Veidai

2019.01.28 08:33

Pasigrožėkite: Druskininkuose – unikalios skulptūros iš ledo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.28 08:33

Šeštadienį Druskininkų gydyklų parke prasidėjo ledo skulptūrų festivalis. Per porą savaitgalio dienų meistrai iš Lietuvos, Indonezijos ir Vokietijos sukurs porą dešimčių ledo skulptūrų M. K. Čiurlionio „Zodiako“ ir „Karalių pasakos“ motyvais.

Pradėdami darbą kūrėjai džiaugėsi, kad švelnus 6–7 laipsnių šaltukas yra beveik idealios sąlygos ledo skulptūroms gaminti.

Pasak skulptorių, teko dirbti sparčiai, nes reikėjo improvizuoti, nors oro sąlygos buvo itin tinkamos. 

„Gan sunku, fiziškai sunku. Vienas ledo gabaliukas sveria maždaug 135 kilogramus, o čia jų yra 8. Du vyrai vieno luito nepakelia, tad prakaituojame, karšta, o lauke -15“, – apie sąlygas kalbėjo skulptorius Kęstutis Keparutis.

Vytas ir Kęstutis Musteikiai, Mindaugas Junčys, Vidas Simonavičius, Laimis Čepėnas, Kęstutis Keparutis, Gintaras Mykolaitis, Vidas Steponavičius, Robertas Keliauskas, skulptorius iš Vokietijos Bernd Winter ir svečias iš Indonezijos I Made Sutama darbavosi visą šeštadienį bei sekmadienį, o visiškai įgyvendintus jų kūrybinius sumanymus žiūrovai pamatė tik sekmadienio vakarą, kai sutemus ledo skulptūros buvoapšviestos.

Organizatoriai skelbia, kad ledo skulptūrų ekspozicija Druskininkų gydyklų parke bus galima grožėtis, kol gamtinės sąlygos joms leis išsilaikyti.

Druskininkai planuoja ledo skulptūrų festivalį rengti kasmet, kad jis taptų dar vienu tradiciniu kurorto renginiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt