Veidai

2019.02.02 15:19

Griežtas sprendimas dėl balsus pirkti bandžiusios „Eurovizijos“ dalyvės: žiūrovų balsai nebus įskaityti

LRT.lt 2019.02.02 15:19

Penktadienį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvei Gabrielei Rybko žiniasklaidoje mesti kaltinimai balsų pirkimu. Dainininkės motinos draugui priklausančios įmonės „Facebook“ paskyroje raginama palaikyti atlikėją, o mainais už tai gauti nuolaidą pirkiniams. Šeštadienį nuspręsta, kad dainininkė iš atrankos pašalinama nebus, tačiau žiūrovai už ją balsuoti negalės, portalui LRT.lt sako „Eurovizijos“ vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas.

Šeštadienį, vasario 2 dieną LRT TELEVIZIJA transliuos ketvirtąją „Eurovizijos“ atrankų laidą, kurioje savo dainas ir pasirodymus pristatys 11 atlikėjų.

Tarp jų – ir dainininkė G. Rybko, atlikusi užsienio kūrėjų dainą „Lay It Down“. Komisija atlikėjai skyrė 3 balus, todėl žiūrovų palaikymas jai itin reikalingas.

Sausio 31 dieną įmonė „Ežerėlio vaivorykštė“, priklausanti dainininkės šeimos nariui, „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą, kuriuo prašo balsuoti už G. Rybko, o mainais gauti įvairių nuolaidų ir dovanų.

E. Blaževič/LR nuotr., „Facebook“ įrašas

Atsižvelgiant į konkurso taisykles, toks raginimas balsuoti laikomas nesąžiningu, praneša LRT atstovai.

„Atsižvelgiant į socialinėje erdvėje išplatintą reklaminį pranešimą, kuriuo skatinamas nesąžiningas balsavimas, informuojame, kad, remiantis Taisyklių 28 punktu, G. Rybko yra diskvalifikuojama iš nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos žiūrovų balsavimo“, – sprendimą skelbia LRT.

„Eurovizijos“ Taisyklių 28 punkte rašoma, kad konkurso rengėjui kilus pagrįstų įtarimų, kad žiūrovų balsavimas vykdomas nesąžiningai, konkurso rengėjas turi teisę anuliuoti tokius balsavimo rezultatus ar net dalyvį diskvalifikuoti visai.

A. Giržadas sakė, kad LRT nepalaiko nesąžiningo konkurso dalyvių elgesio: „LRT pasisako tik už skaidrų dalyvavimą, konkuravimą, todėl netoleruos nesąžiningų veiksmų. G. Rybko konkursą toliau tęs tik su iš komisijos gautais balais.“

LRT.lt primena, kad atrankoje žiūrovai balsuoja skambučiais ir trumposiomis žinutėmis, už vieną pasirodymą  iš vieno telefono numerio negalima balsuoti daugiau nei 5 kartus.