Veidai

2019.01.19 23:46

Po antrosios „Eurovizijos“ transliacijos dar 6 dalyviai keliauja į pusfinalį: komisijos ir žiūrovų nuomonės išsiskyrė

LRT.lt 2019.01.19 23:46

Šeštadienio vakarą vyko antroji nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos transliacija, kurioje tarpusavyje varžėsi 13 muzikos atlikėjų bei grupių. Transliacijos pabaigoje susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kurie šeši dalyviai patenka į konkurso pusfinalį. Likusiems dalyviams šiais metais „Eurovizija“ jau baigėsi.

Kaip ir visuomet, dalyvių pasirodymus vertina profesionalų komisija, kurioje šįkart – muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, dainininkė, grupės „Pieno lazeriai“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė ir atlikėja, muzikinio projekto nugalėtoja Rasa Bubulytė.

Pirmieji į sceną žengė grupė „Tiramisu“, kurie atliko dainą „The Smell of Your Eyes“ (m. aut. M. Rudelytė ir E. Lisovoj, ž. aut. M. Rudelytė).

E. Blaževič/LRT nuotr.

R. Zilnys grupei nesuteikė daug vilčių: „Labai geras grupės pavadinimas, bus suprantamas visame pasaulyje, taip pat ir dainos pavadinimas – daug dainų apie plaukų kvapą, o apie akis nėra. Visa kita man patiko kur kas mažiau, dainoje kažkas yra, bet vokalas vietomis nepatogus. Nesu tikras, ar scenoje reikia tokio vaizdo, kuris primena mokyklinį pasirodymą. Kad jūs dalyvautumėte konkurse, reikėtų, kad susirgtų visi kiti dalyviai. Iki „Eurovizijos“ dar reikėtų padirbėti.“

Antruoju numeriu pasirodė dainininkas Giedrius Nakas, kuris sudainavo savo kūrybos kūrinį „Klaidos“. G. Nakas – grupės „Saulės kliošas“ klavišininkas, o grupės vokalistė Justė Starinskaitė šįkart tapo jo pritariančiąja vokaliste.

„Kalbant apie Giedrių Naką, tai talentingas muzikantas, jo džiazo albumas labai puikus. Man didelė staigmena, kad jis dalyvauja nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje. Nesate pats stipriausias vokalistas šioje planetoje, pritariančios vokalistės padėjo šiam kūriniui. Tačiau būna, kad tokios dainos „Eurovizijoje“ išauna. Manau, kad surinksite nemažai žiūrovų balsų. Jei daina eis toliau, reikėtų pasistengti su vokaline aranžuote. Kito vokalisto rankose ši daina skambėtų geriau“, – po pasirodymo kalbėjo R. Zilnys.

G. Kilčiauskienė pritarė sakydama, kad daina išties gera.

Trečia į sceną žengė jau ne pirmą kartą sėkmę „Eurovizijoje“ bandanti Justina Žukauskaitė, kuri sudainavo dainą „Hit Me Harder“ (m. aut. V. Karpauskas, ž. aut. J. Žukauskaitė ir V. Karpauskas).

R. Bubulytė sakė, kad verta daugiau pagalvoti apie patį pasirodymą: „Manau, jaudintis neverta, nes pasirodėte puikiai. Balsas skambėjo puikiai, balso tembras – gražus ir įdomus. Tam tikromis vietomis neturėjote ką veikti, reikėtų išspręsti tuos momentus, man patiko.“

Ketvirtasis scenoje – Lukas Bartaška, sudainavęs kūrinį „River of Hope“ (m. aut. L. Bartaška ir G. Misiūnas ž. aut. L. Bartaška). Atlikėjo daina – džiazo kūrinys, todėl skambėjo šiai muzikai būdingi instrumentai.

„Turi gerą muzikinį skonį. Nesu tikra dėl fonogramos, todėl man pačiai bus įdomu paklausyti, kaip skambės per televiziją. Labai norėčiau, kad eitum toliau“, – pagyrų L. Bartaškai negailėjo G. Kilčiauskienė.

Penktu numeriu į sceną žengė muzikinių projektų dalyvė Paola Hart, kuri atliko dainą „I'll Be Alright“ (m. aut. Saxtone, ž. aut. Paola Hart).

R. Zilniui pasirodymas atrodė neišdirbtas: „Man daina patiko, tačiau atrodė, kad pasimetėte – norėjote perteikti dramą, bet neišėjo. Daina ir balsas – tikrai gražu, bet pusę laiko žiūrėjau, kaip tempiate natą ir vargstate. Atrodė, kad džiaugsmo scenoje jums nebelieka, nes galvojate apie natas, kurias reikia išdainuoti, atrodo, kad tai egzaminas. Manau, kad komisijos sutrikimas – geras ženklas.“

Šeštasis pasirodė „Eurovizijoje“ kelis kartus jau dalyvavęs Valdas Lacko, kuris sudainavo užsienio kūrėjų dainą „Dare“ (m. ir ž. aut. N. Bergqvist, S. Johansson ir  M. Bergqvist).

R. Zilnys turėjo kelis pastebėjimus: „Valdą pažįstu kelerius metus, tai jis galbūt neįsižeis, bet dalyvauja jau ketvirtąjį kartą, o aš geriausiai vis tiek prisimenu pirmąjį, kai jam labiausiai sekėsi – tada jį įsimylėjo visa Lietuva. Nuo to laiko jis nusprendė, kad reikia dainuoti populiariąją muziką, modernius kūrinius, bet kai jis bando, man atrodo, kad tai nenatūralu ir neorganiška. Jūs kitokio žanro atlikėjas, o šis jums netinka.“

Septintoji scenoje – Emilija Gogolytė, kuri pristatė dainą „Riddle“ (m. ir ž. aut. S. Sangfelt, I. Curnow ir I. R. Alexandrow).

G. Kilčiauskienei pasirodymas sukėle dvejopas mintis: „Kaip pradžiai – tikrai stipru, bet ar tai pakankamai stipru „Eurovizijai“... Reikia daugiau stiprumo, sceninės patirties, bet linkiu sėkmės.“

„Jūs esate man mįslė, kaip jūsų dainos pavadinimas, bet nieko negaliu neigiamo pasakyti apie pasirodymą, pamatysime, kaip seksis toliau“, – sakė R. Bubulytė.

Aštuntasis pasirodė „Eurovizijos“ atrankų senbuvis Edgaras Lubys, atlikęs savo kūrybos dainą „To The Sky“. Dainininkas scenoje buvo ne vienas – jam padėjo grupė muzikantų.

R. Zilniui pasirodymas labai patiko: „Galite kalbėti, ką norite apie dainą, bet neturiu abejonės, kad šį vakarą tai geriausias priedainis. Niūniavau jau po poros minučių. Atrodo, kad su šiuo kūriniu Lubys grįžta prie seno skambesio, man labai patinka šis kūrinys. Jei būtų mano valia – iš karto būtumėt kitam etape.“

Devintuoju numeriu į sceną žengė Donata&BingBang, kurie atliko kūrinį „Doing The Loop“ (m. ir ž. aut. L. Cabble ir Ch. Wortley DWB). Dainininkė Donata į sceną lipo su sulūžusia koja, tačiau tai jos entuziazmui nesutrukdė.

„Tokia muzika populiari, ji turi klausytojų ratą. Jautėsi gera energija, visi linksminosi. Manau, kad Izraelio nugalėtoja Netta pavydės, nes čia scenoje net penkios energingos moterys. Patarčiau scenoje net dar daugiau kičo. Atrodote margai, gal ir kitas nares reikėtų margai aprengti – bet tai tik detalės“, – po pasirodymo kalbėjo R. Zilnys.

R. Bubulytei pasirodymas nebuvo itin artimas: „Sutinku, kad buvo labai linksma, bet nežinau ar tai mano muzika. Manau kad „Eurovizijai“ daina tiktų. Energijos iš jūsų tikrai neatimsi – net lūžusi koja netrukdė. Matosi, kad tikėjote savo daina.“

Dešimtasis – taip pat ne naujokas „Eurovizijos“ atrankose – Gražvydas Sidiniauskas, sudainavęs kūrinį „Another Movie“ (m. ir ž. aut. A. S. Engen, J. Devy, R. Miedema ir F. Levita).

„Nežinau, ko Gražvydui reikėtų drebėti, jis neturi ko jaudintis, man jaudulio nesijautė. Atrodėte tvirtai, viskas tvarkoje. Daina man kaip tūkstantis kitų, sunkiai įsivaizduoju, kad atstovausite Lietuvai“, – sakė R. Zilnys.

Vienuoliktu numeriu į sceną žengė dainininkė Justina Budaitė-Junà, kuri sudainavo kūrinį „Strength of A Woman“ (m. aut. D. Montvydas ir G. Valickas-Echoes, ž. aut. Glenda „Gizzle“ Proby).

G. Kilčiauskienė buvo sužavėta: „Kaip gera, kai gali džiaugtis adekvatumu, suvokimu situacijos – kur esi, pas ką svečiuose, ką turi kalbėti, kaip atrodyti. Tu esi savo vietoje, muzikoje, viskas šio konkurso, Europos kontekste yra labai puiku.“

R. Bubulytei atlikėjos pasirodymas taip pat labai patiko. „Esate tiesiog nuostabi, viskas puiku, žavinga, turite begalinė energiją. Nėra apie ką kalbėti“, – nedaugžodžiavo ji.

R. Zilnys pasirodymą pavadino geriausiu šį vakarą: „Kalbėti yra apie ką. Donatas Montvydas pats dalyvauti nebebando, bet atsiuntė jus, nes tai jo daina. Man patiko dainos žinutė – lengvai feministinė, šiuolaikiška. Dėl sceninio pasirodymo – jei turite galimybę, reikėtų dar kažko, kas užpildytų. Padirbėkite su mimika. Tai buvo kol kas stipriausias pasirodymas.“

Dvyliktuoju numeriu pasirodė BANZZZAI pseudonimu pasivadinęs Paulius Šinkūnas, šių metų „Eurovizijos“ atrankoje taip dalyvaujantis su grupe „Twosome“. Praėjusį šeštadienį komisijos ir žiūrovų sprendimu grupė pateko į konkurso pusfinalį.

BANZZZAI atliko kūrinį „I Don't Care“ (m. aut.  M. Puchovičius, ž. aut. P. Šinkūnas).

G. Kilčiauskienė daug vilčių nesuteikė: „Šoki tikrai labai puikiai ir tai žinai. Ten man buvo gražu, o toliau nežinau, man lyg ir gilesnis žmogus atrodei. Bet ne mano reikalas – tu taip norėjai, taip ir padarei. Nenorėčiau, kad tokia daina atstovautų Lietuvai.“

Paskutinis, tryliktuoju numeriu pažymėtas pasirodymas – grupė „Original Copy“, kurie atliko dainą „Power of Sounds“ (m. ir ž. aut. I. Ščerbinskaitė).

R. Bubulytę grupės pasirodymas nudžiugino: „Nuogąstavau, kad gal paskutinė daina bus minorine nata, bet jūs visiškai pakeitėte nuogąstavimus. Buvo labai linksmas, energingas pasirodymas, tikrai girdite vienas kitą, puikiai derate. Man labai patiko.“

Po visų pasirodymų komisijos balsai pasiskirstė taip:

12 balų – Justina Budaitė-Junà

10 balų – Edgaras Lubys

8 balai – Lukas Bartaška, Paola Hart

6 balai – Emilija Gogolytė

5 balai – Gražvydas Sidiniauskas

4 balai – Giedrius Nakas

3 balai – „Original Copy“

2 balai – Justina Žukauskaitė

1 balas – Donata&BingBang

0 balų – „Tiramisu“, BANZZZAI, Valdas Lacko

Žiūrovų balsai buvo tokie (pavertus į eurovizinius balus):

12 balų – Edgaras Lubys

10 balų – Emilija Gogolytė

8 balai – „Tiramisu“

7 balai – „Original Copy“

6 balai – Donata&BingBang

5 balai – Lukas Bartaška

4 balai – Justina Žukauskaitė

3 balai – Valdas Lacko

2 balai – Justina Budaitė-Junà

1 balas – Gražvydas Sidiniauskas

0 balų – Giedrius Nakas, Paola Hart, BANZZZAI

Bendri komisijos ir žiūrovų balsai:

12 balų – Edgaras Lubys

10 balų – Emilija Gogolytė

8 balai – Justina Budaitė-Junà

7 balai – Lukas Bartaška

6 balai – „Original Copy“

5 balai – Paola Hart

4 balai – „Tiramisu“

3 balai – Donata&BingBang

2 balai – Gražvydas Sidiniauskas

1 balas – Justina Žukauskaitė

0 balų – Valdas Lacko, BANZZZAI, Giedrius Nakas

Po pirmosios atrankos į kitą etapą keliauja Justina Budaitė-Junà, Edgaras Lubys, Emilija Gogolytė, „Original Copy“, Paola Hart ir Lukas Bartaška, o su „Eurovizija“ atsisveikina BANZZZAI, Justina Žukauskaitė, Valdas Lacko, Donata&BingBang, „Tiramisu“, Gražvydas Sidiniauskas ir Giedrius Nakas.