Veidai

2019.01.06 18:57

Trijų karalių šventė Madride: ypatingas paradas ir dovanos vaikams

Trijų karalių švente Ispanijoje ir kitose ispanakalbėse valstybėse yra labai svarbi, o Trys karaliai atstoja Kalėdų Senelį. Karaliams vaikai rašo laiškus, gauna dovanų, o Epifanijos  – Kristaus apsireiškimo šventės –  išvakarėse beveik kiekviename Ispanijos mieste organizuojamas didžiulis paradas, kurio metu spalvingai pasipuošę Trys karaliai ir jų tarnai žygiuoja gatvėmis, praeidami sveikina susirinkusiuosius ir mėto vaikams saldainius, tradiciškai vaidinamos misterijos, kurių metu atkartojama Trijų karalių kelionė ir Kristaus lankymas.

Tūkstančiai šeimų Trijų karalių išvakarėse užplūdo Madrido gatves, kad susitiktų su karaliais, kurie praeidami pro juos mėtys į orą saldainius. Kiekvienas iš Trijų karalius simbolizuoja po žemyną – Merkelis – Europą, Kasparas – Aziją, o Baltazaras – Afriką.

Trys karaliai neša brangių dovanų kūdikėliui Jėzui pagarbinti – aukso, miros ir smilkalų. Pagal tradiciją, Trys karaliai ant kupranugarių atkeliauja iš Rytų ir naktį palieka dovanų vaikams. Ši šventė Ispanijos vaikams patinka netgi labiau už Kalėdas – tądien jie gauna saldainių ir dovanų, mat dviem trečdaliams ispanų vaikų dovanas žiemą neša ne Kalėdų Senelis, o sausio 6-ąją minimi Trys karaliai.

Kasparui, Merkeliui ir Baltazarui bei jų kupranugariams ispanų vaikai naktį palieka maisto ir gėrimų, taip atsidėkodami už  dovanas.

Madride pažiūrėti parado kasmet susirenka maždaug 100 tūkst. žmonių. Ši tradicija Ispanijoje skaičiuoja jau antrą šimtmetį. Pirmasis Trijų karalių paradas įvyko 1885 metais ir nuo to laiko rengiamas beveik visuose šalies miestuose.

Renginio akimirkos – reportaže.