Veidai

2019.02.08 11:10

J. Brūzga: „Eurovizija“ – pavasario olimpiada muzikantams

Viktorija Juškauskaitė, LRT.lt2019.02.08 11:10

„Niekas didžiojoje „Eurovizijoje“ negąsdina“, – portalui LRT.lt sako atlikėjas Jurgis Brūzga, pernai su žmona Akmėja viešėjęs Lisabonoje, kurioje tąkart pasirodė Lietuvai atstovavusi Ieva Zasimauskaitė. Savo jėgas atrankose vėl bandantis dainininkas tikina, kad kiekvienais metais – nauja pradžia ir niekada negali žinoti, kaip seksis. Tačiau sveika konkurencija naudinga tiek šalies muzikos lygiui, tiek atlikėjams.  

– Pernai metais nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje likote antras, šiemet bandote jėgas penktą kartą, tad esate senbūvis. Kaip manote, ko vis pritrūksta: sėkmės, palaikymo?

– Kaip esu sakęs, „Eurovizija“ – pavasario olimpiada muzikantams. Realiai, kiekvienais metais tai yra nauja pradžia, naujas lapas ir niekada negali žinoti, kas šiais metais bus įdomu, kas sukurs gerą dainą. Jei atlikėjas randa puikų kūrinį, sukuria vaizdą – tai raktas. Niekada negali žinoti, kada atrasi dainą, žmones... Galutinis rezultatas priklauso nuo daug dalykų.

Pačiame konkurse dalyvauti smagu, nes jis skatina tobulėti. Geroji konkurencija padeda, norisi, kad Lietuvos muzikos lygis kiltų. Atlikėjai „Eurovizijoje“ konkuruoja, bet patys tobulėja, o tai labai svarbu.

E. Genio/LRT nuotr.

– Pernai su žmona Akmėja (kuri buvo Ievos Zasimauskaitės pritariantysis vokalas) važiavote į „Euroviziją“ Lisabonoje. Papasakokite apie tą didžiąją sceną, kokia ji?

– Niekas didžiojoje „Eurovizijoje“ negąsdina. Kai praėjusiais metais nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas vyko Žalgirio arenoje, buvo tikrai įspūdinga. Ir žmona sakė, kad Lisabonoje beveik taip pat – vėl eini į sceną, tik žiūrovų kur kas daugiau.

Žiūrint iš techninės pusės, stebuklo tikrai nėra. Gal labiausiai stebina žmonių profesionalumas – krūva padėjėjų: vienas atneša mikrofoną, kitas paduoda vandens... O pas mus dažniausiai viską daro vos ne vienas žmogus. Tas profesionalumo rodiklis pakelia lygį. Kiekvienas žmogus turi savo sritį, ta grandinė duoda kokybę. Viskas tiksi kaip laikrodis.

– Kokią žinią siunčia „CTRL ALT DELETE“ – šių metų kūrinys?

– Šiais metais man labiausiai patinka, kad mintis, kurią siunčiu daina, pačiam yra labai aktuali. Būtent tų mygtukų kombinacija simbolizuoja visų kompiuterių, planšečių ir telefonų išjungimą, pabuvimą su savimi, artimaisiais.

E. Genio/LRT nuotr.

Žinoma, mes norime tai pateikti linksmai, o ne moralizuoti.. Išmaniųjų technologijų padėjimas į šoną tikrai padeda. Atlikėjams išmaniosios technologijos – sklaidos kanalas. Tačiau, kaip smagu padėti telefoną į šoną, pabūti su šeima.

– Atrankoje sulaukėte ir pastabų, ir pagyrų. Kaip žadate keisti pasirodymą?

– Džiaugiuosi, kad patekome į pusfinalį, nes pasirodymas nebuvo paruoštas iki galo. O dainai to reikia. Turime puikių idėjų, norime jas realizuoti. Žinoma, bus šokėjai bei kitų įdomių techninių sprendimų. Džiugu, kad su pradiniu ir paprastu pasirodymu prašokome į kitą etapą, nes daug idėjų parodysime pusfinalyje. Tikiuosi, kad kokybės prasme kūrinys tik pakils.

– Abu su Akmėja esate įsitraukę į „Euroviziją“. Ar ir dukros auga tikros „Eurovizijos“ gerbėjos?

– Jos visada sureaguoja, kai pamato mus per televizorių. Kažkada pasirodymo metu gavau pastabų iš komisijos narių ir tai dukra vėliau priminė.

Jei jos nedainuos – puiku (juokiasi). Tačiau kad ir ką jos bedarytų, svarbiausia, kad tai būtų, ko nori. Bandysiu atskleisti dukrų poreikius, o dainuos ar ne, tegul jos sprendžia.

E. Kniežausko/LRT nuotr.

– Viename interviu skaičiau, kad jūsų mergaitės – didžiausios gerbėjos ir palaikymo komanda. Ar tai skatina pasitempti, nuolat apie tai galvojate?

– Vaikai tikrai pakeičia gyvenimą. Atsiranda kita prasmė. Tėvai tikrai tai supras. Eurovizinės dainos pradžia ir gimė dėl vaikų – rytas turi prasidėti ne nuo išmaniųjų įrenginių, o nuo „labas rytas, tėti ar mama“.

– Koncertuojate su Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bigbendu, pats tarnavote kariuomenėje. Ko išmokote per tą laiką?

– Viskas yra naudinga. Padeda tai, nes turiu daugiau laiko, kadangi nebevėluoju. Atsirado daugiau tvarkos ir sistemingumo. Supratau, kad reikia laisvės, be jos nebūtų kūrybos. Tikrai išmokau daugybės dalykų. Esu patriotas.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt