Naujienų srautas

Veidai2019.01.23 21:37

„Eurovizijos“ atrankoje – paskutiniai 11 dalyvių: tarp jų – T. Sinickis, „Saulės kliošas“ ir antrąją dainą pristačiusi Monika Marija

Trečiadienį LRT didžiojoje studijoje vyko ketvirtosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos filmavimas. Šįkart savo kūrinius pristatė paskutinieji 11 dalyvių, kurių pasirodymus LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys vasario 2 dieną. Paskutinėje atrankoje prieš pusfinalius į sceną žengė ir ne kartą konkurse jėgas bandę muzikantai, o praėjusiame filmavime jau dainavusi Monika Marija pristatė antrąjį kūrinį.

Kaip ir visuomet, dalyvių pasirodymus vertino profesionalų komisija, kurioje šįkart – muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, grupės „Skamp“ narys ir asociacijos LATGA atstovas Vilius Alesius ir dainininkė Jurga Šeduikytė. Ši atranka – ypatinga, nes bus įteikti paskutiniai šeši kelialapiai į pusfinalį.

Pirmoji į atrankos sceną žengė dainininkė Valerija Iljinaitė, kuri atliko užsienio kūrėjų dainą „Scars are beautiful“ (m. aut.  Y. L. Persson, K. Ansons ir J. Matthews, ž. aut.  Ch. Mason ir Y. L. Persson). Dramatišką dainininkės atlikimą ir dainą apie patirtus gyvenimo sunkumus papildė šokėjo judesiai.

Po pasirodymo V. Alesius sakė, kad pritrūko šviesos: „Sveikinu su geru pasirodymu. Man jis pasirodė kiek niūrokas, galbūt dėl tamsių projekcijų ir aprangos, išnykdavote scenoje. Siūlau pagalvoti apie prašviesinančius elementus, dramatiškumą.“

J. Šeduikytė sveikino su geru pasirodymų ir linkėjo laisvumo. „Man patiko pristatymas, jis buvo teatrališkas. Jei Lietuvoje galime pamatyti kažką unikalaus, tai turi būti asmeniška, man patiko tas asmeniškumas. Patiko kontaktas su vaikinu, bendravimas scenoje svarbus. Patarčiau mažiau įtampos veide“, – sakė ji.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Antruoju numeriu pasirodė atlikėja Indrė Juodeikienė, kuri sudainavo kūrinį „Bad option“ (m. ir ž. aut. Nacha, R. Muse ir K. Kamerling). Šokių muzikos dainą atlikusi dainininkė į sceną taip pat pasikvietė šokėjus ir su jais scenoje judėjo pati.

V. Alesiui pritrūko blizgesio: „Eurovizijoje“ reikia blizgėti. Daina prieš tai turėjo žinutę ir to reikia, čia to pasigedau – prasmės ir reikšmės. Standartinis kūrinys, bet galbūt atrastum savo klausytojus.“

R. Zilnys daug kritikos atlikėjai neišsakė: „Atrankoje nedaug tokių, kurie pasirūpino savo pasirodymu taip smulkiai. Man smagu, kad galite kitame etape padaryti dar įspūdingiau. Scenoje tvarkinga, bet tai tradiciškas kūrinys, kokių „Eurovizijoj“ būna ir jiems kartais pasiseka. Manau, kad jums gali pavykti.“

Trečias – Alen Chicco su daina „Your Cure“ (m. aut. F. Venckus ir T. Alenčikas, ž. aut. T. Alenčikas). Atlikėjas scenoje buvo ne vienas – kartu su juo šoko šokėjas, kuris iš pradžių sėdėjo neįgaliojo vėžimėlyje, o vėliau iš jo pakilo.

R. Zilniui dainininko pasirodymas patiko: „Turiu daug minčių, man buvo labai įdomu, iš tiesų patiko. Vaizdas traukia dėmesį, tokie dalykai, kurie įsimena – „Eurovizijoje“ labai gerai. Nesu tikras dėl neįgaliojo vėžimėlio, nes „Eurovizijoje“ buvo atlikėjų, kurie iš tiesų jame sėdėjo, žmonėms tai gali sukelti įvairių emocijų. Ekstravagancija – normalus dalykas muzikos pasaulyje, todėl ten tai nebūtų staigmena.“

J. Šeduikytė žavėjosi atlikėjo drąsa. „Man labai patiko drąsa ir žaviuosi drąsiais žmonėmis, nes visi drebame prieš lipdami į sceną. Man asmeniškai prikaustė dėmesį vėžimėlis, judviejų kontrastas. Padirbėk su aukšta nata“, – patarė ji.

Ketvirtos į sceną žengė grupės „Queens of Roses“ narės, jau ne kartą savo jėgas baldžiusios „Eurovizijos“ atrankose. Jos atliko dainą „Runaway“ (m. ir ž. aut. E. Koldaras ir A. Penkevičius).

„Pripažinsiu, tai mano viena mėgstamiausių lietuviškų merginų grupių. Esu nustebintas dėl narių skaičiaus – su jumis ir Augustė Vėdrickaitė. Šiandien tai jau ne pirmas tekstas, apie tai, kaip vyrai negražiai elgiasi su moterimis, gal reikia susimąstyti. Tai pakankamai skanu, bet dainoje reikia dar energijos ir įniršio, nes joje yra ko pykti – parodykite, kokios jūs supykusios“, – sakė R. Zilnys.

V. Alesiui nuo dainos vidurio pasidarė nuobodoka: „Geras pasirodymas, kai kurias iš jūsų pažįstu. Geri balsai, įdomiai pradėjote, bet režisūriškai nuo vidurio norisi kažko daugiau, gal kai kurie nesupranta angliškai. Man pasidarė šiek tiek nuobodoka žiūrėti, bet ne klausyti.“

Penktoji pasirodė Živilė Gedvilaitė, kuri atliko kūrinį „Learn from your love“ (m. ir ž. aut. A. Timgren ir A. Mullarkey). Ž. Gedvilaitė – taip pat ne naujokė atrankose, ji konkurse taip pat dalyvavo pernai.

V. Alesius atlikėjai žėrė komplimentus: „Labai patiko pasirodymas, nesitikėjau, kad patiks. Pamačiau jus vieną ir suabejojau, bet savo balsu viską atpirkote, puikus atlikimas, daina galbūt standartinė, bet balsu galima daug ką laimėti.“

J. Šeduikytė taip pat gyrė dainininkės balsą: „Mane labai palietė priedainis, turi unikalią Dievo dovaną – aukštas natas. Padirbėti reikia su pačiais posmeliais, nes sudėtingos melodinės linijos. Man rodos, šiek tiek jaudinaisi, reikia stresą apraminti. Galbūt reikia šokėjų, norėjosi ugningo judesio.“

Šešta – taip pat „Eurovizijos“ atrankose jėgas jau bandžiusi dainininkė Elizabeth Olshey, kuri sudainavo kūrinį „Never Enough“ (m. aut. Feelø, Elizabeth Olshey, ž. aut. Elizabeth Olshey). Atlikėja buvo apsirengusi blizgiu apdaru, o scenoje jai padėjo dvi šokėjos.

R. Zilnys nebuvo tikras atlikėjos sėkme konkurse: „Man labai įdomu, kad ji ieško kitokių skambesių, eksperimentuoja. Man patiko skambesys, bet trūko išskirtinumo. Akivaizdu, kad turite talentą, puikų balsą. Nesu tiksas, kad tai visiškas sėkmės raktas.“

„Tavo šokėjos gali likti taip, kaip yra, o tau reikia paleisti plaukus, reikia daug laisvės judesiams. Atrodo, kad esi jautri ir uždaresnis žmogus. Jei būtų daugiau šokio ir energijos, veide matytųsi emocija, būtų daug geriau“, – patarė J. Šeduikytė.

Septintuoju numeriu į sceną žengė Gabrielė Rybko, kuri atliko užsienio kūrėjų dainą „Lay it down“ (m. ir ž. aut. L. Barker, G. Dennis  ir C. Warren). Scenoje ji buvo ne viena – su šokėjais ir pritariančiaisiais vokalistais.

„Moderni daina, jos skambesys. Klausimas, ar publika jį supras, bet tai parodys laikas. Gal reikėtų pagalvoti apie ryškesnes detales scenoje, atlikimas geras, bet pritrūko artikuliacijos. Šiaip viskas gerai“, – po pasirodymo sakė V. Alesius.

R. Zilnys atlikėjos kūrinį pavadino neišskirtiniu: „Tai nėra neįprasta daina, taip skamba nemažai dainų, „Eurovizija“ tikrai viską suprastų, daina nėra iššūkis klausytojui. Čia toks variantas, kur kaip ir viskas gerai, bet ar tai išskirtinai kažkuo įdomu, nežinau. Tokių dainų šiandien ne viena.“

J. Šeduikytė buvo optimiškesnė: „Man labai patiko, tik šokėjams reikia iki tavęs pasistiebti. Man buvo ir judesys, ir dainoje nesijautė balso pakimimas.“

Aštuntieji scenoje – ir pernai atrankoje dalyvavusi grupė „Saulės kliošas“, kurie atliko dainą „Laiko mašina“ (m. aut. A. Mačiulskas, L. Šarkinas ir J. Starinskaitė, ž. aut. L.Šarkinas ir J.Starinskaitė).

J. Šeduikytei grupės pasirodymas labai patiko: „Aš neobjektyvi, kai išgirdau repeticiją – išskridau. Man labai patiko, bet pritrūko tavo judesio. Žmonės su šalmais turi būti arba tavo stulpai, arba mašinos detalės, nes trūko kosmoso, kuris yra dainoje.“

V. Alesius džiaugėsi tuo, kad grupė dainuoja lietuvių kalba. „Labai graži daina, atsidūriau tame Elono Musko paleistame automobilyje kosmose. Ačiū už lietuvių kalbą, kuri šiandien pirmą kartą nuskambėjo, būtų tikrai ne gėda jus nusiųsti“, – sakė jis.

Devintuoju numeriu pasirodė Soliaris&ForeignSouls, kurie sudainavo kūrinį „Song of my life“ (m. aut. V. Alechnovicius ir A. Daunys, ž. aut. A. Minalga ir A. Bagdzevičius).

J. Šeduikytei labiausiai užkliuvo atlikėjų kostiumai: „Laukiau jūsų santykio, nes jūsų spalvos skiriasi. Drabužiai pradėti daryti, bet jiems trūksta užbaigimo.“

R. Zilnys apie pasirodymą atsiliepė gerai. „Kai pradedame kibti prie drabužių, reiškia, kad prie dainos negalime prikibti, man ji labai patiko. Tas vaikinas, kuris repuoja ir stovi nusisukęs, jį daugiau įdarbinkite. Pagalvokite kaip dar pasiskirstyti vaidmenimis“, – sakė jis.

Dešimta „Eurovizijos“ atrankos scenoje – Monika Marija, praėjusiame filmavime jau pasirodžiusi su daina „Criminal“. Šįkart ji atliko antrąjį savo konkursinį kūrinį „Light On“ (m. ir ž. aut. R. Suter, Monika Marija, M. Wiik ir G. Eriksson), kuris įkvėptas skaudžios jos patirties – sunkios ligos.

V. Alesiui scenoje pritrūko judesio. „Buvo gražu žiūrėti ir klausyti, bet scenoje veiksmo trūksta, iš kažkur turi atsirasti šviesa. Tikiu, kad eisi toliau, nes tai dar negalutinis vaizdas“, – sakė jis.

R. Zilniui šis Monikos Marijos pasirodymas patiko labiau, nei pirmasis: „Ši daina man bent dešimt kartų geresnė ir jei reiktų rinktis, rinkčiausi šitą .Lietuvos žmonėms ji patinka, jos klausosi, tai geras ženklas. Linkiu su šia daina eiti toliau, drąsiai matau ją finale. Manau, kad tai vienas stipriausių populiariosios muzikos kūrinių konkurse.“

Paskutiniai – vienuolikti – scenoje Henry &Tommy Modric. Po tokiu slapyvardžiu slepiasi ne kartą „Eurovizijos“ komisijos kėdėje sėdėjęs Tomas Sinickis, kuris šįkart atliko savo kūrybos dainą „Neverpart“.

R. Zilnį pasirodymas pralinksmino: „Buvo verta laukti. Galbūt daug kam staigmena, bet Tomas yra džiazo gurmanas. Man linksma, laukiau kažko, apie ką po to kalbėtų visas internetas – čia buvo tai.“

J. Šeduikytei užkliuvo dueto vokalai. „Man sunku vertinti, nes jei norima, kad persiskaitytų prasmė, trūko Tomo dikcijos. Manau, kad dainai reikia paieškoti vokalinio priėjimo.“

Po visų pasirodymų komisijos balsai pasiskirstė taip:

12 balų – Monika Marija

10 balų – „Saulės kliošas“

8 balai – Henry &Tommy Modric

7 balai – „Queens of Roses“, Živilė Gedvilaitė ir Soliaris&ForeignSouls

4 balai – Alen Chicoo

3 balai – Gabrielė Rybko

2 balai – Valerija Iljinaitė

1 balas – Indrė Juodeikienė

0 balų – Elizabeth Olshey

Ketvirtosios atrankos pasirodymus LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys ir savo balsus atiduoti galės vasario 2 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi