Naujienų srautas

Veidai2019.01.10 18:47

Vokietijoje prasidėjo teismas dėl garsiosios „Didžiojo klevo lapo“ vagystės

Ketvirtadienį Berlyne prasidėjo teismas dėl garsiosios kanadietiškos aukso monetos, pramintos „Didžiuoju klevo lapu“, vagystės. Visi keturi kaltinamieji savo kaltę neigia, o jų advokatai kaltina prokurorus nepateikiant jokių įrodymų ir reikalauja kompensacijos už patirtą stresą dėl milžiniško bylos dėmesio žiniasklaidoje.

„Trys kaltinamieji nusikaltimo metu buvo nepilnamečiai. Tai reiškia, kad turime nuspręsti, ar jie bus teisiami kaip nepilnamečiai, ar suaugusieji ir kokios bausmės bus taikomos. Todėl į pagalbą pasitelkėme nepilnamečių teisininkus, kurie galėtų pasakyti, kokios sankcijos tinkamos. Tačiau pirmiausia bus teismo posėdis, jame bus pristatyti įrodymai“, – sako Berlyno apygardos teismo teisėja Lisa Jani. 

Moneta iš muziejaus Berlyne pavogta 2017 metų kovą ir vis dar nerasta. Spėjama, kad gali būti išlydyta.

„Didysis Klevo lapas“ – šimtą kilogramų sverianti auksinė moneta, kurios vertė beveik keturi milijonai eurų. Ši vagystė laikoma viena įspūdingiausių pastaraisiais metais. Tarp kaltinamųjų – dvidešimtmetis, buvęs muziejaus apsaugos darbuotojas, padėjęs gauti reikalingos vidinės informacijos apie muziejaus apsaugą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi