Veidai

2019.01.16 13:16

J. Žukauskaitė pristatė savo eurovizinį kūrinį: dainuos apie smurtą artimoje aplinkoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.16 13:16

Kiekvienas žmogus susiduria su vienokiais ar kitokiais gyvenimo išbandymais, bet galime perimti situaciją į savo rankas ir viską ištaisyti, LRT sako nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje antrą kartą dalyvaujanti atlikėja Justina Žukauskaitė. Šį šeštadienį ji savo daina „Hit Me Harder“ bandys užkariauti ir visos Lietuvos širdis.

„Dainos tematika gal ir sunkoka, bet muzika yra kalba, kurią visi supranta, todėl reikia ją perteikti kuo pozityviau ir gražiau“, – sako J. Žukauskaitė.

Neeilinio balso tembro savininkė pasakoja, kad dainą įkvėpė ne jos pačios, o artimo žmogaus skaudi patirtis.

„Daina įkvėpta mano draugės skaudžios patirties. Ji apie tai, kad jos artimoje aplinkoje buvo smurtaujama. Bet daina yra ir metafora apie gyvenimo iššūkius. Kiekvienas žmogus susiduria su vienokiais ar kitokiais gyvenimo išbandymais – ar tai būtų netektis, ar liga, ar nepriteklius. Bet galime perimti situaciją į savo rankas ir pereiti visus išbandymus, viską ištaisyti“, – įsitikinusi J. Žukauskaitė.

Nors komisija po praėjusią savaitę vykusio filmavimo dainininkei aukštų balų neskyrė, ji nenusimena – laukia žiūrovų sprendimo.

„Viskas yra gerai. Labai laukiu šeštadienio, žiūrovų palaikymo ir balsavimo. Man svarbiausia, kad žiūrovai suprastų dainos žinutę“, – sako ji.

Paklausta, ar galvoja apie pergalę, J. Žukauskaitė sako, kad apie tai svajoja kiekvienas dalyvis: „Kiekvienas, kuris dalyvauja „Eurovizijos“ atrankoje, bent šiek tiek tikisi, kad nueis kuo toliau. Man kiekvienas etapas yra didžiulė pergalė. Tikiuosi, kad keliausiu toliau ir pamatysite daugiau nei šį šeštadienį.“

Televizijos žiūrovams kaip muzikinių projektų dalyvė pažįstama J. Žukauskaitė tikina, kad konkurso scena – ypatinga: „Eurovizijos“ scena yra kitokia. Joje svarbu ne tik tai, kaip padainuosi, bet ir viskas apskritai. Tai yra atsakomybė, nes nugalėtojas atstovaus Lietuvai prieš visą Europą.“

Kitus atrankos dalyvius dainininkė vertina kaip kolegas ir konkurencijos nejaučia. „Nuo mažens stebiu „Euroviziją“ ir įdomu matyti tą pokytį ir progresą. Mano atrankoje 13 atlikėjų, kurie labai skirtingi, tačiau labai geri“, – sako J. Žukauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt