Veidai

2019.01.27 00:24

Į „Eurovizijos“ atrankos pusfinalį pateko dar 6 dalyviai: išryškėjo didžiausi lyderiai

LRT.lt2019.01.27 00:24

Šeštadienio vakarą vyko trečioji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos transliacija, kurioje tarpusavyje varžėsi 13 muzikos atlikėjų bei grupių. Transliacijos pabaigoje susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kurie šeši dalyviai patenka į konkurso pusfinalį. Likusiems dalyviams šiais metais „Eurovizija“ jau baigėsi.

Kaip ir visuomet, dalyvių pasirodymus vertina profesionalų komisija, kurioje šįkart – muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas jaunesnysis bei muzikos prodiuseris Leonas Somovas.

Pirmieji atrankos scenoje pasirodė grupė „Laimingu būti lengva“, kurie atliko dainą „Pasaulio vidury“ (m. ir ž. aut. A. Pakšys). Komisija pasirodymui turėjo daug kritikos.

„Labai smagu, kad dainos tekstas lietuviškas, o ir muzikos, ir žodžių autoriai taip pat lietuviai. Bet kodėl taip nedrąsiai dainuojate? Juk turėjote repeticijų. Toks įspūdis, kad atėjus kiekvieno partijai, traukiatės nuo scenos priekio. Ta nedrąsa labai matėsi iš šalies. Norėtųsi jus matyti su daugiau energijos ir tikėjimo“, – sakė L. Somovas.

R. Zilnys buvo griežtesnis: „Nežinau, kas linksmiau ar pasirodymas, ar rimtas Leono komentaras. Aš esu matęs grupės klipus ir jie visada mane pralinksmina. Man pasirodymas kvepia arba tuo, kad susilažinote su kažkuo, arba nežinau, kas tai yra. Jei tai ne nuotykis ir jūs rimtai galvojate laimėti, sakyčiau sunerimti. Tikiuosi, kad ta mergina, kuriai dainuojate, dainos neišgirs.“

E. Genio/LRT nuotr.

Antrasis pasirodė dainininkas Voldemars Petersons, sudainavęs kūrinį „Dancing With The Stars“ (m. ir ž. aut. A. Hicklin, R. Jerams ir Ch. Wortley DWB). Atlikėjas scenoje buvo ne vienas – už jo pagal romantišką dainos melodiją šoko du šokėjai.

L. Somovas siūlė atlikėjui būti drąsesniam: „Daina graži, bet siūlau daugiau pagalvoti apie struktūrą. Pradžioje gitaros trukdė įsijausti į vokalą, kuris čia turėtų būti pirmoje vietoje. Man pasirodė per daug skirtingų dalių ir sunku užfiksuoti kabliuką dainoje.“

Trečios „Eurovizijos“ scenoje – grupė „La Forza“, kurios narės – Neringa Nekrašiūtė, Renata Norvilė ir Vaida Genytė. Dainininkės atliko kūrinį „Leisk tave paguosti“ (m. ir ž. aut. S. Stavickis-Stano).

„Mane ši daina paguostų. Pagalvojau, kad nebėra grupės „El Fuego“, bet turime jus. Jūsų stiprybė ta, kad jūs vienintelės šioje nišoje. „Euroviziją“ žiūri ir vyresni žiūrovai, kuriems patiksite, o jaunimas greičiausiai nebalsuos“, – po pasirodymo sakė R. Zilnys.

Ketvirtuoju numeriu pasirodė Sofija Eitutytė-Sofi, kuri atliko kūrinį „My 7th Life“ (m. ir ž. aut. F. Buba, Ch. Mason, R. Boomgaarden ir M. Brosch).

L. Somovui daina priminė 90-tuosius, tačiau atlikėjai palinkėjo būti drąsesnei: „Tik į pabaigą išlaisvėjai. Dažna „Eurovizijos“ dalyvių problema, kad ne visi pasidomi dainos struktūra. Jai reikia priedainio, kurį žmonės įsimintų. Pati daina graži, bet konkursui reikia ryškaus priedainio, pagalvokite apie aranžuotę. Bet spalvos ir atmosfera buvo puiki.“

Penktieji pasirodė grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, sudainavę nuotaikingą kūrinį lietuvių kalba „Mažulė“ (m. ir ž. aut. M. Enčius). Nors iš pavadinimo galima spręsti kitaip, dainą grupės nariai skyrė automobiliui. Scenoje grupė surengė tikrą šou – pasirodymą pagyvino linksma choreografija.

Daina patiko ir L. Somovui: „Labai geras ritmas, tokia daina galėtų groti klubuose. Manau, kad ir grįžęs namo ją atsiminsiu. Iš to, ką mačiau, esate geriausiai pasiruošę.“

R. Zilniui labiausiai patiko grupės judesiai. „Jei rimtai, mielai jus į „Euroviziją“ siųsčiau vien tam, kad jūsų grupės pavadinimą pabandytų ištarti komentatoriai. Tai tas kūrinys, kuriame būtinai reikia suprasti tekstą. Tai galima padaryti ne tik išverčiant, bet ir scenografiniais sprendimais. Balkanams turėtų patikti, bet jie balsuoja vieni už kitus. Man atrodo labai ryškus pasirodymas. Tai gali būti jūsų didžiausias hitas“, – sakė jis.

Šeštuoju numeriu į sceną žengė atlikėja Dagna, kuri atliko kūrinį „The Rush” (m. aut. L. Janušaitis, ž. aut. L. Lombard). Komisijai atlikėjos pasirodymas labai patiko – jie gyrė tiek vokalinius sugebėjimus, tiek pačią dainą.

R. Zilniui Dagnos pasirodymas atrodė tinkamas didžiajam konkursui: „Tai pirmas kartas, kai per šį vakarą iš tikro padvelkė „Eurovizija“. Jūs puikiai dainuojate ir žmonės tai žino, neturiu prie ko prikibti.“

Septintas – pernai „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjęs ir antrąją vietą užėmęs dainininkas Jurgis Brūzga, kuris atliko dainą „CTRL ALT DELETE“ (m. aut. K. Meginis, E. Žaltauskas ir J. Brūzga, ž. aut. A. Kairys). Pernai scenoje šokėjus turėjęs atlikėjas šį kartą scenoje pasirodė vienas.

„Sveikinu profesionalų kategorijos atstovą. Jei prieš tai buvusios dainos priedainio neatsiminiau, tai čia daina tikrai turi kabliuką, priedainį lengva atsiminti. Galbūt norėjosi kažkur iššautos „petardos“, – sakė V. Rumšas.

Pasirodymas patiko ir L. Somovui: „Manau, jūsų gerbėjų lūkesčiai po pernai dideli, visi iš jūsų tikėjosi daug. Buvo labai gražu, estetiškai išlaikyta, įsimenama, atlikta gražiai.“

Aštuntuoju numeriu pasirodė atlikėjas Kali, atlikęs dainą „Don‘t B3long“ (m. aut. K. Talutis, ž. aut. A. Krikščikas). Atlikėjas išsiskyrė neįprastu įvaizdžiu – akyse turėjo raudonos spalvos lęšius.

„Kūrinys modernaus skambesio, bet man jis pasirodė geresnis nei atlikimas. Šiai dainai reikėjo „ištaškyti“ sceną. Jei renkatės scenoje būti vienas, reikia daugiau aistros ir jėgų. Jei būsite kitame etape, pagalvokite apie daugiau balsų, kurie sustiprintų dainą“, – patarė R. Zilnys

Devinta – jaunosios kartos atlikėja Cheri, kuri sudainavo kūrinį „Again“ (m. ir ž. aut. Cheri ir V. Puzyriov). Komisijai atrankų naujokės daina paliko didelį įspūdį.

„Viskas buvo nerealiai. Tai puikiai paruoštas kūrinys ir pasirodymas. Smagu, kad vis daugiau įvairių žmonių ateina dalyvauti. Vienintelis trūkumas tas, kad ne viena mergina atrankoje taiko į panašią publiką, užmigti nereikia. Jei pateksi į kitą etapą, pagalvok, kažką, kad žiūrovams būtų įdomu. Kitam etape noriu tave matyti“, – sakė R. Zilnys.

Dešimtieji scenoje pasirodė paskutinę minutę į „Eurovizijos“ traukinį įšokusi vaikinų grupė „120“, kurie atliko nuotaikingą dainą „No Doubt“ (m. aut. D. Zvonkus, D. Laukys ir Š. Januškevičius, ž. aut. D. Laukys ir Š. Januškevičius).

„Man patinka. Pagalvojau, kad jei jūs vyktumėte į Tel Avivą, su tokia choreografija ir sceniniais sprendimais tikrai laimėtumėte „Euroviziją“, jei ji būtų be garso. Mimika ir judesiais užgožėte visus kitus, nes tai buvo tobula. O su dainavimu – netvarkinga, sudėtinga, greitai kalbėjote ir vietomis nesupratau. Daug kam buvo staigmena dainos pasirinkimas, laukėme kažko pozityvaus, o čia buvo ir egzistencinių dalykų. Šiek tiek apmaudu, kad iš muzikinės pusės taip“, – po pasirodymo sakė R. Zilnys.

