Veidai

2019.01.18 20:43

„Eurovizijos“ dalyviai atskleidė daugiau detalių: įvardijo, kuo jų pasirodymas išskirtinis

Čia konkursas, o konkurse – kortų namelis, kuris arba susideda, arba ne, portalui LRT.lt sako nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje penktą kartą dalyvaujantis Edgaras Lubys. Apie savo pasirodymus, kuriuos LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys jau šį šeštadienį, sausio 19 dieną, pasakoja ir kiti atrankos dalyviai. Daugelio nuomone, „Eurovizijoje“ pati svarbiausia dainos žinutė.

Antrą kartą „Eurovizijos“ atrankoje dalyvaujanti dainininkė Justina Žukauskaitė sako, kad scenoje jai svarbiausias visai ne šou – daug svarbiau perteikti savo mintis ir jausmus.

„Labiausiai noriu ištransliuoti dainos žinutę, nes niekada nežinai, kas gali nutikti – galbūt koją pakiš jaudulys, o gal techninė problema. Tikiuosi, kad tai, kas bus ant scenos, bus teik iš mano, tiek iš kitų pusės padaryta ir visi supras, ką aš noriu pasakyti“, – sako J. Žukauskaitė.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Jai pritaria ir kitas šio šeštadienio atrankos dalyvis Lukas Bartaška: „Manau, kad mano pasirodyme svarbiausias nuoširdumas ir emocija, nes pastebiu, kad Lietuvoje daug techniškų muzikantų, bet ne visi turi jausmą. To pasigendu klausydamas kitų muzikantų.“

Penktą kartą „Eurovizijoje“ jėgas mėginantis E. Lubys sako, kad svarbi kiekviena detalė. „Aspektų yra daug – ir daina, ir žinutė, kurią transliuoja atlikėjas, techninis sudainavimas. Čia konkursas, o konkurse – kortų namelis, kuris arba susideda, arba ne“, – tikina jis.

Grupė „Original copy“ scenoje žiūrovams bandys perteikti linksmą emociją. „Pasirodymas ypatingas tuo, kad judėsime, bandysime žmonėms perteikti šilumą, geras emocijas, gerą nuotaiką. Pati daina yra apie muziką, kokią galią ji turi. Bandysime gerą nuotaiką suteikti ir žiūrovams bei tikimės, kad jie prisijungs ir dainuos kartu“, – sako grupės nariai.

Dainininkas Valdas Lacko – taip pat ne naujokas atrankose, todėl tikina, kad sėkmę lemia visuma: „Kaip visada ir visur, svarbiausia visuma. Iš atskirų detalių susidaro bendras rezultatas. Jei kreipsi dėmesį vien į dainavimą, kažkas nukentės. O žiūrovas ekrane viską mato kaip ant delno. Pirmiausia stengiuosi kreipti dėmesį į dainavimą, žinutės pateikimą. Žinoma, yra visokių minčių ateičiai.“

Jaunosios kartos atlikėja Justina Budaitė-Junà atskleidė, kad jos pasirodyme svarbiausia moteriška emocija. „Pamatę pasirodymą ir išgirdę dainą suprasite, kad labai svarbu išreikšti moterišką stiprybę. Daina yra apie emociją, kurią stengsiuosi parodyti per akis, per veidą, per judesius. Dainoje yra žodžiai „moters stiprybė“, todėl visa tai iš manęs turi išeiti. Labai noriu, kad tai būtų sprogimas ir jį pajaustų žiūrovai“, – sako J. Budaitė-Junà.

Antrojoje atrankoje taip pat pasirodysiantis dainininkas Giedrius Nakas tikina, kad žiūrovus turėtų nustebinti vokaliniai sprendimai: „Manau, kad išskirtinis pasirodymo bruožas – pritariantieji vokalai. Jų yra daug ir jie atlieka svarbią funkciją. Manau, kad ši daina be pritariančiųjų vokalų būtų daug silpnesnė.“

Su merginų grupe „BingBang“ pasirodysianti dainininkė Donata Virbilaitė portalui LRT.lt sakė, kad pažiūrėjus pasirodymą visiems norėsis šokti ir dainuoti, nors pati šokti scenoje atlikėja negalėjo – į ją lipo sulaužyta koja. Didžiausias pasirodymo išskirtinumas, priduria ji – pati daina.

„Esame merginos, kurios mėgsta seną gerą muziką ir pasirodymas įkvėptas senųjų laikų – 50-ųjų, 60-ųjų metų. Gaila, negalime daug šokti, nes neturiu galimybių – turiu tik vieną koją. Bandysime parodyti tą senųjų laikų dvasią. Klausausi šiuolaikinės muzikos ir man trūksta dainavimo, melodinės linijos – daug kur tiesiog kala ritmas ir tiek. Norisi daugiau vokalinio pasirodymo, todėl dainuojame penkiais balsais. Manau, tai šiek tiek įdomiau“, – įsitikinusi Donata.

Daugiau – vaizdo reportaže.