Naujienų srautas

Veidai2019.01.24 11:27

Prie Vilniaus prekybos centro – miškuose gyvenantis mažasis apuokas

LRT.lt 2019.01.24 11:27

Prie „Zoopark“ zoologijos sodo, esančio Vilniuje, „Ogmios mieste“, buvo rastas mažasis apuokas (lot. Asio otus). Praeiviai, kurie rado paukštį teigė galvoję, kad jis pabėgo iš sodo, todėl kreipėsi į darbuotojus. Tačiau paaiškėjo, kad tai – gamtoje gyvenantis apuokas.

Zoologijos sode trumpam apgyvendintas paukštis buvo apžiūrėtas specialistų, pašertas. Apuokui nebuvo lūžę sparnai, jis nesiskundė apetitu ir mielai ėdė visas jam siūlomas vaišes. Tam, kad netikėtas svečias galėtų toliau gyventi gamtoje, jam būtina sustiprėti, nes šiuo metu jis yra nusilpęs, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Zoopark“ darbuotojai mažąjį apuoką atidavė į ornitologo Dariaus Musteikio rankas. Jis patikino, kad praėjus didiesiems žiemos šalčiams ir apuokui atgavus jėgas, jis bus paleistas atgal į Lietuvos miškus.

Mažieji apuokai dažniausiai įsikuria spygliuočių arba mišriuose, nedideliuose miškuose. Didžiąją apuoko maisto dalį sudaro peliniai graužikai, o kai jų pritrūksta – vabzdžiai. Šie paukščiai gana gerai prisitaiko prie besikeičiančios gyvenamosios aplinkos, todėl dažnai peri net ir žmonių lankomose vietose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi