Veidai

2019.01.05 23:03

Po pirmosios „Eurovizijos“ transliacijos į kitą etapą keliauja tik 6 dalyviai

LRT.lt 2019.01.05 23:03

Šeštadienį vyko pirmosios nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos transliacija, kurioje pasirodė 12 atlikėjų ir muzikos grupių. Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus paaiškėjo, kad į kitą konkurso etapą patenka tik šeši dalyviai, o kitiems su „Eurovizija“ šiemet jau teks atsisveikinti.  

Visus pasirodymus, kaip ir kasmet, vertino komisija, kurios nariais tapo didžėjus, radijo laidų vedėjas Jonas Nainys, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys ir Ievai Zasimauskaitei eurovizinį kūrinį „When We‘re Old“ sukūręs kompozitorius Vytautas Bikus.

Su žiūrovais sveikinosi naujas vedėjų duetas – radijo ir televizijos laidų vedėjai Gabrielė Martirosianaitė ir Giedrius Masalskis.

Pirmajame „Eurovizijos“ filmavime dalyvauja ir praėjusių metų atrankos nugalėtoja I. Zasimauskaitė, kuri dar kartą sudainavo 12-ąją vietą jai Portugalijoje vykusiame konkurse pelniusią dainą  „When We‘re Old“. Tiesa, šį kartą pasirodymas pateikė staigmenų – kartu scenoje uždainavo ir G. Martirosianaitė.

J. Auškelio/LRT nuotr.

„Linkiu būti nuoširdiems, būti savimi ir negalvoti, kaip įtikti kitiems, nes svarbiausia – įtikti sau pačiam“, – kalbėjo I. Zasimauskaitė.

Vedėja G. Martirosianaitė paskelbė, kad dalis iš žiūrovų balsų surinktos pinigų sumos bus skiriama nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laimėtojui, kuris keliaus į Tel Avivą.

Pirmasis į sceną žengė atlikėjas Matas Ligeika, kuris atliko dainą „You Came Here To Fly“ (m. aut. M. Ligeika, ž. aut. M. Ligeika ir G. Liseckaitė). Atlikėjui už nugaros stovėjo trys pritariantieji vokalistai, o jis pats pasirodymo metu laikė elektrinę gitarą, kuri atspindėjo kūrinio stilistiką.

Po M. Ligeikos pasirodymo komisijos nariai gyrė pasirodymą, bet turėjo ir griežtesnių pastabų. „Tikiu, kad atidarant „Euroviziją“ tikrai spurda širdis. Sveikinu su gražiu pasirodymu, bet tau padėjo pritariantys vokalistai. Matėsi, kad jaudiniesi. Žiūrėdamas į tave matau ne lietuvišką, o švedišką produktą, kuris padarytas taip, kad linkčiojau galva į ritmą. Daina kabina, bet reikia dar paklausyti. Man patiko, palinkėčiau, kad keliautum toliau“, – sakė J. Nainys.

Antroji scenoje pasirodė muzikinių projektų dalyvė Simona, kuri sudainavo jausmingą baladę „This Day Begin With Love“ (m. aut. K. Jablonskis, ž. aut. R. Margalikas).

R. Zilniui daina priminė jaunystę: „Ši muzika panaši į tai, ką klausiau prieš kelis dešimtmečius. Tai retro, bet nesakyčiau, kad tai grįžo į madą. Nėra ko smarkiai prikibti, atrodote puikiai, o sudainavote taip, kad atrodė, jog jums smagu. Tačiau nežinau, ar tai susiję su 2019 metų „Eurovizija“.

Trečiuoju numeriu atrankoje pasirodė grupė „Filtered Tools“, sudainavę kūrinį „Survival“ (m. aut. D. Sabaliauskas, ž. aut. E. Tamulionienė). Tiesa, scenoje buvo tik grupės vokalistė, kurios stiprų vokalą papildė ryškus apšvietimas.

„Ši grupė daug metų rinkoje ir yra tikri profesionalai, išmano savo darbą. Man atrodo, kad pataikėte į dešimtuką to, kaip skamba klasikiniai kūriniai „Eurovizijoje“. Jei žiūrėtume filmą apie viduramžius, tai ši daina jame galėtų skambėti“, – komentavo J. Nainys.

Ketvirta į sceną žengė atlikėja Rūta Statkevičiūtė, atlikusi jausmingą dainą „Paradox“ (m. ir ž. au. R. Statkevičiūtė ir F. Blakkas). Prieš pasirodymą atlikėja pasakojo, kad šis kūrinys – apie teroro išpuolius, jų paveiktus žmones.

R. Zilnys negailėjo kandžių komentarų. „Norisi pasakyti kažką kito, kad nereikėtų kalbėti apie dainą. Užsispyrę žmonės yra gerai, bet iki Aistės Pilvelytės bandymų trūksta. Mums klausantis dainos iškilo klausimas, ar gerai save girdite, nes sunkiai tvarkėtės, pritariantieji vokalistai dainavo geriau už jus, gelbėjo situaciją. Atrodo, kad gerai jaučiate dainą, bet neišėjo padainuoti taip, kad būtų galima kalbėti apie kitus etapus.“

Penktas scenoje pasirodė legendinės lietuvių muzikos grupės „Poliarizuoti stiklai“ vokalistas ir lyderis Šarūnas Mačiulis. Jis atliko savo kūrybos dainą „Traukinys“.

J. Nainys neslėpė susižavėjimo puikiai pažįstamam atlikėjui, tačiau dainos nelaikė verta kandidate: „Kas aš toks, kad galėčiau kažką blogo sakyti legendai, neturiu tiek patirties ir supratimo. Lenkiuosi prieš jus, bet noriu paklausti, ar pralošėte lažybas, kad esate čia? Ar Europa suprastų apie traukinį, apie kurį dainuojate?“

„Buvau pasiruošęs ilgą kalbą, kad tokie kūriniai į „Euroviziją“ siunčiami, bet lieka paskutiniai. Juokai juokais, bet komisijos nariai pirmą kartą per šį vakarą niūniavo, o žiūrovai plojo daugiausiai. Jei nepasiseks čia, dar laukia prezidento rinkimai – gal pasisektų ten“, – po pasirodymo juokavo R. Zilnys.

Šeštuoju numeriu scenoje pasirodė Amerikoje gyvenusi lietuvių atlikėja Aldegunda, kuri sudainavo jausmingą savo kūrybos kūrinį „I Want Your Love“. Scenoje atlikėja surengė tikrą spektaklį – pasirodymo metu sėdėjo ant aukštos kėdės, vėliau ėmė šokti, o teatrališkumą dar labiau sustiprino įspūdingas apšvietimas.

V. Bikui Aldegundos dainos priedainis įsiminė geriausiai: „Iš kol kas pasirodžiusių dainų, tai buvo geriausias priedainis. Gal kartais skamba nuobodžiai, jei daug kartų jo klausai, bet „Eurovizijoje“ daina klausoma tik vieną kartą. Nežinau dėl aranžuotės, gal ji nešiuolaikiška, bet atitinka tai, kas dainuojama. Mums visiems buvo linksma.“

Septintoji „Eurovizijos“ dalyvė – Gabriela Ždanovičiūtė, sudainavusi dainą „Home Is In Your Heart“ (m. ir ž. aut. A. Johnsenas, T. Reilis, J. Reilis ir Ch. Wortley‘us). Tai pirmasis šešiolikmetės atlikėjos bandymas atrankose ir ji – viena jauniausių šių metų dalyvių.

R. Zilnys sakė, kad dainininkei į konkursą važiuoti dar anksti. „Noriu priminti, kad jai tik 16 metų, o stovėti ant šios scenos reikia stiprybės, man tik to ir pritrūko. Jūs bandėte parodyti visus vokalinius triukus, kokius galite padaryti, bet būtų užtekę tiesiog gražiai sudainuoti, o ne šaudyti balsu. Netikiu, kad dalyvausite didžiojoje „Eurovizijoje“, bet tai geras startas“, – teigė jis.

Aštunta į sceną lipo dainininkė Migloko, kuri uždainavo lietuviškai – atliko kūrinį „Rožės“ (m. ir ž. aut. A. Bieliauskas ir Loko). Prieš pasirodymą atlikėja sakė, kad dainuoti lietuviškai nusprendė ne atsitiktinai.

R. Zilnys Migloko pasirodymą įvertino kaip geriausią: „Labai patiko, bet man apskritai patinka tai, ką daro Migloko. Žinoma, turiu lengvą abejonę, ar lietuvių kalba dainuojamas šis kūrinys perteiks savo žinutę, bet šioje atrankoje man išsiskiriate. Primenate pernai dalyvavusią Godo – tai muzika, kuri šiek tiek kitokia. Esu įsitikinęs, kad kitam pasirodymui sugalvotumėte dar kažką naujo.“

J. Nainys taip pat negailėjo komplimentų: „Labai laukiau šio pasirodymo, stebiu tave daugybę metų. Tai šiandienos ar net rytojaus skambesys, tavo balsas gražiai skamba. Jei kiti daro eurovizinius kūrinius, tai tavo visai ne toks. Bet „Eurovizijoje“ nėra taisyklių, todėl turi daug šansų. Man labai patiko.“

Devintieji į sceną įsiveržė grupė „Twosome“, kurie „Eurovizijos“ atrankoje su nuotaikinga daina įvairiomis pasaulio kalbomis dalyvavo ir pernai. Šiemet linksmoji trijulė pasipildė dar trimis pritariančiaisiais vokalistais ir atliko kūrinį „1000“ (m. ir ž. aut. P. Šinkūnas ir J. Stanislovaitis). Į savo pasirodymą grupė įpynė ir choreografijos, vaidybinių elementų.

V. Bikus po pasirodymo nedaugžodžiavo: „Aš nieko nesupratau, bet man buvo labai linksma į jus žiūrėti.“

R. Zilnys atskleidė, kad tikėjosi būti nustebintas: „Jūs esate šaunuoliai. Prisipažinsiu, kai pamačiau, kad dalyvausite atrankoje, iš karto pagalvojau, jog darysite pokštą. Tiesa, galvojau, kad jis bus kitoks nei praėjusiais metais, bet nėra visai kitoks. Tai irgi idėjos žavesys, kad galime interpretuoti. Jei šiandien žiūrovas neperskaitys idėjos, gali nebalsuoti. Man praėjusiais metais pokštas buvo stipresnis.“

Dešimtuoju numerių į „Eurovizijos“ sceną žengė grupė „MaNNazz“, kurie atliko dramatišką dainą „Blind Bird“ apie planetos tausojimą (m. aut. K. Kielaitė – Sienkievič ir D. Zalieckas, ž. aut. K. Kielaitė – Sienkievič). Pasak jų, pasirodyme pirmą kartą lietuviškos „Eurovizijos“ scenoje buvo panaudotas beatbox. Grupės nariai – Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievič – vyras ir žmona.

R. Zilniui grupės pasirodymas patiko: „Jei turite vilčių toliau dalyvauti šiame konkurse, tai jos pagrįstos. Tai buvo tamsu, pagal šią dainą nepasilinksminsi. Tas momentas su Bogdanu efektingas, bet reikia apgalvoti detales, kaip apžaisti pabaigą. Man skaniai klausosi, bet nežinau, kaip kitiems.“

Vienuoliktasis pasirodė dainininkas Audrius Petrauskas, prisistatęs nauju slapyvardžiu Gebrasy. Atlikėjas „Eurovizijoje“ dalyvauja jau trečiąjį kartą, tačiau šis ypatingas – pirmą kartą jis sudainavo savo kūrybos dainą „Acceptance“ (m. aut. A. Petrauskas, Al. Lipnevic ir J. Podskokov, ž. aut. A. Petrauskas).

V. Bikus gyrė atlikėjo vokalinius sugebėjimus: „Noriu pasveikinti, nes svarbus ir sudėtingas žingsnis savo kūrybą parodyti žmonėms, ypač televizijoje. Tai ne tas pats, kaip parodyti draugams. Manau, kad tavo vokalas vienas iš geriausių atrankoje. Priedainyje galbūt per daug informacijos melodijoje, galbūt kažką galima pakeisti, nesulaukiau kažko įsimenančio.“

Paskutinieji pasirodė roko grupė „Glossarium“, kurie „Eurovizijos“ scenoje užkūrė tikrą ugnį – atliko dainą „Anyone“ (m. aut. T. Kaminskas ir L. Gubanovas, ž. aut. S. Šivickas).

V. Bikų grupės pasirodymas sužavėjo: „Man labai patiko, nemeluoju. Gana sunku tilpti į 3 minutes ir dėl to visi stengiasi į dainas sudėti viską, ką gali. Bet tik jūs sau galite leisti įdėti tokį ilgą gitaros solo. Man buvo labai linksma, bet nežinau, ar tai pasijaus žiūrovui.“

R. Zilnys taip pat gyrė pasirodymą: „Man irgi patiko, tai klasikinis sunkusi rokas, kuris neišėjo iš mados. Ši grupė gal ir keistai jaučiasi šioje scenoje, nes čia viskas įrašyta, bet gražu, kad jie labai rimtai žiūri į šį reikalą. Viskas su jumis gerai, bet sunkiai įsivaizduoju, kad laimėsite.“

Po visų pasirodymų komisija savo balus paskirstė taip:

12 balų – Migloko

10 balų – „MaNNazz“

8 balai – Gebrasy

7 balai – „Twosome“

6 balai – „Glossarium“ 

5 balai – Matas Lygeika

4 balai – „Filtered Tools“

3 balai – Šarūnas Mačiulis ir Aldegunda

1 balas – Gabriela Ždanovičiūtė 

0 balų – Simona ir Rūta Statkevičiūtė

Žiūrovų balsai buvo tokie (pavertus į eurovizinius balus):

12 balų – Aldegunda

10 balų – „MaNNazz“

8 balai – Šarūnas Mačiulis

7 balai – Migloko

6 balai – „Twosome“

5 balai – „Glossarium“ 

4 balai – Matas Ligeika

3 balai – Rūta Statkevičiūtė

2 balai – „Filtered Tools“

1 balas – Gebrasy

0 balų – Simona ir Gabriela Ždanovičiūtė

Bendri komisijos ir žiūrovų balsai:

12 balų – „MaNNazz“

10 balų – Migloko

8 balai – Aldegunda

7 balai – „Twosome“

6 balai – „Glossarium“

5 balai – Šarūnas Mačiulis

4 balai – Gebrasy

3 balai – Matas Ligeika

2 balai – „Filtered Tools“

1 balas – Rūta Statkevičiūtė

0 balų – Simona ir Gabriela Ždanovičiūtė.

Po pirmosios atrankos į kitą etapą keliaują Migloko, „Twosome“, „MaNNazz“, „Glossarium“, Šarūnas Mačiulis ir Aldegunda, o su „Eurovizija“ atsisveikina Gabriela Ždanovičiūtė, Rūta Statkevičiūtė, Simona, „Filtered Tools“, Gebrasy ir Matas Ligeika.