Veidai

2019.01.22 18:29

J. Didžiulis ir E. Jennings svajoja sulaužyti eurovizinius standartus: 6 žmonių scenoje neužtenka, dainuoti turi visi

„Dedame visas pastangas, kad didžiojoje „Eurovizijoje“ mūsų daina liktų ne tik pastebėta, bet ir galbūt laimėtų“, – LRT sako nacionalinėje konkurso atrankoje su žmona Erica Jennings dalyvaujantis Jurgis Didžiulis. Idėja dainai „Sing!“ porai kilo jau prieš porą metų, tačiau ją įgyvendinti nusprendė būtent dabar – nori, kad kartu dainuotų ne tik studijoje ir prie televizijos ekranų sėdinti publika, bet ir visa Europa.

„Šiandien čia esame su Erica Jennings, mano žmona, kuri dar nepriėmė mano pavardės, bet gal po sėkmės „Eurovizijoje“ ji nuspręs būti Didžiuliene ar Didžiule“, – juokauja J. Didžiulis.

Jau šį šeštadienį, sausio 26 dieną jis ir E. Jennings „Eurovizijos“ atrankos žiūrovams pristatys dainą „Sing!“. Komisijos nariai poros dainą įvertino palankiai – skyrė trečiąją-ketvirtąją vietą, tačiau savo balsus dar turi atiduoti ir televizijos žiūrovai.

„Norime pasidalinti savo eurovizine daina, kuri yra labai smagi, bet kad ji gerai ir pilnavertiškai skambėtų, būtinai reikia jūsų balsų. Mes negirdėsime jūsų gražių balsų už televizijos ekranų, bet ji tikrai gražiau suskambės, jei jūs priderinsite savo balsą“, – sako J. Didžiulis.

Jis sako, kad su E. Jennings nori priminti konkurso esmę: „Tai yra dainų konkursas ir dainose svarbiausias dainavimas. Kai žmonės dainuoja, jie jaučia pilnavertišką ir prasmingesnį ryšį su daina. Būtų gražu, jei mes visi būtume toje pačioje arenoje ir dainuotume tuo pačiu momentu – jaustume vienybę, kuri ateina iš Lietuvos.“

Savo šansus patekti į pusfinalį, o galbūt net laimėti, pora vertina palankiai – jau galvoja ir apie pasirodymą Izraelyje, kur vyks didžioji 2019-ųjų „Eurovizija“.

„Visi esame žmonės ir dalinamės ta pačia prigimtimi, esame iš ten pat kilę. Norime, kad Izraelyje, kur bus visokių prieštaraujančių žinučių, būtų vienybė. Gali būti įvairūs politiniai nesutarimai ar filosofiniai nesuėjimai, bet visi galime kartu padainuoti vienu momentu ir jausti, kad esame viena žmonija“, – tikina J. Didžiulis.

Ir E. Jennings, ir J. Didžiulis „Eurovizijoje“ jau dalyvavo – E. Jennings 2001-siais Lietuvai konkurse atstovavo su grupe „Skamp“, o J. Didžiulis – 2010-siais su grupe „InCulto“.

Scanpix nuotr.

Pora atskleidžia, kad idėja dainai „Sing!“ gimė prieš kelerius metus, kai atrankoje dalyvavusi E. Jennings nesulaukė didelės sėkmės.

„Sakėme, kad reikia gilesnės dainos su mintimi. Tik prieš porą mėnesių nusprendėme, kad atėjo laikas idėją įgyvendinti. Nebuvo taip savaime aišku, kad tai bus šeimyninis duetas. Bet kai mes kartu dainuojame, visai neblogai skamba. Neslėpsiu, dedame visas pastangas, kad žmonės suprastų, jog ši daina turėtų važiuoti į didžiąją „Euroviziją“. Taip pat dedame visas pastangas, kad ji ten liktų ne tik pastebėta, bet gal ir laimėtų“, – įsitikinęs J. Didžiulis.

E. Jennings taip pat tiki dainos sėkme ir pažada, kad patakę į pusfinalį pasistengs dar labiau nustebinti: „Būsime dviese, bet galbūt prisijungs ir mūsų pritariantieji vokalistai. Turime daug idėjų, kurias atskleisime per pusfinalį.“

J. Didžiulis pabrėžia, kad porai itin svarbi publikos ir namuose konkursą stebinčių žmonių reakcijos. Nors „Eurovizijos“ taisyklės leidžia scenoje būti tik šešiems žmonėms, dainininkai nori šią taisyklę „sulaužyti“ ragindami dainuoti visą publiką.

„Norime, kad žmonės dainuotų pačioje studijoje – tai mums labai svarbu. Pastebėjome, kad jau porą metų žmonės nori, kad būtų padaryta kažkas daugiau nei šešių žmonių reiškinys ant scenos. Jaučiame, kad turime tą galimybę ir jei Lietuva atneš šios vienybės, bus labai faina“, – sako J. Didžiulis.

J. Didžiulio ir E. Jennings daina „Sing!“ – laidos įraše.