Veidai

2019.01.17 14:59

Sicilijoje namai pardavinėjami po 1 eurą

15min.lt2019.01.17 14:59

Jeigu kada svajojote įsigyti būstą Pietų Europoje, mėgautis vynuogynais ir šilta Viduržemio jūros pakrante, dabar – puiki proga. Sambukos miestelyje Sicilijos saloje namai pardavinėjami po vieną eurą.

Nors atrodytų, kad tai skamba pernelyg gerai, jog būtų tiesa, vietos valdžia tokį sprendimą priėmė norėdama pritraukti gyventojų į nedidelį miestelį.

Sambuka įsikūrusi ant kalvos viršūnės, apsupta miškų, netoliese yra Arancio ežeras, o už 20 km – mėlynosios vėliavos paplūdimiai.

Kaip ir nemažai kitų nedidelių Italijos miestelių, Sambuka kenčia nuo gyventojų trūkumo – daug vietinių išsikraustė į didesnius miestus.

Žinoma, tokia neįtikėtina būsto kaina turi ir sąlygų. Naujasis savininkas per trejus metus į namo sutvarkymą turi investuoti 15 tūkst. eurų. Daug pardavinėjamų namų yra apleisti ir prastos būklės.

Taip pat reikės sumokėti 5 tūkst. eurų užstatą, kuris bus grąžintas po atliktų remonto darbų.

Juokingai mažos nekilnojamojo turto kainos nėra naujas pasiūlymas, kuriuo miestai stengiasi privilioti naujų gyventojų. Tačiau Sambukos vicemeras Giuseppe Cacioppo tikina, kad šis yra kitoks – pardavinėjami namai priklauso savivaldybei, tad ir sandoris įvyks greitai. Kitais atvejais savivaldybė paprastai būna tik tarpininkas.

CNN jis sakė, kad jau yra parduota dešimt namų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.