Veidai

2019.02.04 09:40

„Eurovizijos“ atrankoje komisijos ir žiūrovų numylėtiniu tapęs Jurijus: rungiuosi su savimi, o ne su kitais

Ramūnas Zilnys, lrytas.lt 2019.02.04 09:40

 „Eurovizijos“ atranka žeria staigmenas. Trečiojoje šių metų kovoje lyderiu tapo dainininkas Jurijus Veklenko, nurungęs geriau žinomus konkurentus.

Atrankos koncerte, kurį LRT televizija rodė praėjusį šeštadienį, rungėsi Erica Jennings su Jurgiu Didžiuliu, Jurgis Brūzga, Monika Marija, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir kiti žinomi atlikėjai.

Tačiau visus juos nurungė ir į pusfinalį tvirtai įžengė 28-erių Jurijus, sudainavęs lyrišką kūrinį „Run With The Lions“.

„Kaimynai daugiabutyje, matyt, išgirdo visą mano negražų rusišką žodyną, kai pradėjau šaukti iš džiaugsmo pamatęs rezultatus“, – juokėsi Jurijus, kuriam jau du kartus teko išbandyti pagrindinę „Eurovizijos“ sceną.

Dainavo vietoj aktoriaus

Klaipėdoje gimęs, Vilniuje gyvenantis ukrainiečio ir lietuvės sūnus Lietuvos pramogų pasaulyje pradėjo šmėžuoti 2010-aisiais, kai, atstovaudamas dainininko Deivio vedamam Klaipėdos chorui, dalyvavo televizijos projekte „Chorų karai“.

Vėliau jis pasirodė TV konkursuose „Lietuvos talentai“, „Žvaigždžių duetai“, o pernai tapo LNK antrininkų šou „Mes – vieno kraujo“ laimėtoju.

„Eurovizijos“ atrankoje jis – ne naujokas. Dainininkas yra bandęs jėgas ir atskirai, ir kaip vaikinų trio „Rollikai“, kuris porą metų koncertavo klubuose, narys. Nuotykį su pastarąja jau iširusia grupe Jurijus vadina savo karjeros tarpine stotele.

E. Genio/LRT nuotr.

„Tuomet dar ieškojau savo kelio, tiksliai nežinojau, ko noriu. Pasiūlė – sutikau. Buvo linksma – ne kiekvienas gali pasigirti, kad daugybę kartų dainavo legendiniame Palangos klube „Laukinių vakarų salūnas“, – prisiminęs grupę, dainavusią populiarių lietuviškų šlagerių perdirbinius, juokėsi Jurijus.

Dar įdomesnė jo „eurovizinė“ patirtis – kai užpernai į sceną jis žengdavo kaip ekstravagantiško personažo Lolitos Zero „balsas“.

Aktoriaus Gyčio Ivanausko suvaidinta iš filmo „Zero III“ į atranką nužengusi moteris su ragais patraukė daug dėmesio ir net dainavo atrankos finale.

Tačiau iškart buvo aišku, kad scenoje dainuoja ne pats Gytis, – puikiai šokantis aktorius neturi tokių vokalinių gebėjimų.

Buvo pasitelkta gudrybė – G. Ivanauskas žiopčiojo, o tekstą dainavo jam už nugaros šokantis J. Veklenko.

Šią istoriją Jurijus iki šiol prisimena linksmai: „Gytis – puikus žmogus ir aktorius. Jei būtume laimėję atranką, būčiau keliavęs kartu. Juk šiame pasirodyme mes be vienas kito – niekaip“.

Nustojo abejoti savimi

Nors „Eurovizijos“ atrankos Jurijus iki šiol nėra laimėjęs, net dvejus metus atstovavo Lietuvai šiame didžiausiame Europoje dainų konkurse. Abu kartus – kaip pritariantysis vokalistas. 2013-aisiais Malmėje Jurijus dainavo su Andriumi Pojaviu, o 2015 metais Vienoje – su Vaidu Baumila ir Monika Linkyte.

Beje, Vienoje nutiko ir daug dėmesio sulaukęs surežisuotas epizodas – pasirodymo finale metu Jurijus ir kitas pritariantysis vokalistas Dainotas Varnas pasibučiavo ir sukėlė skandalą.

AFP/Scanpix nuotr.

„Pirmas ir turbūt paskutinis kartas, kai aš bučiavausi su vyru, – šypsojosi Jurijus. – Jei atvirai, su Vaidu ir Monika dalyvauti patiko labiau. Jie – profesionalūs atlikėjai, o su Andriumi užkulisiuose buvo daug rokenrolo, kuris stebino.“

„Eurovizijoje“ stovėdamas už kitų nugaros, Jurijus brandino viltis, kad kada nors galės atsidurti šios scenos centre. Šiemet jis tam jaučiasi pribrendęs.

„Anksčiau vis ko nors pritrūkdavo man pačiam. Žiūrėdavau į Donatą Montvydą, Jurgį Brūzgą ir galvodavau, kad pats tokio lygio nepasieksiu, nes tiesiog neturiu tiek energijos. O tada supratau, kad tokiu būti man ir nereikia. Man prie širdies– ramios ir romantiškos dainos, suktuko scenoje nedarysiu.

Pradėjau lankyti vokalo pamokas, daug repetuoti, nebežiūrėti į kitus ir daryti tai, kas man padės tapti geresniu atlikėju. Džiaugiuosi gavęs britų ir amerikiečių autorių dainą, kurios nuotaika visiškai atitinka mano asmenybę“, – pasakojo Jurijus.

Į konkurentus nesidairo

Ne vienus metus dainuojantis vyras, kuris vienoje užsienio įmonėje dirba informacinių technologijų specialistu, tikisi: 2019-ieji bus jo karjeros proveržio metai.

Jis kaupia dainas, dirba su ne vienu žinomu prodiuseriu ir galbūt iki metų pabaigos išleis pirmąjį albumą.

Pergalė „Eurovizijos“ atrankoje, žinoma, nepakenktų, juolab kad Jurijus, regis, įsitikinęs savo galimybėmis laimėti: „Kitų atlikėjų pasirodymų stengiausi net nežiūrėti. Ne dėl to, kad neįdomu. Jei pradėsiu galvoti apie konkurentus, o jie visi stiprūs, pats save sugraušiu ir išsigąsiu, kaip jau yra buvę. Nenoriu savaitę vaikščioti ir kitų atlikėjų dainą niūniuoti. Tiesiog einu tiesia savo linija ir rungiuosi pats su savimi, o ne su kitais.“

Jurijaus pasirodymas „Eurovizijos“ atrankoje: