Veidai

2019.01.25 18:12

„Eurovizijos“ atrankoje komisijos išgirta Dagna: daina pati mane susirado

„Finalui netaupau nei suknelės, nei šou elementų – jei pateksiu į kitą etapą, kelsiu sau naujus tikslus ir kursiu naujas idėjas“, – portalui LRT.lt sako atlikėja ir nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyvė Dagna. Komisijos narius mergina sužavėjo ir puikiu vokalu, ir įvaizdžiu, kurį merginai sukūrė žinomas šalies dizaineris.

Dagna Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijoje baigė klasikinio dainavimo magistro bei bakalauro studijas, yra ne vieno tarptautinio konkurso laureatė. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre atlikėja debiutavo su Liusi Haris vaidmeniu miuzikle „Džekilas ir Haidas“. Neseniai atlikėja su tarptautiniu džiazo kvartetu koncertavo Pietų Korėjoje.

Mergina yra gerai žinoma ir televizijos žiūrovams – prieš keletą metų projekte „Lietuvos balsas“ ji užėmė trečiąją vietą, o prieš du metus pirmą kartą dalyvavo nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

„Nors studijavau klasikinio dainavimo subtilybes, nepavadinčiau savęs vien tik klasikinės muzikos atstovė. Klasikinė muzika man patinka, tačiau nėra taip, kad ji užima visą mano karjerą, – LRT.lt portalui sako Dagna. – „Eurovizijos“ scena mane vilioja galimybe išbandyti kažką naujo, dar kartą pristatyti save.“

Atlikėja įsitikinusi, kad prieš du metus, kai pirmą kartą pasirodė atrankoje, ji buvo visiškai kitokia, dabar ji yra dar labiau patobulėjusi ir nori vėl dainuoti klausytojams. Ji neslepia, kad žavi ir galimybė būti išgirstai Europoje.

E. Genio/LRT nuotr.

„Šįkart viskas įvyko labai greitai. Dainos „The Rush” muzikos autorius Liutauras Janušaitis man paskambino ir paklausė, ar neketinu dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje. Tokios minties neturėjau, nes neturėjau kūrinio, su kuriuo galėjau pasirodyti. Jis man pasiūlė dalyvauti su jo kūriniu, kuriam tekstą parašė L. Lombard. Taigi, daina susirado mane“, – pasakoja atrankos dalyvė.

Trečioji atrankos laida jau nufilmuota, beliko sulaukti žiūrovų verdikto, kai paaiškės, ar Dagna keliauja į kitą etapą. Komisija atlikėjai negailėjo gerų žodžių, gyrė ir jos vokalą ir pasirodymą.

„Galvodama apie patį pasirodymą, savo įvaizdį, pamačiau dizainerio Liutauro Salasevičiaus kurtą suknelę, kuri, mano manymu, puikiai tiko. Jis ne tik mane aprengė pasirodymui, bet ir sukūrė šukuoseną bei makiažą. Už tai jam esu labai dėkinga“, – atskleidžia mergina.

Asmeninio archyvo nuotr.

Ji sakosi esanti perfekcionistė, tad, kol kiti dalyviai neslepia taupantys staigmenas antram etapui, Dagna yra atsargi – nežinia, kaip balsuos žiūrovai, ar jiems patiks kūrinys.

„Sakau, kad turiu vienintelį pasirodymą, nematau tikslo finalui taupyti suknelės ar tam tikrų šou elementų. Juk nežinau, ar tikrai pateksiu į finalą. Kita vertus, aš visuomet stengiuosi daryti geriausiai kaip galiu, nesvarbu, dainuoju koncerte, atrankos laidoje ar finale.

Jei nusišypsos laimė dalyvauti kitame etape, kelsiu sau naujus tikslus, galvosiu idėjas ir stengsiuosi jas įgyvendinti kiek įmanoma geriau“, – patikina Dagna.

Vienos taisyklės ar recepto, ko reikia „Eurovizijai“ nėra: kartais atlikėjas ant scenos eina turėdamas aiškią žinutę, kurią nori perduoti klausytojui ir savo daina bei charizma pavergia publiką, kartais surengiamas ekspresyvus šou ir to pakanka, kad jis taptų nugalėtoju, svarsto dainininkė.

Anot jos, kartais net ir didžiojoje „Eurovizijoje“ būna šiek tiek nuviliančių dalykų: „Stengiuosi profesionaliai žvelgti į muziką, tačiau po kai kurių pasirodymų kyla klausimas „Ar tai buvo muzika?“. Vis dėlto, „Eurovizija“ yra dainų konkursas, tad atlikėjai jame turėtų pademonstruoti ir vokalinius sugebėjimus.“