Naujienų srautas

Veidai2019.01.27 12:13

Mes ne vieni: šalys, kurios niekada nelaimėjo „Eurovizijos“ – vienai nesiseka labiausiai

LRT.lt 2019.01.27 12:13

Gegužės mėnesį Tel Avive vyksiančioje „Eurovizijoje“ dalyvaus net 42 valstybių atstovai. Nors daugeliui iš dalyvaujančių šalių yra tekę bent kartą išplėšti pergalę konkurse, net 19 iš jų niekada nepelnė nugalėtojos vardo. Tarp jų – ir Lietuva, ir keliskart antroje vietoje likusi Malta, konkurse dalyvaujanti nuo 1971-ųjų.

Albanija, Armėnija, Australija, Baltarusija, Kroatija, Kipras, Čekija, Makedonija, Gruzija, Vengrija, Islandija, Lietuva, Malta, Moldova, Juodkalnija, Lenkija, Rumunija, San Marinas ir Slovėnija – valstybės, kurios namo niekada neparvežė „Eurovizijos“ nugalėtojos titulo.

Prieš 2017 metais laimint Salvadorui Sobraliui, Portugalija buvo šalis, daugiausia kartų dalyvavusi konkurse be pergalės. Dabar šis rekordas priklauso Kiprui, kurio atstovė Eleni Foureira pernai konkurse liko antra.

Seniausiai konkurse dalyvaujanti ir niekada nelaimėjusi valstybė – Malta, pirmą kartą „Eurovizijoje“ sudalyvavusi 1971-siais. Tiesa, Malta du kartus užėmė antrąją ir trečiąją vietas.

Antrąja vietą „Eurovizijoje“ taip pat buvo užėmusios Australija, Islandija ir Lenkija. Islandija antrąja vietą užėmė du kartus – 1999-siais ir 2009-siais, o Lenkija antroje vietoje liko 1994-siais, kai „Eurovizijoje“ dalyvavo pirmą kartą. Pirmas kartas konkurse tais metais buvo sėkmingas ir Vengrijai – šalis liko ketvirta ir iki šiol tai geriausias Vengrijos rezultatas.

Baltarusija savo geriausią rezultatą pasiekė 2007-siais – liko ketvirta. Albanija aukščiausiai galutinėje balų lentelėje buvo penkta, Armėnija – ketvirta, Makedonija – dvylikta, o Gruzija – devinta. Lietuva aukščiausią rezultatą pasiekė 2006-siais, kai šaliai atstovavo grupė „LT United“ – pelnėme šeštąją vietą.

San Marinui „Eurovizijoje“ nesiseka labiausiai – iš 9 bandymų konkurse šalis tik vieną kartą pateko į finalą, o aukščiausia užimta vieta – 24-toji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi