Veidai

2019.02.04 14:45

V. Vyšniauskaitė-Cheri: liūdina, kai lietuviai į „Euroviziją“ vyksta su užsieniečių dainomis

„Man būtų per daug nuobodu gyventi, klausant meilės baladžių“, – portalui LRT.lt sako atlikėja Viktorija Vyšniauskaitė-Cheri. Nacionalinėse „Eurovizijos“ atrankose dalyvaujanti dainininkė pasakoja, kad į konkursą žengia su savo kūrybos daina. Anot Cheri, liūdna, kai lietuviai į didžiausią Europos dainų konkursą vyksta su užsieniečių parašytais kūriniais.

– Tai kodėl tu esi Cheri?

– Viskas paprasčiau, nei gali atrodyti. Esu Cheri, nes mano pavardė Vyšniauskaitė. Anksčiau vadinausi Cherry On Top – ir dabar kartais taip prisistatau. Taip sugalvojau, nes bandžiau suderinti savo vardą ir pavardę bei išversti visa tai į anglų kalbą. Dabar likau Cheri.

– Dalyvauji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje. Papasakok, apie ką tavo daina „Again“.

– Norėčiau pabrėžti, kad tai autorinė lietuvių kūrybos daina, kurią parašiau prieš pora metų, gyvendama kaime. Daina apie meilę, bet per tikėjimo pusę. Gal tu ir neturi meilės arba ji nesėkminga, tačiau pasirenki tikėti ir užsimerkti prieš trūkumus, o tada ateina ramybė ir tikėjimas. Daina prasideda nuo kančios. Ir scenoje buvo kryžius, o jis atsiranda dėl to, nes tikėjimas, mirtis ir meilė yra susiję.

– Komisijos nariai atrankoje tau negailėjo liaupsių. Ką galvoji savo pasirodyme keisti, tobulinti?

– Galiu atskleisti, kad kryžiaus neatsisakome, jis lieka. Labai smarkiai pasirodymo nekeisime, o konkrečių pakeitimų negaliu ir nenoriu atskleisti.

P. Lileikio/LRT nuotr.

– Žinau, kad netrukus išleisite ir kūrinio „Again“ klipą. Koks jis bus?

– Taip, klipas pasirodys jau šiandien. Nufilmavome be montažo. Tai natūralus ir organiškas vaizdo įrašas, norėjome perteikti dainos autentiškumą. Jame nėra daug pompastikos, bet emocijų tikrai nemažai. Buvau nustebinta emocine iškrova filmavimo aikštelėje. Dainą parašiau prieš pora metų. Tikiuosi, kad emocija persiduos, labai laukiu.

– Žinai, tavo kūrinys atrodo kiek kitoks nei tipinė eurovizinė daina.

– Man kyla klausimas, o kas yra tinkama „Eurovizijai“? Aš mėgstu gvildenti šią temą. Ar būtinai konkursui reikia eurovizinės dainos, ar vis dar gyvename tais laikais, kai mums reikia pompastikos ir šokių? Jaučiu susiskaldymą – kai kurie mano, kad reikia to kuriamo šou, tačiau dalis tikrai tiki, kad turi groti gera muzika.

Einu su idėja, kad tai dainos konkursas ir reikia atstovauti savo šalį. Mane truputėlį liūdina, kai lietuviai eina su švedų kuriamomis dainomis, nenoriu nieko įžeisti – kiekvienam savo. Noriu, kad Lietuva į Europą vežtųsi savo autorių kūrinį. Mane įkvepia Salvadoras Sobralis.

– Kodėl šiemet sugalvojai žengti į nacionalines atrankas?

– Šio kūrinio nerašiau dainų konkursui. Jis gulėjo kompiuteryje, planavau išleisti, bet neįsipaišė į mano leidžiamus kūrinius, tad užsiliko. Kai prodiuseris pasiūlė su šia daina dalyvauti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje, sutikau. Ji nėra eurovizinė, bet formatas irgi ne mano kuriamų dainų. Tai avantiūra ir nuotykis. Nesuprantu, kad esu pusfinalyje, dar nesitiki.

E. Genio/LRT nuotr.

– Kuri R&B, hip hopo muziką. Vis dar repuoji ar daugiau dainuoji?

– Nebeskirstau savęs į reperę ar atlikėją. Bandau atsitraukti nuo tam tikrų „titulų“. Kurį laiką nesijaučiau turinti teisę repuoti, bet atėjus laikui supratau, kad ką nori, tą ir darai. Stengsiuosi save išlaisvinti kaip kūrėją.

– Kodėl tave patraukė šis stilius?

– Geras klausimas. Apie tai daug galvoju, nes iš pradžių mėgstamas muzikinis stilius buvo popsas. Mane įkvėpė Britney Spears, todėl pirmasis albumas, kurį išleidau ir vadinosi „Britney“. Aš augau ir skonis keitėsi, atradau reperius, užsikabinau ir pradėjau kapstytis giliau. Man būtų per daug nuobodu gyventi, klausant meilės baladžių. Tai nebūčiau aš.

Daugiau – įraše.