Veidai

2015.09.08 13:45

Užmigdytas Niujorko zoologijos sodo simbolis – baltasis lokys Gusas

ELTA2015.09.08 13:45

Užmigdytas daugelio amerikiečių numylėtinis – baltasis lokys Gusas, gyvenęs Niujorko centrinio parko zoologijos sode. Jam buvo 27 metai.

Užmigdytas daugelio amerikiečių numylėtinis – baltasis lokys Gusas, gyvenęs Niujorko centrinio parko zoologijos sode. Jam buvo 27 metai.

Veterinarai buvo priversti tai padaryti, kai, tirdami gyvūną, aptiko didelį neoperuojamą skydliaukės auglį.

„Pastaruoju metu Guso apetitas buvo blogas. Jam buvo sunku nuryti maistą“, – sakoma trečiadienį paskelbtame zoologijos sodo darbuotojų pranešime.

Gusas gimė 1985 metais Ohajo valstijos Toledo miesto zoologijos sode. 1988 metais jis „persikėlė“ į Niujorką. Per šį laiką prie jo permatomo voljero pabuvojo apie 20 milijonų lankytojų. Publikos meilę jis pelnė ir tuo, kad galėjo ištisas valandas nardyti savo baseine. Vaikai ir suaugusieji ilgai stebėdavo, kaip jis atlieka povandeninius salto.

„Gusas buvo mūsų zoologijos sodo simbolis. Jis ne tik teikdavo didžiulį džiaugsmą lankytojams bei personalui, bet ir atkreipdavo dėmesį į problemas, su kuriomis šie gyvūnai susiduria dėl klimato kaitos planetoje“, – pareiškė zoologijos sodo atstovas Džimas Brehenis (Jim Breheny).

Guso „draugė“ Ida nugaišo 2011 metų birželį dėl kepenų susirgimo 25 metų amžiaus. Po to lokys ėmė liūdėti.

Pasak specialistų, baltieji lokiai nelaisvėje gyvena maždaug 20 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.