Vienuolikta į sceną žengė dainininkė Monika Marija, kuri atliko Švedijoje įrašytą dainą „Criminal“ (m. ir ž. aut. B. Janson, M. M. Paulauskaitė, Th. Karlsson ir M. Moin). Tai – pirmasis kūrinys, su kuriuos atlikėja dalyvauja atrankose. Kitą savaitę ji taip pat pasirodys su dar viena daina.

Šį kartą Monika Marija vilkėjo įspūdingą sceninį kostiumą – jos galvą puošė voratinklis.

Komisijai atlikėjos daina ir vokalas itin patiko. „Kaip malonu jus girdėti scenoje, jūsų balso esu nuginkluotas, jis prikausto nuo pirmų natų. Nesu tikras, ar per transliaciją žiūrovai matys taip pat, kaip čia susirinkę. Man taip patiko pati pabaiga, labai puikiai užbaigiate kūrinį“, – sakė V. Rumšas.

Dvyliktuoju numeriu pasirodė dainininkas Jurijus, kuris atliko dainą „Run With The Lions“ (m. ir ž. aut. A. Hicklin, E. Lumiere ir P. Loriano).

„Tavo balsas – tai puikus elementas, kuris užburia. Dainos struktūra tokia, kad pritrūksta vystymosi, bet sveikinu su geru pasirodymu, kuris parodo balso galimybes“, – kalbėjo V. Rumšas.

R. Zilnys po pasirodymo sakė, kad šį vakarą geriausius išrinkti bus sudėtinga, o atranka – stipresnė už anksčiau buvusias.

„Manau, kad konkurso favoritai gali nusileisti mažiau žinomiems atlikėjams. Šis kūrinys – viena stipriausių populiariosios muzikos dainų, kurias girdėjome. Daina tinka vokalui, romantiškam įvaizdžiui, atrodote sutverti vienas kitam“, – gyrė R. Zilnys.

Paskutiniai – trylikti – scenoje Jurgis DID & Erica Jennings, kurie sudainavo nuotaikingą savo kūrybos dainą „Sing!“ Dainuoti kartu pora pakvietė ir visą publiką.

„Abu esat buvę „Eurovizijoje“, turite patirties ir konkurso fanams tai gali būti įdomu. Atmetus visa tai, lieka gera idėja, tai labai gerai sugalvotas pasirodymas, nors konkurse yra ir sudėtingesnių įsimintinų dainų. Neturiu, ką patarti, esate šaunuoliai. Jei būtų galima žiūrovus kviestis ant scenos, galėtų būti dar geriau“, – komplimentų negailėjo R. Zilnys.

Pasirodymas patiko ir V. Rumšui. „Jūsų širdyje daug šilumos, šypsenų ir tai tikra. Norėtųsi aiškiau išdėstyti pasirodymą vaidmenimis. Gal pasaugokite vienas kitą, kad ne nuo pat pradžių abu dainuotumėte“, – patarė jis.

Po visų pasirodymų komisijos balsai pasiskirstė taip:

12 balų – Jurijus

10 balų – Monika Marija

8 balai – Cheri ir Jurgis DID & Erica Jennings

6 balai – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

5 balai – Jurgis Brūzga

4 balai – Dagna

3 balai – Sofija Eitutytė-Sofi

2 balai – Voldemars Petersons ir Kali

0 balų – „Laimingu būti lengva“, „La Forza“ ir „120“

Žiūrovų balsai buvo tokie (pavertus į eurovizinius balus):

12 balų – Jurijus

10 balų – Jurgis DID & Erica Jennings

8 balai – Monika Marija

7 balai – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

6 balai – Dagna

5 balai – Jurgis Brūzga

4 balai – „120“

3 balai – Cheri

2 balai – Kali

1 balas – Sofija Eitutytė-Sofi

0 balų – „Laimingu būti lengva“, „La Forza“ ir Voldemars Petersons

Bendri komisijos ir žiūrovų balsai:

12 balų – Jurijus

10 balų – Monika Marija

8 balai – Jurgis Did & Erica Jennings

7 balai – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“

6 balai – Cheri

5 balai –Jurgis Brūzga

4 balai – Dagna

3 balai – Sofija Eitutytė-Sofi

2 balai – Kali

1 balas – „120“

0 balų – „Laimingu būti lengva“, „La Forza“ ir Voldemars Petersons

Po pirmosios atrankos į kitą etapą keliauja Monika Marija, Jurgis DID & Erica Jennings, Jurgis Brūzga, Jurijus, Cheri ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, o su „Eurovizija“ atsisveikina „Laimingu būti lengva“, Voldemars Petersons, „La Forza“, „120“, Dagna, Sofija Eitutytė-Sofi ir Kali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt