Veidai

2019.01.23 11:54

Dainininkė Junà pristato eurovizinį kūrinį: komisija skyrė daugiausia balų

LRT.lt2019.01.23 11:54

Jauna ir perspektyvi dainininkė Justina Budaitė-Junà po vieno muzikinio projekto pergalės išleido ne vieną kūrinį, tačiau galutinai įsitvirtinti muzikiniame pasaulyje apsisprendė tik visai neseniai, rašoma pranešime spaudai. Šiandien mergina teigia, kad pagaliau yra pasiruošusi sugrįžti ir turi didelių ambicijų. Maksimalų komisijos įvertinimą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje pelniusi dainininkė pristato kūrinį „Strength of a Woman“.

Šeštadienį nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidoje Junà pasirodė kartu su jau du kartus Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ atstovavusio dainininko Donato Montvydo ir žinomo šalies prodiuserio Gyčio Valicko-Echoes kūrybos daina „Strength of a Woman“. Tą vakarą dainininkei pagyrų negailėjo komisija ir talentinga mergina pelnė kelialapį į konkurso pusfinalį.

Pasak talentingos atlikėjos, į „Eurovizijos“ sceną ji žengia užtikrintai ir šimtu procentų pasitikinti savimi bei kūriniu, kuris merginai itin artimas.

„Daina yra apie moters individualią stiprybę, kai pasitikėjimas savimi nepriklauso nuo kito žmogaus. Visa tai perteikiama per dviejų žmonių santykių prizmę. Labai džiaugiuosi, kad su komanda įrašėme šią dainą. Tai labiausiai man patinkanti ir tinkanti daina iš visų, kurias esu išleidusi“, – džiaugsmo neslepia Junà.

Dainininkės teigimu, pastarieji metai buvo kupini išbandymų ir kertinių apsisprendimų, kurie ir ją pačią padarė kur kas stipresnę, suprantančią, kad tik ji pati gali imtis priemonių norimam tikslui pasiekti.

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Atvykusi į Vilnių turėjau planą studijuoti ir muzikuoti. Iš esmės mano atveju tai buvo visiška utopija – negali atsiduoti muzikai, kai turi įsipareigojimų kitoje srityje. Man labai patiko studijuoti, tačiau visus metus jaučiau, kad kažko trūksta, kad jaučiuosi blogai. Akmuo ir didžiulis svoris plaučiuose. Todėl priėmiau sprendimą mesti studijas ir įsitraukti į muziką visu 100 procentų. Tai yra turbūt pirmas rimtas sprendimas mano gyvenime, pradėjęs mane formuoti. Iki tol mane formavo visuomenė ir aplinka, kurioje gyvenau, mokiausi. Ypač stereotipas, kad menas visada gali būti pašonėje, kol neįgysi profesijos. Mano atveju tai buvo savęs uždarymas į narvą“, – atvirauja mergina.

Šiandien Junà džiaugiasi savo priimtu sprendimu ir tuo, kaip klostosi gyvenimas. Dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje merginą inspiravo ne tik puikiai ją atspindinti daina, tačiau ir patyrimai. Jai teko būti pritariančiąja vokaliste Stokholme vykusiame konkurse kartu su D. Montvydu.

„Jau tada supratau, kad norėsiu sugrįžti į šį konkursą ir jo sceną. Turint puikią komandą, dainą belieka tik tai padaryti. Tiesą sakant, įrašinėdami šią dainą norėjome padaryti taip, kad net žmogus, kuris nesupranta anglų kalbos, pajaustų, ką aš noriu pasakyti. Balse ieškojome spalvų, kurios išreikštų pasitikėjimą, ryžtą, drąsa, jausmingumą. Beliko, kad tai žmonės įvertintų“, – teigia Junà.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt