Naujienų srautas

Veidai2018.12.31 12:42

Venesueloje – atsisveikinimo su senaisiais metais tradicija – „Panelė Infliacija“

Venesueloje žmonės laukia Naujųjų metų vildamiesi, kad jie padės atsikratyti šiemet kamavusių negandų. Puoselėdami atsisveikinimo su senaisiais metais tradiciją, jie sukūrė instaliacijas, kuriose vaizduojama infliacija bei jos sukelta migracija, palikusi tuščių vietų prie daugelio šeimų šventinių stalų.

Migracija ir infliacija – dvi didžiausios Venesuelos žmones šiais metais kamavusios negandos, kuriomis jie tikisi nusikratyti pasitelkdami senovinę „atsisveikinimo su senaisiais metais" tradiciją. Iš lėlių, senų automobilių ir net neveikiančių sunkvežimių, jie sukūrė instaliacijas, iliustruojančias svarbiausias šių metų socialines ir ekonomines krizes.

 „Esu čia, nes daugelis jaunų žmonių paliko šią šalį dėl to, ką mes išgyvename, ir todėl, kad šįvakar prie mūsų stalo bus penkios tuščios kėdės, po to, kai mano brolis ir sūnėnai išvyko į kitas šalis“, – teigia viena akcijos dalyvė.

Tačiau ji priduria, jog džiaugiasi, kad artimiesiems pavyko rasti sotesnį kąsnį svetur.

Šio kūrinio autoriai norėjo pavaizduoti kitą svarbią Venesuelą ištikusią problemą – dujų trūkumą. Tačiau skurdaus biudžeto nepakako net idėjai įgyvendinti.

Akcijoje dalyvaujantis Sergio Gonzalez pasakoja, jog „tai turėjo būti dujas vežanti cisterna, tačiau neturėjome išteklių nupirkti dažų ar kitų priemonių, nes kaip žinote, esame Venesueloje, o čia nėra nieko“.

Pluoštai banknotų ir lėlė „Panelė Infliacija“ simbolizuoja viltį, kad kitąmet Venesuelos žmonėms pavyks atsitiesti – dabar vidutinė alga yra puspenkto tūkstančio bolivarų – apie šešis dolerius, už kuriuos galima nupirkti vos du kilogramus mėsos, o tai milijonus privertė palikti šalį.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi