Veidai

2019.01.29 09:50

Vokietijoje nuo karo laikų vyksta lenktynės kaimiškomis rogėmis

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.29 09:50

Po Pirmojo pasaulinio karo Pietų Bavarijos kalnuose gyvenantys vokiečiai toli gražu nebuvo tokie turtingi kaip dabar, bet net ir tais sunkiais laikais jie rado būdų, kaip pasilinksminti, pavyzdžiui, kuris greičiau nulėks nuo kalno didžiulėmis rogėmis ir tai virto vos ne pasaulinio masto renginiu.

Rogių lenktynes Gaisacho miestelio medkirčiai bei ūkininkai sugalvojo dar 1928-aisiais. Tada tai buvo tiesiog lažybos. Apie 30 ilgaragių rogių, variuojamų dviejų žmonių, varžėsi, kuris ekipažas greičiausiai nusileis per stataus kalno šlaitą vingiuojančiu miško keliuku. O kad nebūtų taip paprasta kelio pabaigoje, laukė nemažas tramplinas. Dabar, praėjus beveik 100 metų, lenktynės virto vos ne tarptautiniu čempionatu, nors roges vairuoti gali tik Gaisacho gyventojai. Užsieniečiams leidžiama tik prilaikyti roges, tai yra užimti antrojo ekipažo nario vietą.

Į Gaisacho rogių lenktynes suvažiuoja tūkstančiai žmonių ir ne tik iš Bavarijos.

Po karų suiručių lenktynės kelerius metus nevyko, bet galiausiai po Antrojo pasaulinio karo buvo atgaivintos ir dabar rengiamos kasmet sausio pabaigoje, kai Pietų Bavarijos kalnuose daug prisninga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt