

– Taip, jis davė labai daug patarimų. „Eurovizijos“ metu su Donatu atradome ryšį – jei jis kažkur įsitraukia, tai visa širdimi. Padėjo nuo įvaizdžio, iki vokalo, repeticijų su pritariančiaisiais vokalistais. Patarė ir dėl emocijos, kurią reikia transliuoti.

Jis ateina pažiūrėti ir repeticijų, pasako, ką mato iš savo pusės. Esu jam už tai labai dėkinga, nes ji suteikia pasitikėjimo savimi. Turiu stiprų užnugarį, kuris žino, ką daro, kaip turi būti, kaip norime atrodyti ir siekia geriausio rezultato kartu su manimi.

– Antrojoje atrankoje komisija tau skyrė pirmąją vietą. Kaip ruošiesi kitam pasirodymui? Bus choreografija?

– Tikrai taip. Busiu su šokėjais, ruošiame choreografiją, dirbome ir ties pačiu įvaizdžiu, emocija. Šias dvi savaites dirbome labai uoliai ir ruošiame pasirodymą, kuriame įdėta labai daug darbo. Tikiuosi, kad viskas pavyks.

Dainininkės pasirodymą LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau šį šeštadienį, vasario 9 dieną, pirmąjame pusfinalyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt