Naujienų srautas

Veidai2019.01.25 20:57

Filmuotoje medžiagoje – „Eurovizijos“ užkulisiai: dalyviai apie konkurenciją, autoritetus ir ritualus prieš pasirodymą

Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka jau įsibėgėjo – šį šeštadienį, sausio 26 dieną, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau trečiąją laidą, kurioje susipažins su dar 13 dalyvių dainomis. Likus kelioms akimirkoms iki žengimo į sceną konkurso užkulisiuose jaučiamas jaudulys, tačiau visi dalyviai – linksmai nusiteikę ir kupini energijos. „Viskas paprasta – reikia tiesiog imti ir padaryti“, – portalo LRT.lt filmuotoje medžiagoje atskleidžia grupės „120“ nariai.

Šeštadienį savo dainas ir pasirodymus „Eurovizijai“ pristatys ir scenos profesionalai, ir naujokai. Į sceną žengs Monika Marija, Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings, Jurijus, Cheri, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, Jurgis Brūzga, Dagna, Sofi, Voldemars Petersons, Kali, grupės „Laimingu būti lengva“, „La Forza“ ir „120“.

Užkulisiuose sutikti dalyviai atskleidė, kas yra jų svajonių scenos partneriai, ar jaučia konkurenciją ir scenos baimę, pasidalino ritualais, kuriuos atlieka prieš lipdami į sceną ir nuotaikomis prieš pasirodymą.

E. Genio/LRT nuotr.

Komisijos nariu atrankoje tapęs Leonas Somovas džiaugėsi daugelio dalyvių išsakyta nuomone, kad „Eurovizijoje“ nebėra standartų. „Jei žmonės taip šneka, tai labai gera – pagaliau. Aš visada taip kalbėjau, galvojau, kada atsiras tokie kūriniai, su kuriais išlipsime iš įprasto formato, struktūros“, – sakė L. Somovas.

Jis sako, kad būtent dėl to dalyvių pasirodymuose jam nėra svarbus atliekamos muzikos stilius. „Daug svarbiau pats kūrinys, pati daina – jei ji gerai parašyta, tuomet tai, kokiame žanre ji parašyta – tik skonio reikalas“, – sakė jis.

Užkulisiuose sutiktas Jurgis Brūzga pasidalino tuo, kas jam suteikia įkvėpimo: „Mane įkvepia pats gyvenimas. Niekada nežinai, koks dalykas gali būti pats didžiausias įkvėpimas. Gali būti ir taip, kad eisi, pamatysi gražią lempą ir apie ją parašysi dainą.“

Trečioje atrankoje taip pat dalyvaujanti Monika Marija džiaugėsi galėdama į konkursą eiti su savo kūryba. „Manau, kad didžiausias mano ginklas šiais metais – mano muzika, jaučiuosi su ja patogiai. Tai muzika, kurią pati kūriau su labai profesionalia komanda. Dėl to esu labai užtikrinta ir jaučiuosi savo stichijoje“, – tikino ji.

Šeštadienį žiūrovai taip pat išvys J. Didžiulio ir E. Jennings pasirodymą. Pora atskleidė, kad jei pateks į pusfinalį, turi paruošę dar daugiau staigmenų: „Turime visokių momentų, kuriuos norime atskleisti, bet reikia apsipratinti. Tai, kad čia žmonės išeina ir kovos lauke išbando savo idėjas – pats geriausias būdas treniruotis.“

Daugiau – specialiuose LRT.lt reportažuose iš „Eurovizijos“ užkulisių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi