Veidai

2019.02.09 14:48

Monika Marija: abi dainos brangios, sunku jas lyginti ant vienų svarstyklių

„Buvo diena kaip ši, grįžusi namo supratau, kad labai blogai jaučiuosi, pakilo temperatūra, kitą rytą gulėjau reanimacijoje...“ – portalui LRT.lt sako Monika Marija Paulauskaitė. Anot atlikėjos, eurovizinė daina „Light On“ būtent apie tai ir yra. Kitas kūrinys, su kuriuo dainininkė žengia į „Eurovizijos“ atranką, paremtas pasibaigusiais santykiais su vaikinu.

– Žinai, kai aš susipažįstu su žmonėmis, visada sulaukiu klausimo, ar tik nebūsiu iš Suvalkijos. Ar kažkada aplinkiniai tave traukė per dantį dėl tarmės?

– Tikrai taip. Jau penkerius metus gyvenu Vilniuje, bet vis dar sulaukiu žmonių klausimų, kada gi pagaliau pamesiu tą akcentą. Man malonu, kai aplinkiniai perima akcentą ir pradeda kalbėti žemaitiškai. Kodėl gi ne? Esu už žemaičių tarmės puoselėjimą, nes man ji labai graži.

E. Genio/LRT nuotr.

– O galėtum pasakyti ką nors žemaitiškai?

– Nesu tikroji žemaitė. Nuvažiavusi į Telšius ar Plungę nesuprantu, kokia kalba žmonės šneka. Bet mes turime šiaulietišką akcentą Kelmėje, kuris nėra drastiškas.

– Esi iš Kelmės. Kaip pristatai savo gimtąjį miestą, ką pasakoji apie jį?

– Man tai pats gražiausias mažas miestelis Lietuvoje, turintis daug muzikalių žmonių. Vaikai, kurie lanko mokyklas, eina ir į muzikos mokyklą, lanko dailės pamokas, šoka ir panašiai. Tai be galo talentingas miestas, su labai daug gražių vietovių, turime nuostabų dvarą ir pieninę, kurios sūrelius valgome. Didžiuojuosi savo miestu.

– Tai ar tikri tavo plaukai?

– Taip, čia tikri plaukai. Aš labai nustebau, perskaičiusi komentarą, kuriame buvo rašoma ir klausiama, kaip aš prisiauginau plaukus. Auginu juos nuo vaikystės, tik dabar jie šiek tiek nusilpę.

E. Genio/LRT nuotr.

– O kiek reikia šampūno, norint išplauti plaukus?

– Šampūnas naudojamas dideliais kiekiais, bet ką padarysi, turiu susitaikyti.

– Dabar plauni vis dažniau?

– Taip, nes būna daug filmavimų, purškia daug lako, tad ypač atidžiai prižiūriu plaukus.

– Jau esi dalyvavusi ilgiausių plaukų konkurse, ar dar žadi bandyti jėgas?

– Kol kas minčių neturėjau ir nesu girdėjusi apie tokius konkursus Lietuvoje šiuo metu, bet būtų įdomu. Man patinka konkursai, kaip ir „Eurovizija“. Mėgstu azartą.

E. Blaževič/LRT nuotr.

– Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauji su dviem dainomis. Papasakok apie jas.

– Taip, dalyvauju su dviem dainomis. Viena vadinasi „Criminal“, o kita – „Light On“. Tos dainos labai skirtingos, jos turi skirtingas istorijas, nors parašėme drauge su prodiuseriais Švedijoje. Atrodo, ta pati vieta, tai gal ir gimtų panašios idėjos.

Daina „Criminal“ yra apie mano buvusius santykius, kurie baigėsi labai skaudžiai. Man atrodo, kad visi esame patyrę tą jausmą, kai pasakai ar padarai kažką ir supranti, kad to nebepakeisi. Turi judėti į priekį ir gyventi toliau. Tai daina apie atgailavimą ir supratimą, kad nesugrąžinsi to, ką padarei.

„Light On“ – ko gero, apie skaudžiausią mano gyvenimo momentą, kai buvau stipriai susirgusi. Buvo diena kaip ši, grįžusi namo supratau, kad labai blogai jaučiuosi, pakilo temperatūra, kitą rytą gulėjau reanimacijoje. Man pasakė, kad galbūt tai paskutinės dienos. Negalėjau patikėti, nes atrodo, kad tau taip niekada nebus, tai nutinka tik per serialus ar filmus, ne realiame gyvenime. Kai supratau, kad jau nieko nebegaliu pakeisti, sakiau sau dar truputį pakentėti ir tada viskas bus gerai. Taip kentėjau kelias savaites, mąstydama po minutę į priekį. Gydytojai pasakė, kad sveikata gerėja. Tai buvo patys geriausi žodžiai mano gyvenime ir supratau, kad toliau galėsiu daryti visa tai, ką labiausiai mėgstu – dainuoti, pasakyti artimiesiems, kad juos labai myliu, kurti makiažus ir būti laimingu žmogumi. Apie tai ir yra daina – viltį, šviesą.

– Patenki su abiem dainomis į konkurso finalą. Koks tavo planas?

– Galiu pasakyti tik tiek, kad man pačiai įdomu, kaip ši situacija baigsis. Mano tikslas atėjus į sceną papasakoti savo istoriją žmonėms. Jei jie tiki istorija ir pasirodymu – aš su mielu noriu keliaučiau į Izraelį ir atstovaučiau Lietuvai. Tačiau kuri ta daina yra verta atstovauti Lietuvai – palieku šį klausimą žmonėms. Vis dėlto jie yra didžiausi teisėjai, jų nuomonė svarbiausia.

E. Genio/LRT nuotr.

– Kuri tau labiau prie širdies?

– Dabar jau po praėjusių pasirodymų ir koncertų su šiomis dainomis aš galiu pasakyti, kad pradedu jausti kibirkštį širdyje. Jos abi vienodai brangios, abi labai skirtingos, todėl sunku jas lyginti ant vienų svarstyklių.

– Ką žadi keisti pusfinalio pasirodymuose?

– Kaip ir sakiau per reportažus, mes labai vertiname kritiką, atsižvelgiame į ją. Turėjome idėjų ir prieš pirmą pasirodymą, galbūt ne viskas buvo įgyvendinta, gali pagerinti ir pakeisti. Tad visus tuos dalykus dabar ir išbandysime. Galiu pasakyti, kad kulminacija tikrai bus stipresnė abejuose kūriniuose.

Išsamiau – pokalbyje.