Veidai

2019.01.05 23:03

Pirmoji „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laida – su vedėjų ir atlikėjų staigmenomis

LRT.lt2019.01.05 23:03

Šį šeštadienį, sausio 5-ąją, 21 valandą LRT eteryje – pirmoji „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laida, kuri pateiks staigmenų nuo pat pirmųjų akimirkų.

Pirmoji laida bus kupina iššūkių ne tik atlikėjams, bet ir vedėjams: Giedrius Masalskis ir Gabrielė Martirosianaitė žiūrovams pasirodys netikėtu amplua. Giedrius, į fimavimą atvykęs tiesiai iš Tenerifės, kur rišo jūrininkų mazgus, LRT Didžiojoje studijoje stos prie didžėjaus pulto. O Gabrielei, turinčiai didelės patirties muzikiniuose šou, teks prisiminti dainavimą – ji prisijungs prie Ievos Zasimauskaitės ir kartu atliks praėjusių metų „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos dainą nugalėtoją.

„Kai man pasiūlė tokį iššūkį – prisijungti prie I. Zasimauskaitės ir kartu atlikti jos kūrinį, aš pasakiau šou kūrėjams: jūs išprotėjote. Bet paskui pamaniau, – tą Ievos dainą taip gerai visi žinome, kad kaip nors susitvarkysiu. Tačiau dainuojant kojos tikrai dreba labiau nei vedant šou“, – juokiasi G. Martirosianaitė.

Jausmą, kai jaudulys ima viršų, ir turi tris minutes įrodyti publikai ir komisijai, kad esi vertas žengti toliau, pirmoje atrankos laidoje gaus patirti 12 dalyvių, atlikėjų ir grupių, tarp kurių – ir žinomi scenos vardai.

J. Auškelio/LRT nuotr. 

Pirmoje laidoje pasirodys nežemiško vokalo Migloko, legendinis „Poliarizuotų stiklų“ vokalistas Šarūnas Mačiulis, „Lietuvos balse“ pastarąjį sezoną ypač ryškiai sužibusi Gabriela Ždanovičiūtė, „X Faktoriuje“ ne vienerius metus komisijos liaupses girdėjusi Rùta bei Simona, pastaruoju metu koncertuojanti su Kęstučiu Jablonskiu, – kartu su juo atlikėja sukūrė ir šių metų konkurse dalyvaujančią dainą.

Į „Eurovizijos“ konkursą sugrįžta pernai rožiniu flamingu publiką papirkę „Twosome“, savo naują karjeros puslapį atverčiantis Audrius Petrauskas-Gebrassy.

Staigmena žiūrovams gali tapti didžėjų ir prodiuserių komanda „Filtered Tools“, elektroninės, gyvos muzikos ir beatbox junginį įvaldęs šeimyninis Kamilės ir Bogdano duetas „MaNNazz“, profesionaliai vokalą studijuojantis Matas Ligeika, uždegantys metalistai „Glossarium“ ar ne mažiau karšta Aldegunda, įsitikinusi, kad tik sielą išlaisvinęs žmogus gali atsiskleisti.

Komisija, prie kurios stalelio – „Lietuvos ryto“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, milijonus klausytojų pavergęs Jonas Nainys ir praėjusių metų dainą nugalėtoją sukūręs kompozitorius Vytautas Bikus, savo balus skyrė jau filmavimo metu. O kaip balsuos žiūrovai – paaiškės šeštadienio tiesioginiame eteryje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.