Veidai

2018.12.31 12:04

Brazilijoje – neekologiškos padėkos jūrų deivei

Rio de Žaneire baigiantis metams žmonės renkasi į Kopakabanos paplūdimį padėkoti už jūrų ir vandenynų dovanas. Brazilai laikosi tradicijos dėkoti jūrų dievybėms ir nešti aukas, tikėdami, kad tai padės pritraukti laimę kitąmet. 

Tačiau į vandenį leidžiamos dovanos kelia nerimą aplinkosaugininkams – jos netrukus virsta šiukšlėmis ir užteršia vandenį.

Šimtai žmonių rinkosi garsiajame Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje, kad pagerbtų brazilų jūros deivę – karalienę, vardu Jemanja.  Kaip ir kasmet, baigiantis metams, deivės garbintojai pasipuošia baltai, kad šokdami ir dainuodami padėkotų už jūrų ir vandenynų teikiamas dovanas.

Brazilai taip pat atnašauja gėlių, laiškų, gėrimų ir užkandžių ir net kosmetikos priemonių, nes tiki, kad tai jiems padės kitąmet būti ne tik sotiems, bet ir gražiems.

Dovanos jūrų karalienei išsiųstos, kaip tikima, tiesiausiu keliu – sukrautos į vandenį. Nors viliamasi, kad jos pradžiugins deivę, tačiau tikrai nuliūdins aplinkosaugininkus, kartojančius, kad pasaulio vandenynuose jau ir taip per daug dalykų, kurių ten neturėtų būti.

Plačiau apie tai – Julijos Petrošiūtės pasakojime.