Veidai

2019.01.31 18:52

Alen Chicco: kiekvienas konkursas – kelias į tobulėjimą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.01.31 18:52

„Atlikėjas gali iki smulkmenų apgalvoti savo pasirodymą: nuo to kaip juda ant scenos, iki to, kada žvilgtelėti į kameras. Nors tai svarbu, vis tiek visada laimi nuoširdumas“, – portalui LRT.lt sako atlikėjas Alen Chicco, su daina „Your Cure“ pasirodantis nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

Jau šį šeštadienį žiūrovai galės pasiklausyti Alen Chicco dainos „Your Cure“ (m. aut. F. Venckus ir T. Alenčikas, ž. aut. T. Alenčikas). Po praėjusią savaitę vykusio filmavimo paaiškėjo, kad komisija jam skyrė 4 balus.

R. Zilniui dainininko pasirodymas patiko: „Turiu daug minčių, man buvo labai įdomu, iš tiesų patiko. Vaizdas traukia dėmesį, tokie dalykai, kurie įsimena – „Eurovizijoje“ labai gerai. Ekstravagancija – normalus dalykas muzikos pasaulyje, todėl ten tai nebūtų staigmena.“ Atlikėjo drąsa žavėjosi ir kita komisijos narė Jurga Šeduikytė.

E. Blažeivč/LRT nuotr.

Tiesa, pro komisijos narių akis neprasprūdo vienas iš pasirodymo rekvizitų – neįgaliojo vežimėlis. „Nesu tikras dėl neįgaliojo vežimėlio, nes „Eurovizijoje“ buvo atlikėjų, kurie iš tiesų jame sėdėjo, žmonėms tai gali sukelti įvairių emocijų“, – svarstė R. Zilnys.

Dainos atlikėjas ir autorius Alen Chicco portalui LRT.lt sako, kad dainą „Your Cure“ reikėtų išgirsti ir kiekvienas turėtų atrasti savąją dainos interpretaciją: „Kaip ir kiekvienas kūrinys, šis turi daug prasmių, kiekvienas jį supras savaip.

Man ši daina apie du vienas kitą mylinčius žmones, iš kurių vienas negali pripažinti savo jausmų ir atsitveria savotiška siena. Kitas stengiasi tapti savotišku vaistu, padėsiančiu tą sieną nugriauti ir atsikratyti nereikalingų įsitikinimų. Meilė turi griauti visas sienas.“

Alen Chicco įsitikinęs, kad vykstantieji į didžiąją „Euroviziją“ gali surengti įspūdingą pasirodymą ir jį iki smulkmenų apgalvoti, gali tiksliai surepetuoti kiekvieną savo judesį ar net žvilgsnį į kameras, tačiau ne techninis pasirodymo sudėliojimas, o nuoširdumas visada laimi: „Patyrę atlikėjai išmano, ką daryti scenoje, tačiau svarbiausia jų spinduliuojamas nuoširdumas ir gebėjimas išlikti savimi.“

Nors dainuojant svarbiausia emocijos, o ne pergalės, Alen Chicco pastebi, kad kiekvienas konkursas yra kelias į tobulėjimą – kiekvienas jų priverčia ruoštis, sugalvoti kažką įdomaus, naujo. „Manau, kad didžiausias tobulėjimas yra, kai atlikėjas turi prisitaikyti prie tam tikro formato, tačiau vis tiek išlaiko savitumą ir išskirtinumą“, – svarsto jis.

Kaip ir kiekviename konkurse, taip ir nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje yra komisija, vertinanti dainininkų pasirodymus. Alen Chicco džiaugiasi, kad šio konkurso komisija nesistengia piktdžiugiškai įgelti, o aiškiai ir tiksliai išsako savo pastebėjimus, apsieina be nereikalingų svaičiojimų, ir vertina labai rimtai.

Alen Chicco sako, kad didžiojoje „Eurovizijoje“ būna ir labai gerų pasirodymų, ir ne itin vykusių, o kaip vieną įsimintiniausių pasirodymų įvardija 2015 m. Belgijos atstovo Loic Nottet „Rhythm Inside“: „Man patinka jo vokalas, dainos pateikimas. Mano galva, tai buvo puikus pasirodymas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.