Veidai

2019.01.31 17:11

Dešimtys britų menininkų ragina BBC boikotuoti „Euroviziją“

BNS2019.01.31 17:11

Dešimtys Didžiosios Britanijos menininkų paragino BBC transliuotoją boikotuoti Izraelyje vyksiantį „Eurovizijos“ dainų konkursą.

Izraelis dėl „sistemingų palestiniečių žmogaus teisių pažeidinėjimo“ nėra tinkama vieta rengti konkursą, sakoma laiške, kuris trečiadienį paskelbtas laikraštyje „The Guardian“. Jį, be kitų, pasirašė atlikėjai Rogeris Watersas ir Peteris Gabrielis, mados dizainerė Vinienne Westwood, režisierius Mike`as Leighas ir autorius Yannas Martelis.

50 laišką pasirašiusių asmenų ragina BBC siekti, kad renginys būtų perkeltas į kitą šalį. Jie pabrėžia, jog BBC įstatai reikalauja, kad transliuotojas kovotų už „nuomonės laisvę“. „BBC turi laikytis savo principų ir siekti, kad renginys būtų perkeltas į šalį, kurioje ši laisvė nepažeidinėjama“, – teigiama laiške.

BBC vasario 8-ąją bus renkamas atlikėjas, atstovausiantis Didžiajai Britanijai „Eurovizijoje“. Į tai reaguodami laiško autoriai pabrėžė: „Kiekvienam sąžinę turinčiam menininkui tai turėtų būti abejotina garbė.“

BBC atstovė reikalavimą atmetė. „Eurovizija“ nėra politinis renginys, jis nesiunčia politinės žinios“, – pareiškė ji. Esą „būtų nederama, jei BBC savo dalyvavimą išnaudotų politiniams tikslams“.

„Eurovizijos“ dainų konkursas paprastai rengimas toje šalyje, kuri laimėjo ankstesnį konkursą. Pernai jame triumfavo Izraelio atlikėja Netta Barzilai, todėl renginys gegužę vyks Tel Avive.

Europos transliuotojų sąjunga: „Eurovizija“ – ne politinis renginys

Į raginimus boikotuoti konkursą sureagavo ir Europos transliuotojų sąjunga (EBU). Pasak jų, nacionalinis Izraelio transliuotojas KAN laimėjo teisę organizuoti konkursą, todėl noras perkelti jį kitur yra nepagrįstas.

„Eurovizija“ – ilgai vykstantis, ne politinis, pramoginis renginys, specialiai sukurtas suburti publikas ir tautas. EBU ir Izraelio transliuotojas imasi visų reikalingų žingsnių, kad būtų užtikrintas konkurso nepolitiškumas visuose organizaciniuose darbuose“, – rašoma oficialioje EBU pozicijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.