Naujienų srautas

Veidai2019.01.28 17:28

Atstovą „Eurovizijai“ išsirinko ir Čekija: balsuoti specialioje programėlėje galėjo visas pasaulis

LRT.lt 2019.01.28 17:28

Prieš tris savaites Čekijoje prasidėjęs balsavimas dėl to, kas šaliai atstovaus „Eurovizijos“ dainų konkurse šiandien baigėsi. Nugalėtoju paskelbta grupė „Lake Malawi“ su daina „Friend Of A Friend“, už kurią balsavo ne tik čekai, bet ir oficialią „Eurovizijos“ programėlę atsisiuntę konkurso gerbėjai visame pasaulyje, bei užsienio ekspertų komisija.

„Lake Malawi“ – indie-pop muzikos grupė, savo veiklą pradėjusi 2013 metais, rašoma portale eurovision.tv. Nuo pat karjeros pradžios grupė siekė išgarsėti už Čekijos ribų, todėl tekstus dainoms kūrė anglų kalba.

Paraiškas dalyvauti nacionalinėje Čekijos „Eurovizijos“ atrankoje pateikė beveik 300 pretendentų, tačiau uždaros atrankos metu išrinkti 8, verčiausi atstovauti šalį Izraelyje.

Balsavimas vyko kiek neįprastu būdu – savo balsą atiduoti galėjo bet kas, atsisiuntęs oficialią konkurso mobiliąją programėlę. Tiesa, galutiniame balsavime šie balsai buvo priskaičiuoti prie čekų balsų, o savo nuomonę taip pat išsakė tarptautinė komisija, kurioje buvo ir praėjusių metų „Eurovizijos“ dalyviai iš Austrijos, Airijos, Islandijos, Prancūzijos ir kitų šalių.

Nors publika grupei „Lake Malawi“ skyrė antrąją vietą, iš komisijos surinktų balų pakako, kad būtent jie būtų paskelbti nugalėtojais.

Čekijos pasirinkimą galite išgirsti čia:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi