Veidai

2019.02.08 15:07

Rusijos atstovas „Eurovizijoje” – konkurse jau sužibėjęs S. Lazarevas

lrytas.lt2019.02.08 15:07

Vėlų ketvirtadienio vakarą paaiškėjo, kuris atlikėjas „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovaus Rusijai. Šalies televizija RTR paskelbė, kad be atrankos ši teisė bus skirta dainininkui Sergejui Lazarevui, kuris „Eurovizijoje“ jau dalyvavo 2016 metais.

Tą sykį dainininkui puikiai sekėsi – konkurse jis užėmė trečiąją vietą, surinkęs 491 tašką. S.Lazarevas „Eurovizijoje“ atliko kūrinį „You Are The Only One“, pasirodymą parengti jam tada padėjo šalies popžvaigždė Filipas Kirkorovas.

Tiesa, dainininko gerbėjai tada nebuvo patenkinti ir tikino, kad S.Lazarevas turėjo laimėti konkursą, tačiau pergalę Ukrainos atlikėjai Džamalai esą lėmė politiniai motyvai.

35-erių atlikėjas – populiarus Rusijoje, po pasirodymo „Eurovizijoje“ 2016-aisiais jis surengė koncertus 55 šios šalies miestuose.

Tiesa, planuotas jo pasirodymas Vilniuje tais metais buvo atšauktas – sklando kalbos, dėl nedidelio parduotų bilietų skaičiaus.

Sergejaus muzikinė karjera prasidėjo dar vaikystėje, kuomet jis dainavo vaikų grupėje „Neposedi“ kartu su vėliau susikūrusios grupės „t.A.T.u.“ merginomis ir Vladu Topalovu. Su Vladu būdamas septyniolikos Sergejus susijungė į grupę „Smash!!“, gyvavusią iki 2006 m. 

AFP/Scanpix nuotr.

Per tuos metus vaikinai išleido du albumus („Freeway“ ir „2nite“), laimėjo Jūrmaloje vykstantį dainų konkursą „Novaja volna“, „Muz TV“ įsteigtą prizą už metų proveržį. MTV Rusijos muzikos apdovanojimuose grupė buvo paskelbta geriausiu popmuzikos projektu. Visgi iškart po antrojo albumo išleidimo vaikinai pasuko skirtingais keliais – abu nusprendė siekti solinės karjeros.

Pirmasis itin sėkmingas Sergejaus Lazarevo solinis albumas „Don‘t Be Fake“ buvo išleistas anglų kalba, prie jo dirbo visas būrys užsienio kūrėjų. Europos prodiuserių ir autorių paslaugų Sergejus neatsisakė ir vėliau – visuose jo albumuose dominuoja angliškos dainos.  

2007 m. buvo išleistas albumas „TV Show“, 2010-aisiais – „Electric Touch“, prie kurio kūrimo prisidėjo keturių šalių – Didžiosios Britanijos, JAV, Švedijos ir Rusijos – prodiuseriai ir autoriai. Tais pačiais metais Sergejus pasirašė sutartį su įrašų kompanija „Sony Music Entertainment“, po jos sparnu 2012 m. pasirodė ir ketvirtasis atlikėjo albumas „Lazarev.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt