Veidai

2019.02.01 20:15

Grupė „Queens of Roses“ „Eurovizijoje“ pasirodo nauja sudėtimi: dainuos apie nelaimingą meilę

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2019.02.01 20:15

„Nors juokinga prisiminti, bet pirmoji mano sukurta daina ir buvo apie nelaiminga meilę. Tiesa, man tada buvo gal tik dvylika“, – su šypsena portalui LRT.lt sako nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujančios merginų grupės „Queens of Roses“ narė Dileta Meškaitė-Kisielienė. Konkurse grupė pasirodys atsinaujinusi – dainuos penkiese. Pačios narės tikina, kad nors publika jas dažniausiai mato besišypsančias, gyvenime teko patirti ir skaudžių akimirkų, kurios nugulė dainoje „Runaway“.

Jau šį šeštadienį, vasario 2 dieną, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys paskutiniąją – ketvirtąją – „Eurovizijos“ atranką, po kurios paaiškės visi pusfinalių dalyviai. Šioje atrankoje pasirodys ir grupė „Queens of Roses“, kurios pasirodymą jau įvertino komisija.

– „Eurovizijoje“ pasirodėte su pasikeitusia grupės sudėtimi. Kodėl taip nusprendėte? Kas prie jūsų prisijungė?

– Viskas prasidėjo nuo idėjos, noro ne tik gražiai sudainuoti dainą, bet ir ją įprasminti, išnaudoti galimybę ir nusiųsti žinutę. Tam mums reikėjo stiprių moterų. Stiprių tiek iš muzikinės, tiek iš gyvenimiškos pusės.

Kiekviena scenoje stovinti moteris – kovotoja, žinanti, kas yra nelaiminga meilė, išdavystė, bet nepaisant to, turinti didelių tikslų, svajonių ir sėkmingai viso to siekianti.

Augustė Vedrickaitė, Marija Mašanauskaitė, Monika Mėčiūtė, Dileta Meškaitė-Kisielienė ir Akvilė Kisielienė – visos tokios skirtingos, bet tuo pačiu ir panašios – moterys, kurios nemoka gyventi be meilės.

– Pokyčiai grupės sudėtyje – tik dėl „Eurovizijos“? Ar nuo šiol taip koncertuosite visada?

– Turime labai daug skirtingų muzikinių projektų, grupės sudėtis kinta pagal tam tikrą programą ar idėją. Kadangi jau esame nebe grupė „4Roses“, o „Queens of Roses“ ir dažnai koncertuojame su gyva grupe, pasirodome ir šešiese ar septyniese. O šį kartą mūsų komandą sudaro penkios stiprios moterys.

– Daina „Runaway“ – ryški ir galinga. Apie ką ji?

– Tai nelaimingos meilės istorija. Apie tai, kaip sunku, kaip skauda atsimerkti, pamatyti, pripažinti. Nebijoti žengti žingsnio ir galiausiai jausti išsilaisvinimą, ramybę, norą vėl mylėti ir būti mylimam.

Nors mus dažniausiai matote linksmas, juokaujančias, energingas ir besidžiaugiančias gyvenimo smulkmenomis, visko buvo ir per visokį „brudą“ reikėjo praeiti. Mums gera prisidėti prie šio kūrinio, norime nevaidinti emocijų, o jas išgyventi šioje dainoje. Tai turbūt būtų neįmanoma, jei kiekviena iš mūsų nebūtų to patyrusi.

– Komentuodamas pasirodymą Ramūnas Zilnys sakė, kad dainoje daug įniršio, nukreipto į vyrus. Ar iš tiesų taip yra? Jei taip – kodėl?

– Nelaiminga meilė be pykčių, įniršio ir dūžtančių lėkščių? Gal dūžtančias lėkštes reikėtų panaudoti kitam pasirodymui? Juokaujame, nėra dainoje nei pykčio, nei įniršio. O jeigu to įniršio atsiranda gyvenime – svarbu jį tikslingai nukreipti ir tikrai ne į vyrus. Į savo asmenines ambicijas, tikslus ir svajones.

– Komisija jums skyrė aukštą balą – to ir tikėjotės? Kaip jautėtės po pasirodymo ir kaip vertinate rezultatus?

– Po pasirodymo buvome labai laimingos, džiaugėmės rezultatu ir komisijos įvertinimu. Tačiau labai laukiame ir žiūrovų balsų. Mes tikime, kad žmonėms patinka mūsų muzika, jie mus palaiko ir skatina judėti pirmyn.

– Jau šį šeštadienį pasirodymą išvys ir televizijos žiūrovai. Jaudinatės prieš eterį?

– Labai jaudinomės prieš lipant į sceną. Dabar jaudulio vietą pakeitė didelis noras ir tikėjimas.

– Ar turite minčių, kaip tobulinsite pasirodymą, jei pateksite į pusfinalį?

– Nors visuomet stengiamės savo darbą atlikti šimtu procentų ir nepasilikti rezervo, bet jau dabar turime daug minčių, kaip galėtume dar labiau sustiprinti savo pasirodymą, ką reiktų pakoreguoti. Belieka tikėtis, kad žiūrovų palaikymas leis savo mintis įgyvendinti ir dar kartą užlipti ant „Eurovizijos“ scenos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt