Veidai

2019.01.19 16:45

Kaunietės laisvalaikis – kurti meną iš maisto produktų

Kaunietės Vitos Brūzgienės pomėgis – daržovių, vaisių ir sūrio drožinėjimas – tarptautiniuose konkursuose sulaukė pačių aukščiausių įvertinimų. Mums įprastus maisto produktus meno kūriniais paverčianti moteris sako šiam užsiėmimui skirianti visą laisvą laiką ir džiaugiasi pasaulyje garsinanti Lietuvą.

Rytuose prasidėjusiu maisto produktų drožinėjimo menu moteris susidomėjo prieš 8 metus, radusi knygą apie vadinamąjį karvingą. Jo mokėsi pati, mat Lietuvoje mokytojų nebuvo. 

„Tai [pirmieji drožinėjimai] buvo kažkas nerealaus ir stebuklingo, nes paprasta daržovė pavirto gėle“, – prisimena moteris.

Savamokslė kaunietė trijuose tarptautiniuose konkursuose iškovojo prizines vietas – paskutiniame varžėsi su pusšimčiu meistrų iš viso pasaulio ir savo kategorijoje laimėjo auksą. Išbandžiusi vaisius ir daržoves, V. Brūzgienė ėmėsi sūrių – į konkursą vežė specialiai jai Lietuvoje pagamintą 35 kilogramų sūrį, kuriame išdrožti smulkiausius nėrinius užtruko net tris paras.

Meistrė sako, vis labiau populiarėja smulkių produktų – pavyzdžiui, česnakų skiltelių ar net sėklų drožinėjimai.

Tarptautiniuose maisto produktų drožėjų konkursuose kaunietė – vienintelė dalyvė iš Baltijos šalių. Dabar jos tikslas – tapti jų teisėja.   

Išsamiau – Jūratės Anilionytės pasakojime.